Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113

Wątek: [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Myślę, że te mogą się lepiej sprawdzić:
    http://allegro.pl/item118...o_kpl_2szt.html
    Uważanie tonsila lepszego od tych hertzów to lekka głupota. To podobna półka.
    Cursor zlituj się. Wklejasz bezmyślnie jakieś linki i wprowadzasz ludzi w błąd! Na jakiej podstawie twierdzisz iż te głośniki będą lepsze od GDN 13/40/2 które wkleiłem? UZASADNIJ! Czy wiesz że głośnik który przedstawiłeś ma kosz 16cm? Czy wiesz że tego głośnika Tonsil NIGDY nie wyprodukował? To jest składanka home made. Mogę Ci nawet podać dokładne oznaczenia głośników z których są wzięte poszczególne elementy! Jeżeli nadal uważasz że bredzę to powiem Ci że pracuję w tej zacnej firmie- jestem tam... nie ważne nie mogę zdradzić ale mam sporo światowych konstrukcji na swoim koncie.
    www.tonsil.furious.pl
    To moje drugie auto i cała story o nim.
    Edit: jeżeli nadal twierdzisz iż 13/40/2 nie nada się do e38 to wpisz sobie w Google "Totem Mite". To są Kanadyjskie kolumny oparte na naszych GDN 13/40/2 oraz GDWK 10/60 które kosztują 12.000zł/para.
    I co w związku z tym, że totem mite tyle kosztuje? JM Lab utopia kosztują ponad 100tys i co w związku tym?

    A zamiast GDN 13/40/2 wolałbym GDN 13/50/9. Miałem takie i moim zdaniem są lepszą opcją.


    A z tym fiatem to akurat nie masz się czym chwalić, bo na kilku forach nachwaliłeś się jaki to masz rewelacyjny sprzęt, a jak przyszło co do czego to zrobiłeś z siebie błazna, no ale oczywiście Tonsil jest najlepszy(woofery speed 1700 dorównują DLS R6A :hah: ), a zawody sound Off są ustawiane i dlatego na nie, nie jeździsz.



    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Nie. Widziałem kilka seryjnych pudeł z tylnej półki i każdy był zamkniętą skrzynką. Dlatego pytam
    Co do ilości - widziałem również kilka.... Jedna półka miała tandetnie zaklejone otwory w środkowej części. Reszta uczciwie "pukała" w bagażnik.... Przyjrzyj się uważnie....

    Jest to układ otwarty.
    Jak znajdę chwilę to postaram się zrobić fotkę puszki, która leży u szajboosa. Wylotów tam nie ma ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Jak znajdę chwilę to postaram się zrobić fotkę puszki, która leży u szajboosa. Wylotów tam nie ma ;)
    Spoko.... Zanim zrobisz foto, wykręć wewnętrzne głośniki z półki i popatrz, jak to jest zrobione. Mnie przekonywać nie musisz... ;)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    a jak przyszło co do czego to zrobiłeś z siebie błazna
    Czyli co do czego?
    Na razie czekam na uzasadnienie Twoich tez bo póki co to sam robisz błazna z siebie.
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    A zamiast GDN 13/40/2 wolałbym GDN 13/50/9
    Nie wiesz co piszesz... Jajko mądrzejsze od kury.
    Z resztą co ja się będę spuszczał. Sylwekk miał rację ale...
    BYE

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #24
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    oki panowie więc GDN 13/40/2 TONISILA

    pytanko moje one maja Pasmo przenoszenia 90-5000 Hz czy wyjście z wzmacniacza seryjnego nie jest niżej ustawione od 40-1200Hz coś mi się o uszy obiło, jak się domyślam w takim rozmiarze niższego tonami nic nie będzie


    dodam iż nie zamierzam zakładać innego wzmacniacza ma je zasilać oryginalny wzmacniacz bmw


    czy kolego mając etat w tonsilu masz jeszcze jakieś rabacki na 4 sztuki?

    pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie ....

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Wzmacniacz tylnej półki przenosi pełne pasmo lecz z pewnym (w tym przypadku ostrym) nachyleniem dB. Pomimo iż w układzie zastosowano szereg filtrów to i tak nie wyeliminujesz w 100% wyższych częstotliwości. Pomimo iż są one w jakimś tam stopniu odfiltrowane i w zasadzie dla naszego ucha nie słyszalne to głośnik je odtwarza nadal. Praw fizyki się nie oszuka. Ale to słowem wstępu, taka teoria abyś wiedział na przyszłość.
    Teraz do rzeczy: w przypadku subwooferów pasmo przenoszenia nie ma większego znaczenia. Patrzymy na Fs czyli częstotliwość rezonansu układu drgającego. W tym przypadku wynosi on ~50Hz co już 4 głośnikom pozwoli na ciekawe zejście. Niestety ale nie mogę dokopać się do schematu całej instalacji w e38 dlatego trudno mi opracować jakiś fajny system. Na pomiary całości w naszym laboratorium na razie nie mam co liczyć bo akurat wprowadzamy szereg nowości (min. nowe Altusy). Także jeżeli ktoś miałby schematy, jakieś dane wzmacniaczy, pojemności komór w drzwiach i czy półce DSP to proszę o szybkie info. Usiądę i w tydzień opracuję fajny systemik dla E38.
    Pozdrawiam.

    EDIT: jaką moc mają ory wzmacniacze?

  6. #26
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    35w na jeden głośnik ten w półce... wedle mojej wiedzy


    Oki czyli ja się decyduje na te tonsile co podaliście " GDN 13/40/2 "


    pozdrawiam mam nadzieje ,że się zmieszczą bez problemu

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    35W to jest bardzo duża moc. Odpowiednik "zachodniego" 800W ;-) Takie moce osiągają polskie wzmacniacze Unitra/Diora/Fonica itp... które bez problemu targają Altusy 200. Jak wiadomo Altus jest kolumną półestradową i bardzo prądożerną a te "polskie" 30W daje im radę. O dziwo "japońskie" 300W już nie! Temat mocy to bardzo obszerna dziedzina akustyki i mógłbym pisać poematy. Z ciekawostek powiem Wam że głośnik PIONEER TS-W308D2 posiada 70W mocy IEC/DIN. Nie mniej jednak jeżeli jest to te prawdziwe 35W (IEC lub DIN) to bardzo dobrze, 13/40/2 będą wyśmienicie wysterowane.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  8. #28

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Dla mnie nic nowego ale co wychył membrany ma do jakości dźwięku czy w ogóle do tego tematu?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Też jestem zainteresowany zmianą głośników w DSP czy te GDN 13/40/2 napewno się zmieszczą magnes wydaje mi sie szerszy niż w ori Philips one dokładnie mają 70mm???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •