Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nowy akumulator

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn

    Nowy akumulator

    Witam

    Wczoraj moje akku odmówiło odpalenia samochodu, po nocnym ładowaniu auto wystartowało, ale wydaje mi się że nadszedł czas na zmiany :)

    Proszę o poradę jakie akku najlepiej kupić do 745i ? Obecnie jest zamontowany 100Ah 720A (jakiś zamiennik), na stronie Boscha jest porada żeby kupić 95Ah 800A lub 100Ah 830A.

    Aha - i ważna kwestia - niby na stronach producentów zalecany jest akumulator w technologii AGM, sprzedawcy polecają mi Vartę Silver - czy ktoś wie jaka jest tak na prawdę różnica w tych akumulatorach i czy technologia Varty Silver jest dużo gorsza od AGM?

    Czy po wymianie samodzielnej coś muszę programować? Nie chcę jechać na wymanę akku do serwisu :razz:

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez itomek
    Proszę o poradę jakie akku najlepiej kupić do 745i ?
    Oryginalny BMW w technologi AGM. Niekoniecznie ASO ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami i wynika z tych rozmów że owszem AGM pożyje dłużej (może z 5 lat nawet) ale nie widzą większej różnicy między AGM a np. Centra Futura czy Varta Silver... bądż tu człowieku mądry. Rozwiązaniem BMW nie do końca mi odpowiada, bo koszt akku to 2x cena "normalna"

    Proszę o porady osoby które przerabiały temat.

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Słuchaj fabryki i forumowiczów a nie sprzedawców Centry ;D
    Dla kogoś kto nigdy nie miał 7er to pewnie mówiłby, że ich nowym passatem jeździ się tak samo dobrze i wygodnie jak np E65 więc po co przepłacać?

    Ja do swojego wrzuciłem bardzo drogą żelówkę i do teraz nie wiem po co, mogłem kupić AGM za tą kasę i jeszcze ją opić Jasiem ;) Wiem jak się sprawują nowe oryginalne akumulatory bo mam kilka nowych i już nawet 5 letnich aut. Akumulatory w nich są fantastyczne nie wiem nawet co to znaczy 5 lat żywotności akumulatora AGM, te żyją bardzo długo i przez calutki czas dają 100% satysfakcji z działania i niezawodności i... WARTO DOPŁACIĆ!

    Spytałeś o poradę co najlepiej kupić więc napisałem co najlepiej :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •