Jak w temacie, witam wszystkich uzytkownikow forum!
Mam na imie Andrzej i posiadam e23 728i, ktora mam zamiar zamienic na e38, niewiem jeszcze z jakim silnikiem. Chcialbym dowiedziec sie na co szczegolnie zwrocic uwage kupujac e38 z manualna skrzynia biegow? Co do silnika, nie mialem okazji jezdzic zadna e38, rozwazam 3.0 m60 ze wzgledu na kulure pracy i chyba nie wysokie spalanie? Ale mam pewne obawy, czy taki silnik nie bedzie zbyt slaby. Jak w praktyce wyglada roznica w spalaniu pomiedzy m60 3 i 4 litra? Czy tez lepiej bedzie poszukac samochodu z silnikiem m62 ? Co do wyboru silnika, musze sprawdzic kilka samochodow z ogloszen, wtedy bede mial mniej wiecej jasna sytuacje ile mocy potrzebuje. Jesli ktos z forumowiczow mogl by polecic jakis sprawdzony samochod byl bym bardzo wdzieczny. Do tej pory ogladalem jedna e38 V8 z Gromnika, niestety w nocy, mialem po drodze jadac do Krakowa, niewiele wiec moge powiedziec, ale wlasciciel mowil ze samochod ma nowy lakier polozony 3 lata temu, oprucz tego mial zdemontowana klamke z prawych drzwi, podobno miala dojsc na dniach. Ogladalem tez 728iA w komisie w Krakowie, straszny zlom, malowany, zle spasowane blotniki, zderzak tylni, na samochodzie widac poczatki korozji. Zamierzam ogladnac ten samochod w najblizszym czasie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3904899
moze ktos zna to auto?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam.