Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Auto dla ojca szwagra

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Auto dla ojca szwagra

    Dość nietypowa sprawa mój szwagier chce kupić auto swojemu tacie na 60 urodziny. Kwota na wydanie około 15 tys. Auto będzie służyło do dojazdów do pracy około 50km dziennie. Szwagier chce żeby był automat i klima i bardzo bardzo zadbany w końcu to prezent :) Początkowo chciał kupić mercedesa C klase dokładnie tego merca

    Jeżeli macie jakieś pomysły to podzielenie się nimi będzie mile widziane :D
    Ważne żeby auto nie paliło za dużo i koszt utrzymania nie masakrował kieszeni przyszłego emeryta no i fajnie jakby było to jakieś "dostojne auto" jak na ten wiek przystało.

    Ja osobiście staram się go namówić na jakieś e32 z sekwencją w oryginalnym stanie lub w123 ale ceny zadbanego merca są za wysokie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    Hej!

    C-klasse model w202 jest bardzo dobrym pomysłem, pod warunkiem, że trafisz na egzemplarz bezwypadkowy (inaczej ruda ten samochód zje szybciej niż ustawa przewiduje). Osobiście eksploatuje w202 automacik w kombiku (C200 benz+sekwencja) i jestem z tego auta megazadowolony :D Powiadają, że to ostatni prawdziwy mercedes i podpisuję się pod tym obiema rękami. W samochodzie, a używam go od sierpnia 2006 roku poza corocznymi przeglądami, wymianą oleju i filtrów nic się nie zepsuło :medit: Sam jestem tym faktem zdziwiony, ale w zawieszeniu nic jeszcze nie zmieniałem (niektóre elementy są fabryczne, a to rok produkcji 1998 :razz: ). Dodatkowo mój egzemplarz jest jak na tamte lata bogato wyposażony (4xairbag, ksenony, podgrzewane fotele, klimatyzacja, 5bieg ASB) i daje mi niesamowitą frajdę z jazdy. Poruszam się nim głównie po mieście, co niestety powoduje, że spalanie (LPG) oscyluje w granicach 13-15l/100km.

    Osobiście proponowałbym poszukać zadbanej benzynki po lifcie, który miał miejsce pod koniec 1997 roku(co najmniej C200, bo C180 mimo niewielkiej różnicy w KM, jest jednak odczuwalnie słabsze) i założyłbym do niej sekwencyjną instalację LPG. Manualne skrzynie w MB to nieporozumienie, pracują nieprecyzyjnie i momentami potrafią zepsuć przyjemność z jazdy, dlatego szukaj bezwzględnie w automacie!
    Raczej nie nastawiałbym się na diesela, są droższe w zakupie od Pb, przeważająca większość z nich ma cofnięte liczniki, można trafić na egzemplarz po taxi... Zadbane CDI kosztują dużo więcej niż te 15tys (jak jest tańszy to można trafić na minę, a zajechane CDI to skarbonka ) Unikaj także starszych dieseli z bardzo awaryjną pompą wtryskową LUCAS-a)
    W razie pytań co do w202 wal śmiało, służę pomocą. Kopalnią wiedzy na temat tego autka jest forum www.w202.pl (znajdziesz mnie tam pod tym samym nickiem ;) )
    Locha pali:

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ładny egzemplarz jak najbardziej ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Merc się okazał kompletnym szrotem nie miał elementu bez rdzy lub źle położonego lakieru A miał być bezwypadkowy.


    Co myślcie o tym E36

    e36

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Myślimy tak jak otomoto .... ;D

    Mogło zostać już usunięte lub podany numer ogłoszenia jest nieprawidłowy.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •