Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Nie chodzi połowa silnika e38 4.0!!! ;/

  1. #1
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ

    Nie chodzi połowa silnika e38 4.0!!! ;/

    Koledzy i kolezanki...może będziecie w stanie doradzic mi co mam zrobić.Jakiś czas temu a dokładnie 2-3tyg. miałem problemy z akumulatorem i kilka razy musiałem odpalać samochód na kable.Zaraz po wymianie jadę samochodem i nagle czuje,że samochód traci moc i nie pracuje równo-pomyslałem sobie :poleciała cewka albo świeca>Ale zaraz zaraz:przecież świece wstawiłem nowe 2 miesiące temu.No ale ok-wsiadam na drugi dzień ,jadę wszystko jest ok...a po 10min znowu traci moc i od nowa to samo.Kolejny dzień,trzeci,czwarty jakieś cuda bo wszystko jest ok,,,,aż do wczoraj,gdy po 15min jazdy znowy szlak trafił moc i dławi się silnik.dzisiaj postanowiłem przyjrzec się temu i ku mojemu zdziwieniu prawa strona silnika nie pracuje _ani jedna cewka nie daje znaku życia(po tej stronie silnika -bo po przełożeniu na druga stronę chodzi).Powiedzcie mi:
    -czy mógł się odczepic przewód (jak tak to gdzie najprawdopodobniej)
    -a może coś innego??
    Pytam bo do osoby,która może mi popatrzeć na samochód mam 25km a nie wiem czy tam dojadę ;/
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  2. #2
    Masz tam LPG? Pytam bo może jeden emulator padł i nie odcina paliwa (jedna połowa chodzi na dwóch paliwach)

    Jestes pewny że nie ma iskry? Sprawdź to bo to niezmiernie ważne.

    Jak przestanie pracowac połówka to sprawdź kontrolka czy jest zasilanie pomiędzy zielonym i brązowym na cewkach.

    Daj znac jak obserwacje
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Dzięki sylwek za odpowiedz...
    Tak mam LPG i cholera czasami miałem wrażenie jak by łykał LPG i paliwo w tym samym czasie...Jutro zaraz po pracy sprawdzę tak jak piszesz.A iskry nie ma ,bo jak przelożyłem sprawną cewkę z lewej strony na prawą to wciąż nie bylo zmian jak odpinałem i podpinałem wtyczke ;/
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  4. #4
    Nie wiem jaka masz instalację, ale jak świruje to przełącz na PB. Jak dławica przejdzie to będziesz wiedział że to właściwy trop :)

    Wiesz że Tobie zawsze chętnie pomogę ;)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Nie wiem jaka masz instalację, ale jak świruje to przełącz na PB. Jak dławica przejdzie to będziesz wiedział że to właściwy trop :)

    Wiesz że Tobie zawsze chętnie pomogę ;)

    Powodzenia
    Dzięki bardzo :D

    Przełącznik jest na PB i wciąż to samo :(
    Tak mnie zaczyna ten samochód wkur...,ze już mało mi brakuje do podjęcia pewnej decyzji ;/
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez tiron
    Przełącznik jest na PB
    Jeśli idziesz tym tropem, to jeździj na PB i dla pewności odłącz wtyczki z wtryskiwaczy LPG. Wówczas będzie pewność że jest tylko i wyłącznie PB :)

    Później pozostaje sprawa sprawdzenia zasilania na cewki i sprawdzenie iskry.

    Przewód masowy na prawej głowicy cały? ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Jutro zrobię testy....odcinam LPG i zobaczymy co dzień pokaże.Przewod masowy stały>>? Nawet nie wiem o co chodzi ;/...
    Sorry-dopiero teraz zobaczyłem,że pisałeś "cały".Jutro sprawdzę >
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Tiron, ja Ci w temacie nie pomogę bo się za bardzo na tym nie znam ale chciałem powiedzieć , że też czasami miewałem myśli w głowie aby podjąć decyzje o której właśnie myślisz. Jest wszystko dobrze jak się nic nie psuje a gdy się zacznie ch**anić to odechciewa się wszystkiego. Zwłaszcza gdy części które trzeba wymienić są bardzo drogie albo awaria trudna do zdiagnozowania. A to nie można automatu holować, a to nie ma mechanika z komputerem, a to to a to sramto. Zawsze k*rwa COŚ :/ Napisz koniecznie jak zdiagnozujesz bo śledzę temat z ciekawością. Życzę szczęśliwego zakończenia!
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tiron
    Dzięki sylwek za odpowiedz...
    Tak mam LPG i cholera czasami miałem wrażenie jak by łykał LPG i paliwo w tym samym czasie...Jutro zaraz po pracy sprawdzę tak jak piszesz.A iskry nie ma ,bo jak przelożyłem sprawną cewkę z lewej strony na prawą to wciąż nie bylo zmian jak odpinałem i podpinałem wtyczke ;/
    Sprawdz sonde lambda po stronie tej co nie chodzi- jak znam zycie to umarla...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Czy podłączałeś silnik pod dobry komputer ? -> To podstawa...


    Najpierw trzeba sprawdzić - czy (gdy tak się dzieje) to wtryski podają paliwo (można stetoskopem posłuchać czy pracują) , sprawdzić czy jest iskra.


    Jak już to będzie wiadomo, to można szukać dalej.


    Ps. To, że wypniesz wtryski gazowe nie eliminuje instalacji LPG - bo i tak impuls do wtrysków idzie przez sterownik LPG, który przy wyłączonym lpg zwiera obwód i podaje napięcie na wtryski PB.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •