Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Hamulce

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie

    [mechanika] Hamulce

    Witam!!
    Mam do was Panowie takie pytanie...
    Co może być powodem "twardego" pedału hamulca i pogorszenia siły hamowania (znacznie wydłużyła się jego droga)????
    Czy może to mieć związek ze zużytymi klockami\tarczami, albo zapowietrzonym układem hamulcowym? (dodam że płynu jest w normie), albo z samym płynem hamulcowym? Wiem ze co jakis czas powinno sie go wymieniac ze względu na jego własciwości higroskopijne a ja przez prawie 2 lata jak mam samochód tego nie robiłem (kiedy poprzedni właściciel wymieniał tego tez nie wiem).

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Ja tak miałem kiedyś jak mi przewód podciśnieniowy od serwa pękł w renault i wspomaganie padło. Twardy pedał i bardzo mała siła hamowania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    No ok ale jak by mi jakiś przewód hamulcowy poszedł to ten płyn pewnie by gdzies uciekał, a nie ucieka... I wkurza mnie to bo nie wiem o co chodzi 8/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    W przewodzie podciśnieniowym nie ma płynu, tylko powietrze.

    Sprawdź (przy malutkiej prędkości oczywiście) czy hamuje tak samo na włączonym i wyłączonym silniku, w przypadku braku wspomagania powinno tak być

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Sorki niedokładnie przeczytałem Twojego posta...
    czyli może to być spowodowane pękniętym wężem ciśnieniowym od kompresora tak?? Jak moge to sprawdzić czy ten przewód jest padniety i gdzie on sie dokładnie znajduje??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Hmm jak by był uszkodzony powinno syczeć powietrze chyba, a może co innego w serwie padło, nie jestem niestety mechanikiem, to tylko takie moje spostrzeżenie z autopsji :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    To musze poczekać aż inni forumowicze wypowiedzą sie na ten temat...
    W kazdym razie wiem juz mniej więcej co musze sprawdzic.
    Pozdrawiam!!!

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    prawdopodobnie walnięte serwo, nie wspomaga siły hamowania. Czyli hamujesz tylko tyle ile naciśniesz i trza mocno deptać. Co do sprawdzenia spróbuj w serwisie z telefonu... wiesz "mam pytanie.. pedał hamulca twardy i nie hamuje jak należy" :hah: :hah:

    Czasami tak robię podzwonię tak do dwóch trzech serwisów i wiem czego mogę się spodziewać.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    rozpedz sie, (ale nie za duzo) sgas silnik, przycisnij z 3 razy lekko hamulec jak nic sie niebedzie zmieniac caly czas bedzie taki sam to servo albo przewod tak jak ktos wczesniej wspomnial

    aha mozesz jeszcze sprawdzic tak, jedziesz, wciskasz sprzeglo, doprowadzasz silnik do okolo 5tys obrotow tak trzymasz i wtedy hamujesz, jak troszke lepiej to poprostu gdziesz przepuszcza przewod

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Dzięki wielkie chłopaki! Bede miał chwile wolnego czasu to oblookam co i jak.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •