Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Rozrząd M62 4,4l - E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] Rozrząd M62 4,4l - E38

    Chyba padł mi rozrząd w M62.
    Wygladało to tak ze silnik zaczal glosniej pracowac - podjechałem do warsztatu gdzie stwierdzili ze to chyba rozrzad. Po czesciowym rozebraniu silnika okazalo sie ze uszkodził sie ślizg.

    No i teraz pytanie - czy w takim przypadku do roboty jest caly rozrzad czy wystarczy wymiana slizgu ? (przejechalem ok 5 km i poza glosniejsza praca nie było innych objawow - pierwsze podejrzenie padlo na pompe wody, ktora zeczywiscie nadaje sie do wymiany) Warsztat w ktorym robie samochody wycenil mi to na ponad 5000zł.
    Wydaje mi sie to troche duzo, dlatego zastanawiam sie nad wymiana samego slizgu...
    Jakies pomysły ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Ja stawiam na wymianę samego ślizgu skoro nic więcej się nie uszkodziło. Swoją drogą jakaś absurdalna cena za rozrząd... :shock: za taką kasę można kupić prawie 2 silniki. Z tego co pamiętam łańcuchy w tych silnikach są mega mocne i raczej nie podlegają wymianie. Zadzwoń jeszcze zapytać do aso ile za części wołają bo cena zwala z nóg.
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Swoją drogą jakaś absurdalna cena za rozrząd... :shock:
    Z tego co pamiętam łańcuchy w tych silnikach są mega mocne i raczej nie podlegają wymianie.
    Mam 280kkm a lancuchy sa przewidziane na 500kkm wiec troche mnie zdziwiła taka diagnoza.. Cena liczona na oryginalnych czesciach (czy sa zamienniki ?) Za robocizne chca 2000 - wiedza co robia wiec sie cenia - ale czy to nie przegiecie ?

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    5 tyś ... jak mam motor 2.8 to za 1.500 wygrzebuje kolejny - pochodzi troszkę ale zostaje ciut grosza inaczej patrząc u mnie to cały kapitalny można śmiało robić ( kapitalnych się ponoć nie robi tylko silnik zmienia) a i tak jeszcze sporo zostanie ...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    wygrzebuje kolejny - pochodzi troszkę ale zostaje ciut grosza
    Wymiane silnika zostawiam jako ostatecznosc - mam super mocny motor - po regulacji wałkow to rakieta. Inny problem to ze jest to silnik 4,4 po lifcie z nowa elektronika i nie wloze tam motoru z przed 09/98 (a tylko takie widze w ogłoszenia).
    Licze ze wystarczy wymiana slizgu - ale to bardzo optymistyczna wersja ;)

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    nie sugerowałem wymiany silnika ... a co do ślizgu - skoro nic się jeszcze dalej nie na rozwalało to moim zdaniem nie ma co wchodzić w hurt i zmieniać wszystko ślizg nie jest napinany hydraulicznie (chyba z tego co pamiętam bo będą tam od tego napinacze) i sama wymiana jego sporo uratuje a co do łańcuchów to ogniwa sa ponoć albo z tytanu albo z domieszką czy jakoś tak ...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wymieniłem caly rozrząd - koszt kosmos ale chciałem miec dobrze zrobione.
    Mechanicy stwierdzili ze to efekt jazdy z niskim stanem oleju - padly slizgi (przegrzane ?) a napinacze na maxa wysuniete. Przy okazji nowa pompa wody, paski i rolki :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •