Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] [e38] wibracje przy 100km/h orat stuki na zimnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    [mechanika] [e38] wibracje przy 100km/h orat stuki na zimnym

    Witam
    Odebrałem właśnie auto od mechanika i niestety wszystkie wcześniejsze wady nie znikneły a pojawiły się nowe :shock: . Gdy silnik jest zimny po odpaleniu zaczyna stukac (okolice skrzyni, wału) jak odczekam z 1 minutę wszystko znika i chodzi prawidłowo a jak nie odczekam i ruszę (D lub R) i nagle się zatrzymam trzymając hamulec stuki nasilają się, dźwięk stuku jest identyczny z obrotami silnika tzn. jak dam gazu to stuki też "przyspieszają" po chwili jazdy wszystko ucicha i chodzi idealnie . Druga sprawa to trzęsie autem pow. 100km/h. W aucie teraz wymieniałem cały przód (wahacze góra dół, drążek kierowniczy-komplet) jedyna rzecz która została do zrobienia to tylne wahacze bo też jest odczuwalny luz na kołach - czy to może byc przyczyną? Przed naprawą trzęsło pow.60km/h. (Koła wyważone i opony wymienione) Z góry wielkie dzięki za udzieloną pomoc.
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    diagnoza przyczyn bez sprawdzenia "organoleptycznego" będzie trudna bo i przyczyn może być wiele.

    Cytat Zamieszczone przez adamowizna
    to trzęsie autem pow. 100km/h
    na początek wyważ koła raz jeszcze i pamiętaj, że z tyłu teżjest kilka gumowych elementów zawieszenia.

    Cytat Zamieszczone przez adamowizna
    zaczyna stukac (okolice skrzyni, wału) jak odczekam z 1 minutę wszystko znika
    Na początek zajrzyj pod samochód i sprawdź czy przypadkiem mocowanie tłumików się nie oderwało.
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    no właśnie się tak oczytałem na forum że sporo ludzi ma takie obiawy a problem u każdego inny to łączenie skrzyni z wałem to olej w skrzyni to krzywe tarcze itp. więc chyba nie ma co gdybac tylko wracac do mechanika ;(
    Radośc z Jazdy :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •