Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: 760 i problem złożony

  1. #11
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tatoo
    tak zrobię ;)
    Pomału. Doładowujesz nie wypinając z klem. E65/E66 nie można pozostawić bez akumulatora bo wysypią się moduły w samochodzie. Doładowujesz małym prostownikiem z regulatorem napięcia, najlepiej jakąś sprytną markową ładowarką. Abyś nie uszkodził faktycznie elektroniki, jeżeli masz firmę budowlaną nie bierz prostownika od pracowników!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Pomału,pomału ,jak ja już odłączyłem akumulator :( nie w związku z ładowaniem.ale w związku z tą skrzynią .Zablokowała się i dopiero odłączenie akumulatora pomogło ,żebym mógł wrzucić bieg
    Pozdrawiam

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    OK na parę minut nie powinno zaszkodzić. Niech się wypowiedzą właściciele tych zabawek ile mogą pożyć te auta bez baterii.
    Z tego co poczytałem o nowszym modelu to wiem, że wyciągnięcie akumulatora do ładowania z auta jak to się kiedyś robiło kończy się lawetą i bardzo drogą wizytą w ASO
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Z tego co poczytałem o nowszym modelu to wiem, że wyciągnięcie akumulatora do ładowania z auta jak to się kiedyś robiło kończy się lawetą i bardzo drogą wizytą w ASO
    Aku ładujemy pod maską - masz tam takie specjalne miejsce do podpięcia prostownika,odpięcie klem na chwile nie powinno zaszkodzić ,
    ale wyjecie na np dzień lub więcej może zaszkodzić - nie mam wiedzy co i jak się uszkodzi ale wole nie próbować tej wiedzy zdobywać na moim aucie - także ostrożnie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Udało się problem rozwiązać ? Jeżeli tak to opisz, co było powodem problemów - może przydać się innym ;)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12
    Jeszcze nie , narazie odpoczywam . Dam znaka jak będzie ok .
    Pozdrawiam

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    2
    BMW
    730d,M5,316 baur
    Skąd
    Poznań
    Zasada jest taka aby zawsze odłączyć akumulator do ładowania.Natomiast jeżeli chodzi
    o zaciski pod maska to służą one tylko do rozruchu innego auta.Przy okazji tematu o akumulatorze jestem zdania że
    w naszych autach absolutnie nie powinno się użyczać prądu innym pojazdom.
    Tym bardziej jezeli chodzi o pożyczanie prądu bezpośrednio z aku.
    Dokładna instrukcja używania zacisków do rozruchu innego pojazdu w instrukcji obsługi,ale lepiej sie dwa razy zastanowić.U mnie w M62 mialem problem z wypadaniem zapłonu i gasnącym silnikiem po takim zabiegu.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kolego jeżeli ci głupieje na wyświetlaczu tak jak napisałeś mruga N itd to ja obstawiam czujnik położenia dzwigni. Miałem podobny problem w e38.Najlepiej podłączyć auto pod kompa. To jest chyba pierwszy krok który powinniśmy podejmować jak się coś dzieje z autem.

    Mod Edit: Kolego popraw proszę na przyszłość kilka błędów u siebie.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    WWA
    odświeżam temat, u mnie zaczęły się identyczne problemy z skrzynią, na początku sporadycznie wyskakiwał błąd podczas wrzucania biegu wstecznego, po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy, teraz skrzynia wariuje, nie mogę wrzucić ani D ani R bo automatycznie wyrzuca na N, za którymś razem udaje się ale przechodzi w tryb awaryjny na wysoki bieg, ciągle pojawia się komunikat, że "skrzynia automatycznie przechodzi na P po wyłączeniu silnika", zdarzyło się, że jedzie do przodu na R, obstawiałem wybierak biegów ale KTS zidentyfikował błędy jako "Prąd zaworowy ponad wartością progową" i to na wszystkich biegach, napięcie na włączonym silniku ponad 15volt, czy to nie za wysokie? jakie powinno być? bo może skrzynia wariuje przez regulator napięcia? dzięki za pomoc, pozdrawiam

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm eletronika przez dziwne napięcie raczej moze głupieć - powinieneś mieć max 14,4V

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •