Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] bicie wału m30b35 w przedniej czesci...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    3
    BMW
    E32 M30B35 1987
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] bicie wału m30b35 w przedniej czesci...

    Witam wszystkich. Mam pytanko, moze ktos bedzie wiedzial... Od pewnego czasu dało sie wyczuc bicie walu, jednak konsultujac to ze znajomymi z BMW doszedłem do wniosku, ze jest to po prostu podpora walu. Jednak po wizycie u zaprzyjaznionego mechanika ( niestety nie od bmw ) powiedzial mi ze to przednia czesc walu bije a nie podpora... Czy ktos mail moze podobny przypadek???
    :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    A jak zbadał , że przednia część wału bije? Odkręcił wydech, osłony wału i przejechał się... ? Jeśli podpora wg niego jest ok, to jest jeszcze jedna opcja - łącznik elastyczny skrzynia-wał,ale z fusów nie ma co wróżyć, trzeba rozebrać.
    Miałem podobny przypadek,rozebrany został wydech , ściągnięte osłony,tył auta podniesiono. Po kontroli wizualnej podpory/łącznika i teście na 4-tym biegu w powietrzu ,łączniki,podpora i wał okazały się w porządku .Winowajcą okazała się wadliwa NOWA tylnia lewa opona.
    Wyklucz najpierw bicia od strony opon/kół lub zużytych elementów jezdnych samochodu,zaoszczędzi Ci to czasu i nerwów. Pozdrawiam ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    W mioim przypadku drgania powodował właśnie łącznik elastyczny (gumowy),wjedź na kanał i sprawdź,uszkodzenia(pęknięcia) widać gołym okiem.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    zbadaj wizualnie podpore walu - miazlem podobny objaw - a jak ktos na oko widzi ze wal bije to jest naprawde dobry - i omijal bym go z daleka. Na oko to chlop w szpitalu zmarl:) Albo tak jak mowi przedmowca moze isc bicie od ukladu jezdnego tylnej osi.
    Szukaj i pisz co bylo przyczyna.
    Powodzenia
    Gilu_e32

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    Marcim na ursusie jes kolo co roi tylko wały podiedz do niego i on ci to zdjagnozje ale ja obstawiam podpore :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    jetem strasznie ciekaw jak on stwierdził że to przednia część wału ci bije?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    jetem strasznie ciekaw jak on stwierdził że to przednia część wału ci bije?
    Możliwe,że po tym:
    http://img7.imageshack.us/f/dsc03185w.jpg/
    U mnie łącznik był trochę w lepszym stanie,ale i tak wyglądał tragicznie.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    marek1132, marek rozumiem spękaną gume na tym łączniku ale to ze zdjęcia nie wiem co przeżyło jakaś teksańska masakra ;D

    wiem że ten łącznik może spowodować bicie wału ,ale kolega nic nie napisał od razu że to o niego chodzi tylko pisał coś o jakimś mechaniorku który stwierdził bicie na przedniej części

    co sie stało temu łącznikowi ze zdjęcia????

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    marek1132, marek rozumiem spękaną gume na tym łączniku ale to ze zdjęcia nie wiem co przeżyło jakaś teksańska masakra ;D

    wiem że ten łącznik może spowodować bicie wału ,ale kolega nic nie napisał od razu że to o niego chodzi tylko pisał coś o jakimś mechaniorku który stwierdził bicie na przedniej części

    co sie stało temu łącznikowi ze zdjęcia????
    Drogi Kolego, podpora i łącznik są dwiema podstawowymi rzeczami , jakie należy poddać kontroli podczas bicia , lub wibracji wału. Potem mogą dochodzić inne opcje typu: krzyżaki na wale , przegub elastyczny dyfer-wał kilka innych pierdół.
    Jeśli bicie jest w przedniej części to logicznie należy zacząć właśnie od łącznia elastycznego skrzynia-wał, jeśli nie to szukać dalej.Pozdrawiam
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Wał może bić z tylko 4 przyczyn : uszkodzony łącznik elastyczny , wybity krzyżak na wale , wybita podpora wału lub co się bardzo sporadycznie zdarza odpadł ciężarek wywarzający wał ..
    Kubeł750

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •