Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Układ chłodzenia - napiety wąż

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Układ chłodzenia - napiety wąż

    Czy to normalne że gorny wąz od chlodnicy patrzac z gory po zakonczeniu jazdy jest napiety mozna go tylko delikatnie scisnac palcami. Natomiast gdy odpalam auto np z rana (silnik jest zimny) mozna go scisnac cala dłonia. Moje pytanie brzmi jak bardzo powinien być napiety ten wąż ? Ogrzewanie wnetrza dziala ustawiona mam od 20 do 23 stopni, temperatura silnika jest ok wskazowka jest w polowie.

    Gdy odkręce korek wlewu wtedy uchodzi powietrze sycząc wtedy znowu wąż jest miekki, ale nastepnym razem znowuy jest napiety. Boje sie zeby cos nie strzeliło od tych cisnien.

    Prosze o opinie jak jest u was:)

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    U mnie przy silniku M62 4,4 jest tak samo. Tez sie balem ze moze uszczelka - ale wydaje mi sie ze tak ma byc. Normalna temperatura pracy tego silnika to 106 - 110 stopni - dlatego i cisnienie w ukladzie jest dosyc wysokie.

    Moze wypowie sie jeszcze ktos inny z silnikiem M62 4,4 ........ Nikt nie ma u mnie na miejscu tego samego silnika - zeby to sprawdzic.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Te silniki mają nadciśnienie w układzie podczas pracy jest to normalne. Dlatego dobrze jest pilnować stanu cieczy chłodzącej i nie przekraczać jego wartości max. sprawdzanej na zimnym silniku. Jest co całkiem normalne i nie ma co zawracać sobie tym głowy jeżeli układ jest prawidłowo odpowietrzony i stan płynu na zimnym silniku jest odpowiedni to wszystko jest w normie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    ja sie balem - poniewaz - mam ubytki plynu - jedno miejsce wycieku zlokalizowalem - teraz jest nastepne - ktorego jeszcze nie znalazlem - a plama na pparkingu zostaje :?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    A jak plamy nie ma, a płyn mimo to się gdzieś "ulatnia"?? Coś takiego zauważyłem niedawno u siebie... :/

    Dodam że na korku oleju nie ma białej mazi, ani w płynie chłodzącym nie ma oleju (na szczęście...)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mozliwe ze plyn ulatnia sie w czasie jazdy na jakies nagrzane elementy silnika i odparowuje - tak bylo u mnie na poczatku az nie zaczelo cieknac bardziej.

    Przy uszkodzonej uszczelce - jest duzo roznych scenariuszy - plyn wcale nie musi wchodzic w olej - ani olej w plyn ......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Sebek, to co jeszcze powinienem sprawdzić?? (chodzi mi o uszczelkę)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    najlepszym sposobem bylo by - podlaczenie takiej pompki na wylaczonym silniku - ktora stwarza cisnienie w ukladzie - mozna wtedy sprawdzic czy cisnienie sie utrzymuje - lub jezeli jest wyciek - zlokalizowac go (na zimnym silniku - brak mozliwosci odparowania).

    Problem w tym ze malo ktory warsztat w polsce ma taka pompke.

    Sa tez urzadenia ktore mieza stezenie spalin w plynie chlodzacym - tez w polsce rzadko spotykane.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    najlepszym sposobem bylo by - podlaczenie takiej pompki na wylaczonym silniku - ktora stwarza cisnienie w ukladzie - mozna wtedy sprawdzic czy cisnienie sie utrzymuje - lub jezeli jest wyciek - zlokalizowac go (na zimnym silniku - brak mozliwosci odparowania).

    .
    Zaglądnij do serwisu BMW powinni mieć taka pompkę- u mnie w Bielsku mieli a o dosyć mierny serwis :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •