Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektryka] e38 735ia nie działa spryskiwacz szyby i reflek

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin

    [ elektryka] e38 735ia nie działa spryskiwacz szyby i reflek

    witam, 2 tygodnie temu kupilem 7er, cale zycie jezdzilem bwm i myslalem ze nie ma juz zagadek jakie moga mnie zadziwic, ale przechodzac do sedna

    dzisiaj wkoncu musialem uzyc spryskiwacza, i ku mojemu zdziweniu nic sie nie dzieje....nalalem plyny do normalnego zbiornika i intensive i cisza....slychac tylko przez chwila pompe ale bardzo cicho....sprawdzilem bezpiecznik 4 i 6 i sa cale....nie wiem jak ugrysc ten temat moze jakies sugestie? prosil bym o jakies porady od czego zaczac co sprawdzic moze to jakas glupota badz jakis przekaznik....na pewno nie dzialaja 2 spryskiwacze a zbiorniki sa pelne i nie przeciekaja.....patrzalem mniejwiecej czy nigdzie nie ucieka plyn po nacisnieciu klawiszu s i normalnym wlaczeniu spryskiwacza ale nawet kropka nie poleci z nikad tylko po wlaczeniu zaplonu zrobi sobie fruu.... i cisza potem....
    Bóg Moc Wyższość

  2. #2
    Witam i zapraszam kolegę do Działu Przedstaw się w ten sposób spełnisz pkt.5 regulaminu,do tego czasu blokuje temat. ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin
    oki juz odblokowane....wiec moze gdzie sie znajduje silniczek...moze sprawdzil bym go na krotko ale zapewne jest jeszcze jeden od reflektrów...i tak nagle 2 by padly?
    Bóg Moc Wyższość

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    nie wiem jak jest u ciebie ale silniczki powinny być przy zbiorniczkach

  5. #5
    w e38 pompki też sa w zbiorniczkach :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    konkretnie za prawym nadkolem, od strony kabiny pasażera.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin
    ok wiec silniczek od intensive jest zajechany kupa rdzy w nim, ale prad na kostce jest, do zwyklego zbiornika jeszcze nie dotarlem ale zapewne jest to samo, i teraz moje pytanie,

    - czy ja dmuchalem normalnie ustami w wezyk powinno przejsc powietrze? chodzi mi o wezyk od intensive...bo zrobilem sie siny i nic..moze jest zapchane jakims syfem? moze sprezarką dmuchnac? ale boje sie ze rozwali jakis waz....


    powiedzcie mi jakie mam kupic silniczki? kiedys do swojej e39 kupowalem zaminnik ale tam byl jeden....
    Bóg Moc Wyższość

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Silniczek do oleju i delikatnie go rozruszać na ośce ,ale najpierw 3eba go rozebrać z obudowy plastykowej :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin
    probowalem przy rozbieraniu sie rozlecial, normalnie taka rdza byla ze nie szlo go ruszyc ale znalazlem na allegro takie cos

    http://moto.allegro.pl/item116496979..._skoda_vw.html

    i do zwyklego spryskiwacza

    http://moto.allegro.pl/item116496976...rcedes_vw.html

    rkorzytal moze ktos z tego? czy te 2 wysta rcza do reanimacji systemu? jak z ta sprezarka jak jest cos zapchane? praktykowal moze ktos juz takie sposoby?
    Bóg Moc Wyższość

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Powinno pasować .Sprawdż tylko czy twój spryskiwacz ma 1 czy 2 końcówki na węże,bo może być tak że będziesz potrzebował trójnik :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •