Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [audio] Słaba jakość dzwięku e38 95r.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    [audio] Słaba jakość dzwięku e38 95r.

    Mam problem z systemem audio w mojej 7er, mianowicie wiem, że seryjne audi jest w e38 bez DSP nieciekawe, ale w mojej 7er jak podgłośnie radio na 80 % mocy to zaczyna trzeszczeć, po prostu już chyba nie wydala albo ono albo głośniki albo i jedno i drugie. Radio to najprostsze na kasety bmw buissnes rds Basy mam ustawione na 80%, wysokie tony również tak samo, balans po równo wszędzie. I teraz pytanie czy to już głośniki są zużyte czy radio ich nie ciągnie bo ma za małą moc.
    Druga sprawa to w ojca e39 z 2001r jak sobie klikam na kierownicy strzałkami to mi zmienia po kolei te stacje co mam zaprogramowane, a w 7er mi zaczyna wyszukiwać nowe, jak to zmienić? I jeszcze chciałbym wiedzieć czy żeby wsadzić tu nieoryginalne radio trzeba przerabiać oryginalną kostkę w aucie?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    I jeszcze chciałbym wiedzieć czy żeby wsadzić tu nieoryginalne radio trzeba przerabiać oryginalną kostkę w aucie?
    Wystarczy przejściówka z BMW na ISO, a później z iso na konkretne radio(tą dostaniesz do radia)

    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Mam problem z systemem audio w mojej 7er, mianowicie wiem, że seryjne audi jest w e38 bez DSP nieciekawe, ale w mojej 7er jak podgłośnie radio na 80 % mocy to zaczyna trzeszczeć, po prostu już chyba nie wydala albo ono albo głośniki albo i jedno i drugie. Radio to najprostsze na kasety bmw buissnes rds Basy mam ustawione na 80%, wysokie tony również tak samo, balans po równo wszędzie. I teraz pytanie czy to już głośniki są zużyte czy radio ich nie ciągnie bo ma za małą moc.
    A co się dzieje, jak ustawisz wszystko na zero i wyłączysz loudnes(nie pamiętam czy takowy jest u ciebie)? Problemem mogą być zarówno końcówki w radiu, które nie wyrabiają i przesterowują się, jak i głośniki, które po prostu dostają już za dużego wychylenia niż pozwala im konstrukcja.

    Ostatnio słuchałem e46 ze zmienionym radiem na alpine CDE-113BT(czy jakoś tak, nie pamiętam tych oznaczeń). Głośniki były seryjne. Zauważalna poprawa na plus.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Mam przycisk z napisem LD i SB to takie radio http://allegro.pl/item1108466736_rad..._1997_rok.html
    jak ustawiam mniej basu to można grac głośniej ale też trzeszcze tylko przy wyższej głośności . Nie wiem czy w e39 2001r z radiem buissness są takie same głosniki ale gra sporo lepiej i nie trzeszcze przy max głośności.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Głośniki z tego co kojarzę są nieco inne.

    Może to być wina radia, skoro myślisz nad zmianą na inne, to może dokup przejściówkę i pożycz od jakiegoś kumpla radio i sprawdź jak się to zachowa.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Zmienię chyba radio na jakiegoś pionka lub alpine, tym bardziej, że w E38 jest ta drewniana klapka i nieoryginalne radio nie będzie psuło designu deski jak się ją zamknie.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Inna opcja to jakiś becker na CD. Stylistycznie też podpasi.

    W przypadku alpine, to lepiej kupić używkę z serii CDA niż nową serię CDE, między nimi jest zauważalna różnica.

    Jak już pisałem. Zanim kupisz radio, dokup przejściówkę na iso(którą i tak pewnie będziesz musiał kupić) i pożycz od jakiegoś kumpla radio na chwilę i sprawdźcie czy się poprawi.


    P.S. Zdejmij boczki i puszki z głośnikami i wytnij za głośnikiem otwór, tak samo w materiale tłumiącym(tak, żeby głośnik grał w drzwi). Sylwek pisał, że trochę poprawiło się z możliwością rozkręcenia sprzętu głośniej(nie słychać furkotania tak). U szajboosa nie było wyjścia i musiałem tak zrobić, bo głośniki(nieoryginalne) nie zmieściłyby się inaczej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    a jak jest odnośnie zmiany tych stacji co trzeba zrobić żeby z kierownicy przerzucać tylko te co mam zaprogramowane a nie żeby szukał nowych?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Koledzy odświeżę temat bo akurat mam zdjętą tapicerkę drzwi i przyjżałem się oryginalnemu głośnikowi(Nokia). Niby wygląda dobrze ale trochę brakuje mu dołu, być może z winy za małej objętości skrzynki, w której siedzi. Ponieważ nie chcę mocno przerabiać auta nasuwają mi się dwie opcje. Pierwsza to polecane na forum Tonsil Speed 1300 ale w tym wypadku zapewne trzeba całkowicie wyciąć plecy obudowy bo to głośnik na przegrodę a nie do obudowy zamkniętej a więc przeróbka i do tego odejście od celu jaki przyświecał konstruktorom - dźwięk pójdzie w drzwi a to nie pasuje trochę do klasy auta. Druga opcja to wymiana na solidny gdn 13/40 Tonsilu i tu pytanie, czy Ktoś to testował, czy obudowa nie ma za małej objętości dla tego głośnika? a może otwór w najwęższej, końcowej części skrzynki wyprowadzony do wewnątrz przez tapicerkę(bass-reflex).
    Proszę o opinie bo nie chcę za długo jeździć bez tapicerki ;-)
    pzdr

  9. #9
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Niestety dzwiek jest naprawde nienajlepszy, swojego czasu usunalem glosniki w tyle i zamienilem na markowe, przod zostal w oryginale, poniewaz wisi na nich telefon a nie chcialem instalowac dodatkowego glosnika na tel. a w worek w narty wsadzilem subwoower ze wzmacniaczem w bagazniku a kanaly pociagnalem z modulu radia.

    Niestety bez przerobek sie nie obeszlo.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    w kazdej BMW niestety audio to porazka. Problem lezy po stronie radia. Nie raz walkowałem ten temat i zmiana radia nawet w e36 na firmowe(ale nieseryjne) poprawia jakosc dzwieku. W swojej E38 tez dla sprawdzenia zmieniłem radio, na Kenwooda, model starszy, z CD/MP3 bez USB, gra zdecydowanie lepiej, w poprzedniej rowniez zmienilem radio z seryjnego na JVC(bardzo ładnie komponowalo sie podswietlenie jego z oryginalnym(tu polecam tez Clariony - rowniez maja podobne) i tam grało juz naprawde bardzo ladnie, z tymze tam przelutowalem koncowke BMW na ISO(sporo zabawy, a przejsciowka z 10 zl - wiec niewarto sie bawic bez przejsciowki)
    Generalnie sprobuj zmienic radio na jakies inne, tylko firmowe, nie jakies Dalco, Medion czy inne, bo owe beda graly jeszcze gorzej, a juz tymbardziej wynalazki z DVD, NAVI itp.
    Niestety jest wada takiego rozwiazania - pierwsza to wlasnie to ze psuje to oryginalny design, a druga wg mnie bardzo istotna - brak mozliwosci sterowania przy kierownicy - mam porownanie, bo w E39 mam serie, a w E38 cracked version :D i czasem zaluje ze nie moge sobie na kierownicy dac w palnik, tylko musze reke wyciagac i szukac gdzies tam tego radia.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •