Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Śmierć na autostradzie 07.07.2010

  1. #11
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Bo nie było do czego się zatrzymywać. To chyba, że jest się ratownikiem lub lekarzem!
    Według mnie nie było szans aby to ktoś przeżył[*] Niestety nierozwaga i kierującego i służb, które nie posprzątały drogi.

    A czasami jest tak łatwo wykonać telefon, że coś leży na drodze co zagraża ruchowi, jeden telefon na numer alarmowy... ale po co... ja przejechałem a że komuś się nie uda... ;(

    PS. Też zawsze chciałem mieć taką kamerę w aucie, ja wiem, że temat nie odpowiedni ale jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o info na PW
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Masakra najechał na coś co leżało na jezdni podbiło koło .

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Bo nie było do czego się zatrzymywać
    To jest jedna sprawa, a po drugie kazde zatrzymanie na autostradzie powoduje kolejne niebezpieczenstwo. Z udzielaniem pomocy byl bym ostrozny. Czasem lepiej nie ruszac, bo w razie czego mozna odpowiadac za skutki nieumiejetnie udzielonej pomocy.

  4. #14
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK
    nie wazne czym i jak jezdzisz zawsze moze sie cos wydazyc takie jest zycie :(

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    PS. Też zawsze chciałem mieć taką kamerę w aucie, ja wiem, że temat nie odpowiedni ale jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o info na PW
    http://allegro.pl/item1171903075_kam...nitor_2_5.html komplet. Sama kamerka około 450zł

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja sie staram awaryjne i zatrzymać sie w bezpieczne miejsce po czym ide i biore jakies leżące ustrojstwo z drogi...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Moi kierowcy np w najnowszym volvo mają kamerki z rejestratorem z przodu a z tyłu na naczepie do cofania.Miałem volvo z 2006 roku i akurat mój kierowca miał czołówkę z busem!Gościa z busa po prostu wyrzuciło na lewy pas na czołowe ale w tym starym volvie nie było kamerki...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Ciekawe ile to coś leżało na środku jezdni zanim ten pechowiec najechał... Tak jak nikt się nie zatrzymał po wypadku tak pewnie nikomu nie chciało się zatrzymać, ruszyć dupy z ciepłego fotela i uprzątnąć tego co leżało na środku. Mi się udało nie wjechałem w to - to niech się martwią ci za mną. Z osobówki raczej nie było czego zbierać chyba że skrobać z podsufitki - ciężarowy centralnie uderzył w jego dach... Masakra.

  9. #19
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    A kto się miał zatrzymać ?

    Kiedyś przy wjeżdzie do Rzeszowa od strony Przeworska na dwupasmówce spotkało mnie to samo ,najechałem na coś ostrego i dużego.
    Przednim kołęm ominąłem ,ale tylnym najechałem ,wystrzeliła mi opona ,miałęm w niej dziure o średnicy 4 cm.
    Tak sie wku... em ,ze zadzwoniłęm po pały ,przyjechali ,i najpierw chcieli to koło widzieć ,bo zdazyłem juz je wymienić.(mysleli ,ze ich w balona robie)
    Gdyby się coś stało to znowu by trąbili ,że za duża prędkość itp ,jak zawsze gadają.
    Spisali protokól pojechali pooglądac co to mogło być i sprawe umorzyli.

    Można było się zabić jak nic ,tym bardziej ,że tam wtedy nie było żadnego oddzielenia pasów ,tylko linie ,a jechałem lewym :x

    p.s. ostatnio w Będzinie wkładałem dekiel z kanalizacji ,po prostu był otwarty masakra

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ja sie staram awaryjne i zatrzymać sie w bezpieczne miejsce po czym ide i biore jakies leżące ustrojstwo z drogi...
    Oczywiście, gdy tylko jest taka możliwość ale nie zawsze jest np. jak leży martwa sarna? Chyba nie podniesiesz padliny?
    Ważne aby uczulić społeczeństwo, że należy na to reagować odpowiednio a gdy się mija takie rzeczy obowiązkowo zwalniać na awaryjnych.

    Miałem taki przypadek, że w nocy ktoś uderzył łosia kasują samochód, stał na awaryjnych a ja na to najechałem, też włączyłem awaryjne bo widziałem jak zwierze wstaje na poboczu i chwiejnie stawia kroki wpadając na jezdnię. A więc były 2 samochody na awaryjnych na leśnej drodze w środku nocy, mrugałem długimi z daleka aby zwrócić uwagę, że coś się stało... myślicie, że ludzie chociaż zwolnili?? Jeden z idiotów wleciałby w tego zwierza po raz drugi z dużą prędkością! Mózgu trzeba używać i jeżeli coś jest na drodze to się to sygnalizuje ale też reaguje na takie sygnały od innych użytkowników drogi.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •