Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Demontaż chromów ze zderzaka i listew z czujnikami PDC

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47
    BMW
    e38
    Skąd
    Małopolska

    Demontaż chromów ze zderzaka i listew z czujnikami PDC

    Witam mam pytanie jak mam zdjąć te chromowane listwy ze zderzaka przedniego i tylnego czytałem w zrób to sam temat demontaż zderzaka, ale nie jestem pewny czy mam je szarpnąć do góry? Z przodu mam jeszcze spryskiwacze lamp i nie wiem jak je wyciągnąć. No a może te chromy schodzą razem z tymi listwami, w których siedzą czujniki? Jak tak to też proszę o podpowiedź jak się je ściąga.
    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmm mam właśnie listwę w ręku :) na górnej i dolnej krawędzi jest po 5 plastikowych haczyków a jak ja u siebie ją rwałem to chrom schodził mi razem z nią (całej listwy u siebie też nie wyciągałem bo zmieniałem tylko czujnik opok rejestracji z przodu )

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    z tylu sciagnij najpierw plastikowe czarne plastiki w ktorych siedza czujniki PDC. Wtedy juz zobaczysz jak chromy sa mocowane.

    Co do przodu - jezeli masz spryskiwacze reflektorow - to musisz sciagnac najpierw caly zderzak, pozniej spryskiwacze - pozniej czarne plastiki tak jak z tylu i na koncu chromy.

    Spryskiwacze trzymaja te chromy - i nie ma mozliwosci sciagniecia chromow bez spryskiwaczy.

    Powodzenia :D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    True

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47
    BMW
    e38
    Skąd
    Małopolska
    No to mnie trochę zmartwiliście tym ze trzeba zderzak demontować do tego. A z tyłu mam wyciągnąć na początku listwę z czujnikami, czyli mam ją podważać jakoś śrubokrętem przez szmatke od dołu, bo u mnie te listwy są malowane i nie chce ich porysować.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tylnie normalnie srubokretem :-) przedni zderzak 20min roboty, sam sie balem rozbierac bo to to bo to duzo roboty itp a tu siup

    zdrówko

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    mam pytanie odnośnie samego spryskiwacza.
    czy ta chromowana nakładka na dysze jest zdejmowana ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    jest zdejmowana kolego ale żeby nic nie uszkodzić to najlepiej jest się do tego zabrać z drugiej strony, odczepić chromowaną z czarną a później je rozpiąć. Wydaje mi się że tak będzie najbezpieczniej bi jak będziesz się zabierał od zewnątrz to możesz coś urwać lub porysować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •