Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Wymiana zamka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa

    [mechanika] Wymiana zamka

    Od czego by tu zacząć... Chyba najlepiej byłoby od początku. Zamek od strony kierowcy odmówił posłuszeństwa. Popsuły się te rygielki, które trzymają zamek w momencie gdy zostaje on zamknięty. Rygielki trzymają, ale nie puszczają w momencie używania klamki. W efekcie można było otwierać drzwi tylko z zewnątrz. Nie jestem za naprawianiem tego typu rzeczy dlatego zakupiłem sprawną urzywkę. Mając wolne popołudnie chciałem wymienić uszkodzony element no i tu się zaczeły problemy. Sam demontaż zamka jest banalnie prosty jednak nie mogę sobie poradzić z demontażem linki od klamki zewnętrznej. Trzyma ją biały plastik. Torx nie podchodzi chodzi mogę się mylić, bo miałem ograniczony kontakt wzrokowy z plastikiem. Nie chce go urwać (Czytaj: zdemontować metodą na chama), bo kupno nowego będzie graniczyć z cudem. Jakby tego było mało popsuł mi się "klakson" sam z siebie w drodzę do sklepu działał, a jak już z niego wracałem to nie. Jest może jakiś bezpiecznik od tego podzespołu czy coś się... ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    zdemontuj klamkę zewnetrzną będzie 10 razy łatwiej wypiąć- wpiąć linkę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Zdemontowałem. Miałem ciężki dostęp do linki zewnętrznej. Chyba pozwe McDonalda, że mam takie grube dłonie :hah: Chodzi o ten biały plastik, który trzyma linkę, a by nie wypadła z tego kółka (przepraszam, że używam takich łopatologicznych wyrazów, ale nie wiem jak nazywają się poszczególne podzespoły). Nie mam jak zrobić zdjęcia, ponieważ w boczku panują egipskie ciemności. Czasami mam wrażenie, że niemiecki Hans brał dziecko do fabryki BMW i kazał mu składać auto. Odbiegłem troche od tematu, ale... Moje pytanie brzmi: "Czy ten plastik, który trzyma linkę zew. jest odkręcany czy mam zdemontować linkę razem z tym plastikiem ?". Jeżeli koledzy pomogą mogę zrobić fotorelacje. Chyba, że tylko ja mam takie problemy. A powie ktoś co mogło się stać z "klaksonem" ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    linke trzeba odgiąć w bok tak żeby biały plastik obrócił sie o 90stopni i wtedy wyjdzie , postaram sie zrobić fote

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Będę naprawdę bardzo wdzięczny.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    moze ci to pomoże :


    http://www.youtube.com/watch?v=6qtKcN2sDO8

    robiłem na szybko więc sory za jakość ;)

    a co do klaksonu to bezpiecznik raczej , bo nie sadze żeby dwa na raz padły

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Ja p... takie proste... A ja tam torxy wsadzałem, pchałem , ciogłeeem, że już tak powiem kombinerkami. Jakbym mial dostęp to pewnie i zębami bym brał. Jesteś mega wielki. Przy najbliżej okazji masz u mnie tyle browarów ile będziesz potrafił wypić.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    hehe , luzik ps. następnym razem jak będziesz chciał zamek to dzwoń ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    No dobrze, wszystko fajnie tylko nie mogę zlokalizować przyczyny nie działającego "klaksonu". Wszystkie bezpieczniki wyglądały na całe. W paru miejscach brakowało bezpieczników - co mnie zdziwiło. Mógł się wypiąć kabel od klaksonu ? Na początku wydawało mi się, że da się bez tego żyć i jęździć, ale pies wybiega na drogę i hamuję caly sznur samochodów za mną i zamiast trąbić na psa to ludzie za mną trąbia na mnie i pukają się w czoło wymijając mnie z szyderczym usmiechem na twarzy. Nie mogę zlokalizować bezpiecznika od klaksonu, bo są one opisane po "francuskiemu".

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    zdjecie zrobione stojąc nad prawym błotnikiem , bezpiecznik nr. 5 ( klakson) , lewy słupek licząć od góry



    na zdjęciu to trzeci bezpiecznik (niebieski ) nr.1 i 2 wolne gniazdo , klaksony masz dwa więc nie sądze żeby obydwa na raz ci sie wypieły .Wymień bezpiecznik nawet jak wyglada na cały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •