Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Nowe sprężyny z przodu - wysoko przód ;)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Nowe sprężyny z przodu - wysoko przód ;)

    Witam

    Wymieniłem dziś wreszcie sprężyny z przodu na nowe całkowicie seryjne lesjofors kolor czarny żaden tuning :)
    Pytanie: po ilu km / miesiącach powinny osiągnąć swoją ostateczną wysokość?
    Teraz spokojnie miedzy oponę (o prawidłowych wymiarach) a błotnikiem jest jakieś 9-10 cm. Przed wymianą było około zero góra 1 cm. Czy auto pójdzie jeszcze z centymetr w dół? A może więcej?

    Muszę przyznać że jeździ się bardzo dobrze, po wrocławskich kostkach prędkość 70 km/h nie robi wrażenia podczas gdy na obniżonym jak się hamowało to trzęsło. Progi też przejeżdża się o wiele lepiej.
    Na koniec spróbowałem parę ostrzejszych manewrów: z uwagi na to że tył zawsze był seryjny wydaje mi się że auto nawet lepiej reaguje niż na obniżonym na ostrych zakrętach. Przechyłu nawet nie ma dużego. Wiadomo środek ciężkości poszedł w górę ale za to zawieszenie z przodu ma odpowiednią twardość w stosunku do tyłu.

    Auto z przodu wygląda jakby o rozmiar większe :)
    Z boku już nie ma tego co kiedyś... ale ile można patrzyć się na to samo przez 4 lata ;)


    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Powiedź mi skąd wiedziałem, że założysz taki temat ? :D To było pewne ;)


    Raczej niewiele pójdzie w dół - może z 1cm. Ale to zależy od sprężyn - kiedyś zakładałem nowe i nie poszły ani grama w dół, a inne poszły minimalnie.


    Różnica w jeździe musi być kolosalna - na plus komfort i powadzenie na dziurach; na minus - prowadzenie na dobrej nawierzchni i kolosalne przechyły nadwozia, o wyglądzie nie wspomnę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Powiedź mi skąd wiedziałem, że założysz taki temat ? :D To było pewne ;)


    Raczej niewiele pójdzie w dół - może z 1cm. Ale to zależy od sprężyn - kiedyś zakładałem nowe i nie poszły ani grama w dół, a inne poszły minimalnie.


    Różnica w jeździe musi być kolosalna - na plus komfort i powadzenie na dziurach; na minus - prowadzenie na dobrej nawierzchni i kolosalne przechyły nadwozia, o wyglądzie nie wspomnę.
    co do prowadzenia na równej nawierzchni to właśnie powiem Ci że miałem taki problem jak miałem obniżone że przód uciekał jak się nagle skręciło kierownicą. Podsterowność.
    Wczorajszy test wykazał trochę mniejszą podsterowność, ale jeszcze nie jeździłem na jakimś super wielkim placu.

    Sądzę że odrobinę sportu zachowałem dzięki oponom 235/45/17.
    Wydaje mi się że auto sumarycznie powinno się lepiej prowadzić - bo ja miałem seryjny tył. Gdyby mieć obniżenie przód i tył -30 mm to może prowadziłoby się lepiej obniżone... warunek: odpowiednie amortyzatory. Ja miałem seryjne.

    Aha dobrze że Ci nie sprzedałem tej "awaryjnej" poduszki bo właśnie wczoraj się okazało że lewą mam troszkę wywaloną (luz na boki może 0,5 mm) tym samym nie jest już na sprzedaż nawet wysyłkowo no chyba że chcesz taką z luzem ;)


    Pozdrawiam

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Na nierównościach na pewno będzie się prowadzić lepiej.


    A jaką masz wysokość (wg mojego sposobu mierzenia) - seryjna wysokość e32 to ok 60cm (dla felgi 15' bez obciążenia), ja miałem 58cm, teraz na sprężynach z m5 mam ok 55cm.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    seryjna wysokość e32 to ok 60cm
    w którym miejscu ?

    ________________________________________

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To przybliżona wysokość (mierzyłem na 4 sztukach e32 na seryjnym zawieszeniu ) - pomiędzy dolnym rantem felgi (15') a krawędzią błotnika. Oczywiście jak masz inne felgi to wystarczy przeliczyć ;)






    Dodam tylko, że jest to prawidłowy sposób pomiaru ugięcia zawieszenia dla bmw - o co jakiś czas temu sprzeczał się jeden z kolegów. Kolega niedawno kupił do warsztat nowe stanowisko do geometrii 3D - i w jego bazie danych jest dokładnie taki pomiar ugięcia zawieszenia (i dokładnie takie wartości jakie podałem).


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    mierząc mniej więcej mam długość ręki od łokcia + długość dłoni = 61,5 cm :D

    na felgach 17". Promień = 8,5". Promień 15 = 7,5" czyli odejmujemy cal i mamy: 58,96 cm na felgach 15".
    Tylko teraz mi to jakoś normalniej wygląda niż wczoraj zaraz po wymianie i powiedziałbym że poszło w dół lekko ale nie wiem ile. Ale dokładność pomiaru niewielka.

    Jazda po drodze z płyt betonowych to teraz coś normalnego - przedtem każde połączenie było czuć.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    I jeszcze fotki:

    przed:





    po:



    Co ładniej?

    tylko że auto stoi na obydwu fotkach lekko pod górę.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Co ładniej?
    Oczywiscie, ze nizej.Teraz pieje strasznie. Mialem ten sam problem po wymianie amorow u siebie. Amory powinny sie ulozyc do 500km, ale nie licz na to, ze poleca duzo w dol. Znawcy twierdza, ze seryjnie 7er pieje w gore, ale to brzydko wyglada. Sprezyny -30 zalatwia problem

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Co ładniej?
    Oczywiscie, ze nizej.Teraz pieje strasznie. Mialem ten sam problem po wymianie amorow u siebie. Amory powinny sie ulozyc do 500km, ale nie licz na to, ze poleca duzo w dol. Znawcy twierdza, ze seryjnie 7er pieje w gore, ale to brzydko wyglada. Sprezyny -30 zalatwia problem
    skoro inżynierowie RFN tak zaprojektowali to trzeba moim zdaniem tak zostawić.
    Od przodu - czołowo auto wiele zyskało - wygląda na duże jak seryjne E38 czy W126 lub W140 a nie poszerzoną E30.


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •