Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Bmw 750 odpala i gasnie...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    [mechanika] Bmw 750 odpala i gasnie...

    Witam, w mojej bestii po wymianie swiec i przewodow powstal taki problem, mianowicie, auto odpala i za chwile gasnie, niezaleznie czy mam gaz w podlodze czy nie. Lpg nie mam, przed wymiana swiec i kabli bylo ok. Ukladu paliwowego nie ruszalem, wiec ewidentnie cos z zaplonem. Blagam o pomoc...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Czytałem o podobnym problemie w e38 i podobno okazało się, że świece były uszkodzone. Chyba że zbieg okoliczności spowodował jakąś usterkę, ale to mało prawdopodobne. Mogłeś jeszcze pomylić kolejność przewodów WN. Jest tych kabli od cholery i o pomyłkę nietrudno :)
    Wygrzebałem dla Ciebie ten temat:
    http://forum.7er.pl/problemy-z-odpal...vt14349,15.htm
    Świece były uszkodzone, ale przyczyna była inna.
    Wkręć stare i zobacz co będzie się działo. Jeżeli wystartuje to sprawa prosta. Jeżeli będzie bez zmian, to trzeba będzie szukać dalej.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    to niestety nie to, zalozylem stare swiece i nadal to samo... odpala idealnie, i po chwili gasnie, moze jakis bezpiecznik glowny albo cos?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    No to kicha. Bezpiecznik chyba odpada bo nie ruszyłby wcale. Przykro mi ale nie mam pomysłu. Masz dwie pompy paliwa i od cholery czujników, kabli i tego całego ustrojstwa :D
    Prawie tyle co u mnie :D
    Nie masz możliwości podpięcia pod komputer? Być może ma ktoś z forum z Twojej okolicy, byłoby łatwiej znaleźć usterkę. To pewnie będzie jakaś pierdoła a szukania tydzień :)
    monster_pl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    odłącz przepływomierze i sprawdź czy coś się zmienia , a jak czujniki na Kabalach zapłonowych ? dobrze podłączone czy w ogóle są ? odraz sprawdź jeszcze raz kolejność

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    na odlaczonych przeplywkach nie ma wogole reakcji na nacisniecie gazu, podobno m70 chodzi bez tych czujnikow na 6 i 12 garze, u mnie sa i chyba sa zalozone poprawnie. Kolejnosc jest dobra.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    miałem ostatnio podobny przypadek, pracownik przez przypadek zrzucił rurę doprowadzającą powietrze do kolektorów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •