Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: [mechanika] zbyt wysoka temperatura silnika

  1. #11
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Ja stawiam na smiegielko pompy wodnej ktore zapewne odpadlo (w zamiennikach to normalka) i lezy sobie w ukladzie obok pompy a plyn sam trzpien mieli ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    siema, dalem auto do mechanika, jak odbiore to zdam relacje co bylo przyczyna, moze komus sie przyda taka informacja :) pozdr

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    .........podsumowujac urwane smiglo od pompy wody - brawo bossie :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    A jakiej firmy jest ta pompa wody

  5. #15
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Wysłany: 16-01-2008, 17:29
    To sprawa robi się ciekawa... tu może być większy problem, rozumiem że ogrzewanie jest bardzo dobre tak ? Pytam czy nawet na wolnych obrotach mocno grzeje w środku...
    No i z innej beczki trzeba sprawdzić ciśnienie oleju, może jest za niskie tylko wepnij czujnik zewnętrzny. Pomyślimy co dalej bo objaw masz taki jak przy uszkodzonej pompie lub braku obiegu... ale to mówisz, że już wszystko sprawdzone...
    _________________


    Widzisz pisałeś, w odpowiedzi, że wszystko sprawdzone, dobrze że w końcu doszedłeś co jest tylko zastanawia mnie jeszcze jedno pisałeś, że przed remontem też była wysoka temp. to wymienili ci tę pompę w końcu czy tylko tak powiedzieli i cię skasowali za wymianę... ???
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    wysoka temp byla juz wczesniej przed remontem silnika. pompe wody wymieniali mi rok temu na wakacje i robili to przy mnie,byl to jakis zamiennik. nie spowodowalo to zmniejszenia temperatury tylko powolniejsze nagrzewanie heh.a dopiero po remoncie silnika zaczal mi sie gotowac co teraz sie okazalo ze po przejechaniu 400km po remoncie urwal sie wirnik pompy wody. to tylko eliminuje problem gotowania ale wciaz jest problem ze zbyt wysoka temp, zamiast w polowie to napewno dalej bedzie trzymac kreske dalej. :(

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    @Czoobek: Ciesze sie ze moglem pomoc :]

    @Pablo: ogrzewanie w E32 zawsze bedzie dzialac dobrze nawet mimo uszkodzonej pompy wody. We wszystkich "podpasionych" BMW jest dodatkowa pompka elektryczna ktora niezalezne od duzej mechanicznej pompuje plyn przez nagrzewnice eliminujac w ten sposob ewentualne spadki temperatury w kabinie w zaleznosci od obrotow silnika. (auta bez tego na postoju grzeja bardzo slabo)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Tak, wiem ale mnie chodziło o brak obiegu... ale spoksik :D
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ale dalej walcze ze wskazaniem wysokiej temperatury. kupilem dzisiaj najdrozszy zamiennik termostatu:) poszukuje krzyzaka tego miedzy skrzynia biegow a walem ma ktos moze do sprzedania ? moj juz ma troche luzu i chetnie bym od kogos kupil

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ok nowa pompa wody , porzadny termostat, godzinne odpowietrzanie, troche przekladania czesci z innej bmw i wyszlo ze mam jakis inny czujnik ten przy termostacie ale nie niebieski tylko ten drugi. zamiast miec koloru czarnego to mialem bialego. dzisiaj zamowilem inny wiec bedzie ok. na czarnym temperatura jest idealnie w polowie. ale jeszcze tylko jedno pytanko czy jak zatrzymam reka wisko i bede je trzymal to przy nagrzanym aucie do polowy i dodaniu gazu powinno mi smiglo wyrywac z reki czy nie??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •