Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: skrzynia 5hp30 z e32 do e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku

    skrzynia 5hp30 z e32 do e38

    Witam mam pewien problem. Posiadam e38 m60b40. Niedawno skonczyla mi się skrzynia 5hp30. (Zerwany frez na koszu sprzeglowym od wstecznego) Tak wiem najlepiej byloby ja naprawic ale niestety koszty sa dosyc wysokie. Mam mozliwosc kupienia skrzyni z e32 1992r. rowniez z silnikiem m60b40 skrzynia ZF 5hp30. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy owa skrzynia bedzie pasowala do mojej e38. Jak wyglada sytuacja ze sterownikiem czy sa takie same? Jak dobrze pamietam wiazka sterowania skrzyni jest polaczona z wiazka sterowania silnika, czy w zwiazku z tym jest ewentualna mozliwosc podlaczenia sterownika z e32?? Jak wyglada rozwiazanie chłodnicy oleju w skrzyni?? Czy nie bedzie z tym problemu? Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Przemek

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    1 sprawa z jakiego silnika masz dawce bo piszesz że m60b30 a to całkiem inna bajka
    2 sama skrzynia nie pasuje bo jest inne mocowanie czy coś, trzeba by było bebechy z jednej do drugiej przekładać
    3 jeżeli jest możliwość to bierz do skrzyni kompa, sprzęgło hydrokinetyczne i wszystko co dają, wtedy będzie mniejszy problem z przekładką
    4 sprawdź skrzynię przed zakupem :)

    Podsumowując: szukaj e38 na części, najlepiej Anglika.

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: skrzynia 5hp30 z e32 do e38

    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee
    Witam mam pewien problem. Posiadam e38 m60b40. Niedawno skonczyla mi się skrzynia 5hp30. (Zerwany frez na koszu sprzeglowym od wstecznego) Tak wiem najlepiej byloby ja naprawic ale niestety koszty sa dosyc wysokie. Mam mozliwosc kupienia skrzyni z e32 1992r. rowniez z silnikiem m60b30 skrzynia ZF 5hp30. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy owa skrzynia bedzie pasowala do mojej e38. Jak wyglada sytuacja ze sterownikiem czy sa takie same? Jak dobrze pamietam wiazka sterowania skrzyni jest polaczona z wiazka sterowania silnika, czy w zwiazku z tym jest ewentualna mozliwosc podlaczenia sterownika z e32?? Jak wyglada rozwiazanie chłodnicy oleju w skrzyni?? Czy nie bedzie z tym problemu? Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Przemek
    Problemy beda wiec lepiej kup skrzynie do E38
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku

    Re: skrzynia 5hp30 z e32 do e38

    Problemy beda wiec lepiej kup skrzynie do E38

    Czy mógłbyś jaśniej jakie większe problemy mogą zaistnieć przy tej przekładce??


    Przepraszam źle napisałem skrzynia pochodzi z e32 m60b40. Chodzi mi o to czy sterownik pasuje do wiązki z e38 nie chciałbym niszczyć oryginalnej instalacji żeby przekładać kość od sterownika. Co z chłodnica oleju??

    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    2 sama skrzynia nie pasuje bo jest inne mocowanie czy coś, trzeba by było bebechy z jednej do drugiej przekładać .

    Nie rozumiem jak to inne mocowanie e32 = silnik m60b40 e38 = silnik m60b40 czyli ta sama jednostka napędowa rozumiem 3 lata różnicy może być inny sterownik i ewentualnie mocowanie chłodnicy oleju ale obudowa skrzyni??



    MOD:Edytuj posty.

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    W dziale E32 wlasnie ktos chce przekladac skrzynie z E38 do E32 wiec sie dogadajcie i zamiencie skrzyniami :] sprawa bedzie zalatwiona bez dziwnych kombinacji.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •