Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ blacharka] poszerzanie błotników...

  1. #1
    7ka
    Gość

    [ blacharka] poszerzanie błotników...

    zastanawiam sie czy tego nie zrobic...

    w zasadzie moze uda mi sie zmiescic 10J na przod z 20mm dystansem H&R skrecanym ale korci mnie zeby tak zapodac 25mm i na tyl te 20mm wtedy musialbym przod 1,5cm poszerzyc a tyl 3cm (11J ET26+20mm) a moze w przyszlosci znajde 2 felgi wieksze niz 11J czasami widzialem 12J takich brejtkow.. :D

    pytanie jest nastepujace..

    czy ktos mial z tym do czynienia...czy normalny blacharz/lakiernik jest w stanie to dobrze zrobic..jaki to jest koszt mniej wiecej..
    czy ktos zna takiego cudaka w warszawie.. ;)

    lice takze na to ze maciek777 ktory ma to juz za soba (tyl szerszy o 3cm) wypowie sie na ten temat

    no i co o tym sadzicie :)

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Z tego co widziałem u Maćka to ma sklepane ranty wewnętrzne błotników i troszke wypchane na zewnątrz nadkola. Może Maciek się obrazi ale widać że ktoś je poszerzał. Pod światło widać załamania blachy. Niestety żeby dobrze poszerzyć błotniki trzeba ingerencji balcharsko-lakierniczej. Ja bym się w to nie bawił-szczególnie że masz autko nie bite-choć to akurat ułatwi sprawę samego wypchania nadkoli bo wiesz że kit nie pęknie ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Przy profesjonalnym poszerzaniu jest to sporo roboty blacharskiej (trzeba troszkę specjalistycznego sprzętu) i polega to na dorobieniu odpowiednich poszerzeń wycinaniu w oryginalnym błotniku i wspawaniu dokładek do błotnika, następnie wyrównanie nierówności (szpachlowanie niestety, dorobienie nadkola) i malowanie... (tu trzeba "przycieniować" przy okazji trochę auta żeby uniknąć cieni na samochodzie związanych z malowaniem). Roboty jest masa i to już kwestia znalezienia odpowiedniego warsztatu i wkładu finansowego, który bedzie niemały...

    Ale efekt jest czasem tego wart, tu już musisz popytać i sprawdzić czy ktoś się podejmie takiego przerobienia...
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie no Pablo poszerzenie o 3cm to raczej nie poprzez wycinanie i wklejanie nowych nadkoli ;) . Wystarczy wypchać oryginalne nadkole i po sprawie. Tylko to wiąże się z lakierowaniem i podszpachlowaniem.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    7ka
    Gość
    bity byl z tego co ja wiem to prawy przod ,maska,zderzak... ostatnio nawet ja robilem blotnik i zderzak, a niedlugo maska w lakier ..ale generalnie jesli az taka masa roboty,ingerencja w lakier oryginalny i wycinanie blotnikow,wspawywanie innych...oczywiscie wiaze sie to z kasa...zobaczymy (juz niedlugo) jak bedzie wygladac na brejtkach..jesli sie okaze ze przod bedzie obcierac (10J ET24 + dystans 20mm) to wtedy nie wiem co zrobie..moze jakis "fachman" sie tym zajmie ..zobaczymy ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Nie no Pablo poszerzenie o 3cm to raczej nie poprzez wycinanie i wklejanie nowych nadkoli ;) . Wystarczy wypchać oryginalne nadkole i po sprawie. Tylko to wiąże się z lakierowaniem i podszpachlowaniem.
    Ale jak to później wygląda... jak się zabierać to z głową do takiej roboty... ;) poklepać to można na golfie... :D
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    Evan masz racie sa poszerzone i polakierowane ale wedlug mnie niema tam zadnego zalamania tak jak mowisz.Jest to zrobione profesionalnie z zachowaniem rantu koncowego na blotniku i jedynie co muglbys zarzucic to, to ze jest ze jest przedluzane nadkole od wewnatrz.musisz sie dokladnie przyjrzec , ;
    a poza tym niewypchasz je bo wtedy stracisz orginalny rant na koncu blotnika i wyglada to ochydnie jak w golfie :razz:

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez maciek777
    Evan masz racie sa poszerzone i polakierowane ale wedlug mnie niema tam zadnego zalamania tak jak mowisz.Jest to zrobione profesionalnie z zachowaniem rantu koncowego na blotniku i jedynie co muglbys zarzucic to, to ze jest ze jest przedluzane nadkole od wewnatrz.musisz sie dokladnie przyjrzec , ;)
    Spoko :D pomierzymy kąty i zbadamy płaszczyzny na Zlociku hehehe
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    Przy poszerzeniu plaszczyzny niebeda sie zgadzac bo to jest logiczne ingerujesz w nadwozie..Jednym to sie podoba drugim nie.Ja to zrobilem w Niemczech w profesionalnej firmie i bylo to zlecenie przez BMW dla tej firmy gdy montowali mi kola.

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A tobie Maćku poszerzali tylne nadkole od tego przetłoczenia , nie?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •