Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ zawieszenie] Coś stukło na wyboju!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków

    [ zawieszenie] Coś stukło na wyboju!

    Witam jechałem ostatanio na remontowanej drodze (zdrapany asfalt) dosyć szybko ok 120-140km/ nagle był wybój (położony nowy asfalt, wyżej jakieś 10-15cm) usłyszałem jak tylko coś hukło-stukło w przednim lewym kole... od tamtej pory z dnia na dzień coraz głośniej z okolic lewego koła słychać na wybojach i nierównościach stukanie, samochód jedzie prosto, felga też nie skrzywiła się. plus zauwarzyłem ten sam stukot jak dojeżdżam do świateł i hamuje to w ostatniej fazie hamowania po zatrzymaniu samochodu tez stuknie raz (jakby jakiś luz się zrobił gdzieś w zawieszeniu) czy ktoś może mi zasugerować co to się mogło wybić i co tak stuka? dziękuje za podpowiedzi.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A zaglądałeś od spodu ??
    Gra muzyka

  3. #3
    wziunło, hukło i stukło.

    A kfiaty pachły

    Może watro dokładnie obejrzeć co od spodu dokładnie widać? Może cos sie złego wydarzyło? WojtekD dobrze sugeruje

    Sprawdź równiez czy amortyzatory całe ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    A zaglądałeś od spodu ??
    od spodu nic nie widac wszystko na swoim miejscu, byłem w kontroli pojazdów amory po 77% jeszcze, diagnosta powiedział ze stuka łącznik stabilizatora, możliwe że to on stuka? jak go wymienić ile kosztuje nowy?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  5. #5
    Bardzo mozliwe że to łącznik :)

    Koszt - od 60 PLN w górę. Kup markowy - dłużej posłuży
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No na łączniku nie oszczędzaj..

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    A zaglądałeś od spodu ??
    od spodu nic nie widac wszystko na swoim miejscu, byłem w kontroli pojazdów amory po 77% jeszcze, diagnosta powiedział ze stuka łącznik stabilizatora, możliwe że to on stuka? jak go wymienić ile kosztuje nowy?
    Możliwe ale według syndromów w stylu stukanie podczas hamowania, czasami na wybojach (rozumiem, że nie na każdych) obstawiam poduchy skrzyni lub silnika. Nie padły od uderzenia, co najwyżej szarpnięcie zerwało już ledwo zipiące poduszki. Podjedź do warsztatu niech lekko uniosą silnik np. na lewarze i będą widzieli czy są całe czy nie, zarówno te od silnika jak i od skrzyni ja obstawiam te drugie, koszta niewielkie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    byłem dziś w warsztacie, wymieniłem łączniki stabilizatorów.... wyjeżdżam od mechanika a tu dalej stuki!.... 8/ po długich rozmowach i wywodach mówie mechanikowi że stuki słychać jak luźny amortyzator.... i co się okazuje? amortyzatory pod maska na kielichu były słabo dokręcone i waliły na każdej nierówności! (amortyzatory nie orginalne bilstein żółte) to dla potomnych że tam też może stukać :D pozdrawiam
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  9. #9
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    wziunło, hukło i stukło.
    :hihi: To Ci się udało Sylwek ;D

    Ariel Przy zerwanych poduszkach skrzyni lub silnika charakterystycznie by trzepało karoserią.. Wibracje silnika i skrzyni ,które powinny tłumić poduszki przechodzily by na karoserię przy dodawaniu gazu. Też stawiał bym na uszkodzony amor ,skrzywiony wachacz lub jego mocowanie.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie mialem nic takiego, poprostu stukalo i grzechotalo jak auto bylo obciazone odpowiednio lub gdy wjezdzalem w dziury... sam sie zdziwilem, ze praca skrzyni byla ok i nie bylo drgan a mimo wszystko jedna z poduch byla scieta a jestem czlowiekiem przeczulonym
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •