Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ wnetrze] Problem z oknem w E65?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    88
    BMW
    Bmw e65 745i
    Skąd
    Częstochowa

    [ wnetrze] Problem z oknem w E65?

    Witam.
    Ostatnio zaczął mi się wyświetlać komunikat : Power window not initialised! Anti-trap protection deactivation. O co mu w ogóle chodzi?
    Problem wyglada następująca: żeby zamknać szybę od kierowcy trzeba naciskać parę razy ponieważ po naciśnięciu przesuwa ją tylko kawałek .

    MOD Edit:Postaraj się kolego używać polskich znaków.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    komunikat ktory sie wyswietla oznacza ze mechanizm szyby wymaga inicjalizacji (zaprogramowania , nauczenia swojej funkcji).

    Mozesz to wykonac w ASO lub we wlasnym zakresie oprogramoiwaniem INPA w polaczeniu z interfejsem diagnostycznym.

    Blad moze byc spowodowany uszkodzonym mechnizmem szyby.

    Jest to czesta przypadlosc tego systemu opartego na stalowej lince nawijanej na plastikowa rolke.

    Jedna z plastikowych prowadnic ulega uszkodzeniu po czym stalowa linka nie jest rowno nawijana na plastikowa rolke.

    Da sie to naprawic we wlasnym zakresie, robilem to juz u siebie po stronie pasazera i po stronie kierowcy tez pojawiaja sie pierwsze symptomy (dziwne dzwieki) pomimo wymiany tego mechanizmu przez wczesniejszego wlasciciela.

    Instrukcji niestety nie zrobilem, lecz fotki gdzies mam, postaram sie je z czasem dolozyc.

    Tutaj zdjecie rozwiazania problemu z niemieckiego forum: http://image.bayimg.com/eaneaaacp.jpg


    Pozdrawiam


    Sebek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    88
    BMW
    Bmw e65 745i
    Skąd
    Częstochowa
    Dziękuje kolego za odpowiedź , mam jednak parę pytań związanych z tym tematem.
    Jak zrobić tę inicjalizacje w programie INPA ?
    Problem o którym mowa wystąpił dniu którym auto wyjechało z "szybex`u" , były tam przyciemniane szyby . Może to wina tej foli ? Chyba że oni coś spaprali .
    Pozdrawiam

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Wchodzisz w modul drzwi, potem bodajze punkt Ansteuern i musi tam byc punkt Fensterhebr initialisieren - Fahrertür i Beifahrertür.

    Wybierasz Fahrertür (drzwi kierowcy).

    Jezeli przy sciemnianiu wyciagali szybe lub odlaczali moduly w drzwiach przy demontazu boczkow to jest to z tym zwiazane.

    Ogolnie po paru zamknieciach i otwarciach system powinien sie takze nauczyc tego sam - ale zrob to lepiej INPA.


    Pozdrawiam


    Sebek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    88
    BMW
    Bmw e65 745i
    Skąd
    Częstochowa
    A mógł bym prosić w języku angielskim , bo inpe właśnie w takim mam , a za chiny niemoge tego zrobić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •