Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Klekocze silnik 2.5 TDS

  1. #11
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak wali od strony głowicy to oczywiście moga być szklanki ,ale one sie nie psują momentalnie ,chyba,że sie jechało z za małym stanem oleju

    Jak wali z przodu to może hałasować hydrauliczny napinacz łańcucha
    Oczywiście moga hałasować wtryski ,ale to łatwo sprawdzić dotykając je podczas pracy silnika ,ale to jest słabe stukanie.

    Poza tym nie ma chyba co kelkotać jeśli jest cisnienie oleju.
    Kiedyś w e 36 mi silnik po prostu "rechotał " bo sie rozlegulował zapłon ,bo było za niskie napięcie ładowania i komputer wiariował ,gdy ładowanie było dobre wszystko wróciło do normy.

    pozdrawiam

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    W przypadku mojego 3.0d "klekotał" a raczej głośno chodził tylko na jałowym, każde dodanie gazu (najmniejsze) sprawiało, że silnik chodzi bardzo ładnie.
    Z tego co wiem to mam mieć cicho, tak obiecywali w firmie gdzie je robią :)
    Odliczam już czas do złożenia auta w całość.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    W przypadku mojego 3.0d "klekotał" a raczej głośno chodził tylko na jałowym, każde dodanie gazu (najmniejsze) sprawiało, że silnik chodzi bardzo ładnie.
    Z tego co wiem to mam mieć cicho, tak obiecywali w firmie gdzie je robią :)
    Odliczam już czas do złożenia auta w całość.
    Jeśli możesz to napisz co było przyczyna ponieważ mam ten sam problem, ale u mnie każdy mechanik mówi, że to coś innego. Większość "diagnostyków" obstawia silniczek krokowy.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli 2.8 hałasuje to tylko mogę być za niskie obroty ,albo szklanki zaworowe do wymiany :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    I bądź tu zdrowy człowieku... Ostatnio kupiłem przepływomierz na allegro dałem mechanikowi, żeby wymienił. Wiem mogłem zrobić to sam, ale robił zawieszenie to mówie niech wymieni przy okazji. Allegrowicz zapewniał, że jest w 100% sprawny supersprzedawca itp), a jak przyszedłem odebrać auto powiedzia, że jest nie sprawny... Nie mogłem przedmiotu zwrócić, bo mechanik spiłował końcówkę, bo jak twierdzi "nie chciało wleść". Wiem, wiem powinienem się kłócić o swoje, ale ja już nie mam siły...

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez patrykg4
    I bądź tu zdrowy człowieku... Ostatnio kupiłem przepływomierz na allegro dałem mechanikowi, żeby wymienił. Wiem mogłem zrobić to sam, ale robił zawieszenie to mówie niech wymieni przy okazji. Allegrowicz zapewniał, że jest w 100% sprawny supersprzedawca itp), a jak przyszedłem odebrać auto powiedzia, że jest nie sprawny... Nie mogłem przedmiotu zwrócić, bo mechanik spiłował końcówkę, bo jak twierdzi "nie chciało wleść". Wiem, wiem powinienem się kłócić o swoje, ale ja już nie mam siły...
    Skoro "nie chcialo wejsc" tzn ze akurat ta przeplywka nie pasowala do twojego auta wiec sie nie dziw ze po spilowaniu nie dziala poprawnie... Wlasnie po to sa inne wtyczki zeby wykluczyc takie kombinacje

    p.s: do 728i sprzed liftu idzie przeplywka 5WK9 600
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Nie w tym rzecz przepływka była identyczna jeżeli chodzi o ten numer. Poprostu gazownik który zakladal poprzedniemu wlaścicielowi instalację,zrobił to na sztukę i ta stara też była spiłowana. Ale mógł mnie uprzedzić o tym fakcie przed spiłowaniem kolejnej. Sprawdził bym ją na 7ce kolegi, który nie ma instalacji gazowej.

  8. #18
    Tyran__15
    Gość
    Witam.

    Mam pytanko potrzebuje kogoś kto ma lawetę i byłby chętny na wyjazd do Niemiec i przyjazd z autem do Gdańska , za w miarę rozsądne pieniądze . Z gdańska do Niemiec i z Niemiec do Gdańska 2300km.
    Dziękuje z Góry ; )

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Już zrobiłem ok 100km, auto śmiga ładnie itd, praca silnika jest cichsza jak najbardziej ale tylko podczas jazdy, na jałowym jest tylko ździebko ciszej ale nadal za głośno.
    Czas się przyjrzeć osprzętowi i kolektorowi wydechowemu! Mechanik podczas oględzin wychwycił minimalne pęknięcie na kolektorze ale stwierdził, że jest to stare pęknięcie i jak się nic nie dzieje to póki co mogę jeździć. Może to u mnie będzie powodem głośnej pracy silnika :/
    Tyle moje info co do 3.0d ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •