Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: 760 i problem złożony

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12

    760 i problem złożony

    witam
    Jestem tu nowy ,więc Witajcie!
    Mam 760i z 2003 r i pojawił się problem ,otóż parę dni temu ,po 4 miesięcznym postoju w garażu ,wyjechałem moim "cackiem" ,przejechałem ze 3 km i wróciłem. Stanąłem przed garażem wrzuciłem "P" otworzyłem drzwi garażowe i wróciłem do auta , ja mu wsteczny a on nic pokazał mi żółty znaczek na wyświetlaczu ,później czerwony i info o awarii. Wyłączyłem silnik ,po ponownym odpaleniu wsteczny wszedł bez problemu . Ale od tego momentu zaczęły się kłopoty . Niekiedy nie wskakuje "P" (mruga "N") ,niekiedy nie wskakuje "D" ,ale zwykle restart silnika pomaga . zaczęły pojawiać się komunikaty o gotowaniu się płynu w chłodnicy , potrzebie dolania oleju(jest stan) . W serwisie skasowali błędy, Po jeździe próbnej ok 50 km wszystko znów się spieprzyło. Przez 2 lata nie miałem problemów . Dodam,że bieg jak już się "zapnie "to auto jedzie jakby nigdy nic. Problem pojawia się po postoju skrzyni w pozycji "P" .W serwisie twierdzą ,że skrzynie trzeba by wymienić , ale nie rozumiem, postał i się zepsuł? a te różne dziwne komunikaty? Macie jakiś pomysł ,bo wg mnie to może elektronika szwankuje (dziwne komunikaty) . Dzięki za odpowiedzi
    pozdrawiam
    Pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Kurde długo ja zostawiłeś samą to już cie nie lubi :P
    A tak na poważnie to elektronika może oczywiście szwankować i mogą być przez to problemy - ale skoro wykasowałeś błędy to należało by jeszcze podpiąć się pod komputer żeby zdiagnozować co jej jest bo tak na odległość i bez fachowej diagnozy obawiam się że nikt Ci nie powie dokładnie - zrób to to i to i będzie ok
    Pewnie należy też wymienić olej w skrzyni a może i całą miskę (tą plastikową)
    ale tego pewnie się dowiesz po wizycie u dobrego mechanika
    Życzę szybkiego rozwiązania kłopotu i radości z każdego kilometra
    Uszy do góry będzie OK ;)

    MOD EDIT:Adasio,Adasio a na spocie Śląskim prosiłem o duże litery na początku zdań :D :D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A akumulator doładowany i sprawny ?


    Znajmy miał podobnie w e65 (tylko, że to było wtedy prawie nowe auto z salonu) - w serwisie już chcieli mu główną wiązkę przewodów zmieniać - a winę ponosił słaby akumulator.


    U niego wszystko głupiało - biegi, audio, zapałały się różne kontrolki (mimo że nie było usterki), samochód czasami nie dawał się uruchomić.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Akumulator niby w porządku , nie pokazuje potrzeby ładowania . Pokazuje baterię do wymiany w kluczyku , może to? Jutro wymienię baterię
    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli masz możliwość to doładuj także akumulator - to nic nie kosztuje.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    tak zrobię ;)
    Pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    Dokładnie.Po takim postoju może wymagać naładowania,a jak jest stary to nawet wymiany.Normalka.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tatoo
    Akumulator niby w porządku , nie pokazuje potrzeby ładowania . Pokazuje baterię do wymiany w kluczyku , może to? Jutro wymienię baterię
    Spróbuj odpalić auto na zapasowym kluczyku, może sie zepsuł i stąd błędne dane przekazywane z niego do samochodu powodują dziwne reakcje !?
    W e65 pilot nie ma bateri - tzn ma ale akumulatorową - ładuje sie "sama" !?!?
    Co do skrzyni to problem w tym że biegi głupieją moze leżeć po stronie takiej płytki odpowiadającej za położenie lewarka skrzyni biegów - taki mały prostokącik orozmiarach 5/1.5/0,2 - chyba znajduje sie przy mechatronice ale nie mam pewnosci !! Kiedyś mi też głupiała ale mi to za darmo wyminieli u Palki w Mysłowicach...
    A ogólnie auta nie lubią stać hmm

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Z tym kluczykiem to dobry pomysł ,jutro wypróbuję drugi .U mnie akumulator w kluczyku niebardzo miał się kiedy ładować, bo rzadko używałem .Muszę sprawdzić wszelkie pomysły ,bo nie pojęte dla mnie to ,żeby skrzynia była by do wymiany ,po postoju i 130 tys przebiegu. Co do płytki w skrzyni ,to mówił mi mechanik ,że to może być przyczyną ,bo ona lubi się zabrudzić .Zostawiam tą naprawę na później. Macie jeszcze jakieś pomysły,wszystkie są cenne.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Może nie koniecznie do wymiany skrzynia, ale taki długi postój mógł źle wpłynąć na olej w skrzyni... także jego wymiana i tak jak sugerował ADASIO, miski z filtrem też powinna pomóc. To jest automat i parametry oleju są bardzo ważne dla dobrej pracy skrzyni. No i to co pisał Aldik, żaden samochód nie lubi długo stać nieużywany, przez pół roku mógł się rozładować i akumulator w aucie i w kluczyku, dodatkowo mogły pokorodować styki w instalacji, czasem wystarczy porozłączać i spiąć z powrotem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •