Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Wahacze przednie dolne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    [mechanika] Wahacze przednie dolne

    Witam serdecznie. Właśnie przed chwilą wymieniłem przednie dolne wahacze: nr 10 na rys.
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...t_wishbone/#10
    Ale nie to jest najważniejsze, że je wymieniłem, tylko fakt, że prawy był założony na lewy a lewy na prawy ?????!!!!!
    Ból tym jest większy, że były to oryginały, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobił to serwis BMW w Poznaniu(to tylko mój domusł bo tam wcześniej była serwisowana a gościu od którego ja kupiłem nie robił w niej nic oprócz szkód!!!!!). :shoot: :506: :shoot:
    Mistrzostwo świata, dla mechanika który tego dokonał. Pozdrawiam :580: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :viva:
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #2
    jak się jedzie w zakręcie i skręca?

    Faktycznie trzeba byc mistrzem pomylić strony :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Również nie mam dobrego zdania o Serwisach, ale co się dziwić tam pracują zwykli ludzie a powiedzonko "Polak potrafi" pasuje do tej sytuacji. :]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Ludziska na oryginalnych wahaczach jest nr BMW, to na tej podstawie stwierdziłem, że są zamontowane odwrotnie. Na nowych było L i R, więc nie było problemu. Tylko, że ja też jestem mechanikiem (nie tam żebym się chwalił, przeciętnym mechaniorem, teraz niestety nie w zawodzie) ale jak mi coś nie pasuje to nie montuje. Na przysłowiowa pałę to można z przystanku wyklepać samochód. ;D ;D ;D
    A wracając do serwisów, to tam jest mistrz warsztatu i on odpowiada za naprawiane auta, tak przynajmniej było jak pracowałem w Mitsubishi-Renault!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Kazdy jeden przeciętny mechanik BMW wie jak sa numerowane części. Kiedy sa prawe, a kiedy lewe. To widac po numerze na pierwszy rzut oka ;)

    Może mechanik akurat miał poniedziałek murarski?? ;D

    Inna sprawa, że te wahacze na pierwszy rzut oka aż tak strasznie to sie nie różnią
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Inna sprawa, że te wahacze na pierwszy rzut oka aż tak strasznie to sie nie różnią
    Jak by Ci zamienili górne wahacze, to byłoby coś... a dolne... Tak jak kolega napisał, wielkiej różnicy nie ma.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jak by Ci zamienili górne wahacze, to byłoby coś... a dolne... Tak jak kolega napisał, wielkiej różnicy nie ma.
    Mogę się nie zgodzić, ponieważ zmienia się kąt pochylenia koła. Faktycznie na pierwszy rzut oka nie ma różnicy ale przy ustawieniu zbieżności już jest.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •