Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 740d lekki spadek mocy - koniec turbo?

  1. #1
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok

    740d lekki spadek mocy - koniec turbo?

    Witam.

    Moje 4.0d ostatnio dostało dziwnej dolegliwości. Od czasu do czasu w czasie jazdy z okolic silnika dobiega jakiś głośny świst (wycie) - tak jakby turbina, któremu towarzyszy lekki -zaznaczam lekki -spadek mocy. Zwykle dzieje się tak na rozgrzanym silniku. Na postoju tego wycia nie zaobserwowałem. Wszystkie przewody od turbin wyglądają ok. Jeśli auto podskoczy na wyboju objawy potrafią ustąpic. Czyżby któreś turbo kończyło swój żywot?

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Ile pali samochód ? Zauważyłeś większe spalanie ? KOMPUTER powinien zdiagnozować co jej dolega. Kumpel mial podobne zachowanie w e39 530d okazalo się ,że Turbina. Za regeneracje 1000zł, Po włożeniu już zregenerowanej auto zaczeło palić 20l gnojówki na 100km. Trzeba bylo dopiero zregenerowaną zaadaptować po wlóżeniu , pokasowaś błędy starej turbiny oczyścić wąż od podciśnienia z oleju i wyczyścić kata bo pozostałości go zatkały po usterce.

  3. #3
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Auto ma normalne spalanie 14 -15 litrów przy cały czas włączonej klimie i dośc energicznej jeździe.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym się zastanawiał dlaczego po przejechaniu na dziurze objaw zanika hmm turbina raczej powinna być "obojętne" na takie coś

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    Ile pali samochód ? Zauważyłeś większe spalanie ? KOMPUTER powinien zdiagnozować co jej dolega. Kumpel mial podobne zachowanie w e39 530d okazalo się ,że Turbina. Za regeneracje 1000zł, Po włożeniu już zregenerowanej auto zaczeło palić 20l gnojówki na 100km. Trzeba bylo dopiero zregenerowaną zaadaptować po wlóżeniu , pokasowaś błędy starej turbiny oczyścić wąż od podciśnienia z oleju i wyczyścić kata bo pozostałości go zatkały po usterce.
    Niekoniecznie trzeba adoptować (jak najbardziej zalecane) jak ktoś nie ma możliwości to przejeżdża się krótkimi odcinkami często gasząc auto (wszystko z zasadami dbania o turbo!), komputer sam nadpisze nowe parametry, to samo się tyczy nowych wtrysków.

    A jeżeli chodzi o dźwięk turbiny niech kolega posłucha tylko uważnie jaki to jest świst jeżeli słyszy przy wysokich obrotach świt jakby lekko metaliczny to niech jak najszybciej podjemie temat bo turbo może jeszcze pojeździć kilka miesięcy a może za 2 dni się rozsypać i narobić dużych szkód!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez tomassi99
    Auto ma normalne spalanie 14 -15 litrów przy cały czas włączonej klimie i dośc energicznej jeździe.
    Ewidentnie coś jest nie tak z Twoim autem. Tyle to nie pali moje 740d w mieście! Czy po ujęciu deko gazu gwizd ustaje? Jeżeli tak to wina turbiny.

  7. #7
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Nie użytkuję 740d od dzisiaj więc wiem ile ono mi pali - spalanie jest w normie. Dlaczego jeśli po ujęciu gazu gwizd przestaje to znaczy że wina turbiny? Jeśli padała by turbina to raczej powoli i cały czas by była jaj niedyspozycja - a nie jak jej się widzi - raz wszystko ok a raz wyje. Coboss świst nie jest metaliczny i występuje już od niskich obrotów. Dzwięk podobny do pracującej turbiny ale nie jestem na 100% pewny że to ona. Słychac go tylko wtedy gdy auto jedzie a turbina pracuje również po zatrzymaniu auta, więc byc może to wcale nie turbo. Byc może coś podciśnienie przytyka i wtedy turbina jest źle sterowana. Sam już nie wiem.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześć! Możesz spróbować takiego patentu, który polega na tym aby jechać np. autostradą na manuaulu czwórką przy wysokich obrotach, np. ze 160 km/h przez dłuższy odcinek- z 10km.
    Ktoś mi mówił, że jeśli jest jakiś syf, nagar na łopatkach turbiny to powinien odpaść i turbiny się naturalnie przeczyszczą...
    Oby pomogło!
    Pozdrawiam!

  9. #9
    Niektórzy koledzy z forum widzieli jak rozpada się turbina w 740d. Metaliczny swist jest tylko przez pare sekund a potem za tobą chmura siwego dymu i to takiego ze wszystkie auta stoją. Jesli masz swist to prawdopodobie lozyslowanie turbo daje o sobie znać bądz wirnik ma za duże luzy. Robilem 2 miesiące temu obydwie turbiny więc jak masz pytanie to wal.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Roberto, auto Ci kopciło przy padającym turbo? Bo u mnie poza tym świstem z autem jest wszystko ok. Zero kopcenia, spalanie w normie, moc odpowiednia (choc przy tym świście jest jakby delikatnie słabszy - no ale to moje odczucie). Turbo Ci powoli się męczyło zanim padło czy od razu się rozleciało?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •