Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: [mechanika] zbyt wysoka temperatura silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec

    [mechanika] zbyt wysoka temperatura silnika

    witam moze ktos bedzie mial jakis pomysl na taki problem : visco sprawne,nawet nowe zakladane bylo wiec dziala prawidlowo, chlodnica jest czysta,kazdy wezyk ma odpowiedni przeplyw, auto jest odpowietrzone bardzo dokladnie,zalany jest plyn, termostat jest zalozony a auto ma caly czas temperature o jedna kreske dalej niz polowa. te czujniki kolo termostatu oba mierzone wskazuja taka sama wartosc, wymienialem rowniez w liczniku ten wskaznik temperatury z innego licznika i dalej nic.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Termostat na pewno się otwiera? No i czy visko pracuje jak masz tę przekroczoną temperaturę? Podłącz jeszcze kompa i sprawdź co na kompie pokazuje...
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    dzisiaj wywalilem termostat, visco pracuje, a komp nic nie wykarze bo to nie e38 tylko e32 chyba nie ma tam nic do wskazania

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    To sprawa robi się ciekawa... tu może być większy problem, rozumiem że ogrzewanie jest bardzo dobre tak ? Pytam czy nawet na wolnych obrotach mocno grzeje w środku...
    No i z innej beczki trzeba sprawdzić ciśnienie oleju, może jest za niskie tylko wepnij czujnik zewnętrzny. Pomyślimy co dalej bo objaw masz taki jak przy uszkodzonej pompie lub braku obiegu... ale to mówisz, że już wszystko sprawdzone...
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    jest nowa pompa wody,nowa pompa oleju, cisnienie jest dobre wszedzie po rowno. tak na wolnych obrotach grzeje ok.zrobilem remont silnika jest nowiutki walek rozrzadu z dzwogienkami,dotarte zawory itd itd.naprawde dziwna sprawa

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    aaa no to trzeba było od razu powiedzieć, że jest po remoncie... ;)
    Moja diagnoza jest taka: za ciasno spasowane elementy. Jak utrzymasz taki stan to go zatrzesz... Troszkę spece przesadzili z pasowaniem, a powiedz mi jak kręci rozrusznik nie za ciężko ?
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    heh niestety zla diagnoza :) ta temperatura byla rowniez wczesniej przed remontem,tylko teraz w koncu chce miec w polowie tak jak powinno byc. dzisiaj mi chyba padl termostat i mi sie zagotowalo autko i go wyje..... i chce zrobic zeby byla norma

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    strasznie dziwny objaw i jak było tak przed remontem to może być wina jednak złego smarowania... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    mysle ze nie,auto chodzi super i cichutko, jest dobry olej polsyntetyk magnactec. ano jest dziwny. niby wszystko wykluczone a mimo to nie jest ok. teraz nie wiem czy wskazanie przeklamuje czy naprawde temp jest wyzsza

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    wywalilem termostat i temp jest albo w polowie albo na nastepnej kresce.zrobilem 150km z przyczepka i auto bylo ok. nastepnie wieczorem odpalilem auto i troche przyswirowalem na piasku i mi sie auto zagotowalo. dolny waz od chlodnicy byl miekki i zimny a gorny napecznialy i goracy, tak jakby nie bylo obiegu. pompa wody na ok roku ,zamiennik ale ten niby lepszy :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •