Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 113

Wątek: [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    Nieźle :D
    Jeszcze takich nie widziałem.
    monster_pl

  2. #32
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tak samo będą się wychylać seryjne głośniki z półki, więc akurat to jest żaden wyznacznik.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Tak samo będą się wychylać seryjne głośniki z półki, więc akurat to jest żaden wyznacznik.
    A kto powiedział czy stwierdził że to jest wyznacznik ?
    Wręcz przeciwnie

    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Dla mnie nic nowego ale co wychył membrany ma do jakości dźwięku czy w ogóle do tego tematu?
    A co do seryjnych to "pierdzą" przy dużo mniejszym wychylaniu ;) choć wiadomo że praca głośnika zależna jest od tego w czym pracuje, w jakiej skrzynce.

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    To że pierdzą wcale nie oznacza iż jest coś nie tak z głośnikiem. Akurat w e38 stawiałbym na zbyt slaby wzmacniacz...

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    To że pierdzą wcale nie oznacza iż jest coś nie tak z głośnikiem. Akurat w e38 stawiałbym na zbyt slaby wzmacniacz...
    Za słaby wzmacniacz ? One "pierdzą" - "zatykają " się czasem już przy basie na poziomie zerowym, i zmniejszeniu najniższej czestotliwości w korekcji, w zalezności od dźwięków w utworze i poziomu głośności, a co dopiero jakby miały mocniejsze zasilanie, wtedy to w tonacji bas musiałby chyba być całkiem na minus.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Ciekawe bo u mnie tego nie ma.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    U mnie jest tak... powiedzmy w głównych tonach bas na zero, w korekcji DSP najniższa częstotliwość 80hz na + 5 następna 200hz na -5 to w zalezności od utworu to do połowy głośności jest ok, choć mogłoby być więcej niższych tonów, a tak około 2/3 głośnosci zadarza się że właśnie "pierdzą"- jak napisałem w zależności od utworu. Nie ma skali głośności więc mówiąc połowa czy 2/3 mówie tak mniej-więcej z odsłuchu. Co do muzyki to słucham pop, takie dyskotekowe i wszędzie gdzie ustawiam korekcje to najnizsze na maxa a kolejne ponizej zera a tu nawet nie daje do końca na + 10 bo wtedy w tonacji musiałbym z basem zjechać na minus. To nie jest tylko u mnie coś nie tak bo u znajomego podobnie jest.

  8. #38
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez wojtas
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    To że pierdzą wcale nie oznacza iż jest coś nie tak z głośnikiem. Akurat w e38 stawiałbym na zbyt slaby wzmacniacz...
    Za słaby wzmacniacz ? One "pierdzą" - "zatykają " się czasem już przy basie na poziomie zerowym, i zmniejszeniu najniższej czestotliwości w korekcji, w zalezności od dźwięków w utworze i poziomu głośności, a co dopiero jakby miały mocniejsze zasilanie, wtedy to w tonacji bas musiałby chyba być całkiem na minus.
    Nie do końca masz rację, bo gdyby wzmacniacz lepiej kontrolował głośniki, to wychylenie byłoby wyraźnie mniejsze, a basu byłoby z tego tyle samo
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Cursor ujął to dość dobrze. Bardzo często "harczenie" głośników jest błędnie interpretowane jako zbyt słaba moc głośnika. W większości przypadków z jakimi mam do czynienia wina leży po stronie wzmacniacza który de facto jest za słaby i wprowadza głośnik w przester. Najprościej wyjaśnić to tak: spróbujcie bezpośrednio podłączyć pod radio samochodowe jakiś dużej mocy subwoofer, w radiu ustawić bas na +10 i podkręcić mocno gałkę głośności. Nie trzeba tłumaczyć że głośnik pomimo zapasu swojej mocy wpadnie w przester i zacznie harczeć. Przy dłuższym takim "graniu" ulegnie deformacji cewka co w konsekwencji doprowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia głośnika.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Gdybym miał bas poustawiany w górnych poziomach to zgodziłbym się ale ja basu wcale nie mam podkręconego. Jakiś czas temu wymieniałem w E36 oryginalne głośniki (nokie) na JBL GTO. Oryginalne głosniki może nie tak samo ale podobnie zachowywały sie jak te w E38 niby subwofery. Po wymianie efekt był taki że te JBL grały dużo ładniej, bas był przyjemny, tylko było go mało, i nawet jak dało sie bass na maxa w radiu to nie charczały, nie pierdziały, JBL były duzo mocniejsze od oryginalnych i wzmacniacz był do nich za słaby, jak podłączyłem je pod wzmacniacz to efekt jest dosć dobry. Ja jestem tego zdania że te w E38 na półce są za słabe a przede wszystkim marnej jakosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •