Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Problem ze skrzynią 5HP24

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    No to i ja podepnę się pod temat. W czasie powrotu ze zlotu z Lichenia, po zjechaniu z autostrady, skrzynia w trybie D przerzucała biegi tylko między 1,2 i 3. Bieg czwarty pojawiał się dopiero, gdy auto rozpędziło się do około 150km/h - czyli w momencie, gdy 3 bieg się kończy, jak przy kickdownie.
    .... zmienia biegi (ale tylko 1,2 i 3 - na steptronicu też 4 i 5 włączyć nie można - cyferka na chwilę się zapala, po czym znowu przechodzi na 3 bez zmiany biegu).
    .
    Ja też mam podobnie, jak jakiś czas pojeżdżę z wyższymi obrotami na niskich biegach (i na D i na steptroniku), ale po jakimś czasie ustępuje to i przy już niskich obrotach przełącza. Tak zwana adaptacja - skrzynia "uczy się " stylu jazdy kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez wojtas ; 17-09-2011 o 21:17

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    ja się podepnę pod temat
    Skrzynia przechodzi w tryb awaryjny jak dojdzie do odciecia na 2 biegu na " D "
    Co to może być ?

    Na konsoli nic nie wyskakuje a na kompie jak skrzynia jest w trybie awaryjnym wyskakuje coś takiego :
    DME 139,141,254
    Instrument Cluster BF,8D
    ABS 74
    EGS 120,121,46
    LCM 40

    nie wiem czy to ma jakieś w ogóle znaczenie

    ________________________________________

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Podpinam się pod temat.
    Przeskanowałem wszystko co możliwe, wymienione wszystko co mogło mieć wpływ na działanie skrzyni.
    Otóż. Czy wejdę w w LiveData modułu GS (skrzynia) czy wejdę w moduł DSC mam tam dostęp do danych o prędkości wyjściowej.
    Otóż na R widzi prędkość auta na D ni diabła nie dzieje się nic.
    Pytanie czy moduł ABS mogę mieć w takim wypadku na wykończeniu?
    Podłączę się jeszcze raz i sprawdzę prędkości kół od czujników ABS, na wstecznym na pewno pokazywały prędkość ale czy na Drive też nie jestem pewien.
    Logicznie myśląc jeżeli żaden z czujników nie pokaże mi prędkości na D to moduł jest uwalony mimo braku jakichkolwiek świecących kontrolek na desce?


    -------------------------EDIT-----------------------------

    OK czujniki ABS wszystkie działają prawidłowo.
    Jedyne czego nie ma to jest 0 danych z Czujnika Prędkości (Speed Sensor)
    I pytanie czy owy Speed Sensor jest w skrzyni (5hp24 moduł GS 8.xx) czy gdzie czy jak? :)
    Istotna sprawa bo jeżeli INPA pod tym wskazaniem widzi dane z czujnika w skrzyni to nawet nie czekam tylko od razu wysyłam auto do serwisu.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 08-06-2011 o 17:40
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    W skrzyni są czujniki które pokazują prędkość na wejściu (konwerter) i na wyjściu

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    I jak Panowie, udało się komuś rozwiązać ten problem?

    Moim rodzicom też padła ta skrzynia w e38 730d po wymianie oleju. Po samym zabiegu skrzynia zmieniała biegi na wyższych obrotach i nie tak płynnie, a teraz po przejechaniu ok. 1000km jak się zagrzeje to wyświetla getriebienotprogram, ledwo jedzie i ma problemy z ruszaniem. Żadnych dziwnych dźwięków nie ma.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    U mnie skończyło się na wymianie konwertera i koszyka 2 biegu. Koszt 2800 PLN w Mysłowicach u Palki

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez kapitan Zobacz posta
    I jak Panowie, udało się komuś rozwiązać ten problem?

    Moim rodzicom też padła ta skrzynia w e38 730d po wymianie oleju. Po samym zabiegu skrzynia zmieniała biegi na wyższych obrotach i nie tak płynnie, a teraz po przejechaniu ok. 1000km jak się zagrzeje to wyświetla getriebienotprogram, ledwo jedzie i ma problemy z ruszaniem. Żadnych dziwnych dźwięków nie ma.
    Podjedz do jakiegos serwisu skrzyn aby poprawnie uzupelnili poziom oleju jak to nie bedzie problem to Ci zdjagnozuja skrzynie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •