Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Kilka pytań odnośnie gazu w 730i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław

    Kilka pytań odnośnie gazu w 730i

    Rozważam. żeby zagazować swoją E38. Generalnie nie jestem zwolennikiem gazu, ale wiadomo... Mam na myśli tańszą instalkę o której pisaliście, ale założoną przez profesjonalistów. W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy STAGA (i nie tylko :) )

    Przy jakiej temperaturze silnika przełącza się na gaz? Najlepiej napiszcie przy jakim wychyleniu strzałki temperatury silnika, będę wiedział ile km muszę zrobić, żeby się przełączył :)

    Czy pali więcej, niż na benzynie? Czy czuć jakieś pogorszenie osiągów?

    Pytam, żeby dobrze skalkulować czy to się w ogóle opłaci i czy nie będzie miało wpływu na osiągi i spalanie, bo jeśli tak to chyba nie ma sensu, jeżdzę większość po mieście odcinki 5-10km

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja mam akurat BRC.. z tego co dowiadywalem sie ( o co zreszta prosilem ) -> auto przelacza sie na gaz przy ( chyba ) 20 stopnii. dokladnie to przelacza sie gdy wskazowka temp przekracza pole niebieskie.

    ale przyznam ze jakos pracy silnika do uzyskania pelnej temperatury pozostawia troche do zyczenia. robie takie same odcinki jak napisales 5-10 km. przy takich mrozach to polowa drogi na benzynie:) jednak silnik szybko nie wytraca ciepla, takze jesli czesto go uzywasz to nastepne odpalania bede juz dosc szybko sie przelaczaly:)

    przyznajmniej tak u mnie jest z tym przechodzeniem z benyzny na gaz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    nie ma roznicy w mocy ani w niczym innym, ja mam staga w e38 3.5 litra kosztowala 3400zl. widze ze jestes z wrocka jak chcesz to odezwij sie na priv to moge cie umowic do moich gazownikow. kilku osoba z forum juz pomogli, pozdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    No właśnie czytałem Twoje posty i się zastanawiam. Jak coś to i tak będę zakładał za miesiąc-dwa i jedyne co rozważam to stag, bo prins mi się raczej nie zwróci szybko :D

    Wcześniej myślałem tylko o prinsie, ale jak poczytałem że i na stagu przy dobrym montażu elegancko działa to hmm... :)

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    montowałem STAG-A i mam STAGA !!!! różnica w osiągach i mocy jest minimalna miałem w pracy hamownię akurat to kilka razy po niej poganiałem i różnica między gazem a benzyną wynosiła nie całe 1.5 km czyli nie do wyczucia ... gaz u mnie nastawiam na zimę na przełączanie przy temp. około3.5 stopni i odpala mi się po wyjściu z niebieskiego pola i 1/4 drogi już do 1 kreski ale jak jest dobry mróz czuć ,że powinienem dodać jeszcze kilka stopni (około 3) bo wtedy jest delikatna lala na obrotach i widać ją na obrotach bo wtryski (valtek czerwony) jeszcze się nie nagrzały i tyle a co do spalania to mi kotłował 12-13 litrów na mieście to gazu ok.1-2 litry więcej ganiam już na mojej instalacji już ponad 2 lata i ani przez chwile nie miałem problemu więc śmiało mogę ją polecić ... STAG-200 na czerwonym valteku --- jedyna rzecz jaka mnie wkurwia to rozbieżność czasu wtrysków na listwach wtryskowych bo 1 ma około 3 milisekund a 2 ma około 3.3 .... ale tak ma też mój kumpel w 4.0 .... i z tym się chyba nie da wygrać i tak ma być ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Mam podobny problem. Nie jeźdzę za dużo więc droga instalacja nie wchodzi w rachubę.
    Myślałem nad czymś tańszym. Boje się jednak, że tania instalacja to zamiast mi pomóc to zaszkodzi i nadal będę śmigał na benzynie plus kasa wyrzucona na gaz.. Wacham się.
    Niech wypowiedzą się ludzie z gazem na pokładzie. Silnik m62 v8

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    heh jak uwazasz wstawisz badziewie i jeszcze znając życie źle ustawią to będzie po 20 tys miał wypalone gniazda zaworowe cały czas problemy i bujanie po mechanikach ja do 2.8 zapłaciłem 2 lata temu 3.600 ... ale nerwy są nieocenione a ta instalacja nie zszarpała mi ich ani na grosz ...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    w e38 mam m62 v8 3.5litra STAG300 - bez problemow, w e32 zwykla instalacja z blosem - troche ciulowo :(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    w e38 mam m62 v8 3.5litra STAG300 - bez problemow, w e32 zwykla instalacja z blosem - troche ciulowo :(
    ile na niej przejechałeś (stag300)?

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja już około 40 tys

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •