Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Automat 5hp18 730 1995 r

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Automat 5hp18 730 1995 r

    Mam dziwne pytanie. Czy jest coś dziwnego w tym że w e38 m60b30 z 95 mam skrzynie zf5hp18 z czarną naklejką( przynajmniej mi sie wydaje że jest czarna ) . Bo ostatnio doszła do mnie wiadomość że w tym roczniku powinna być z zieloną naklejką. Czy może jednak znowu omylna wiedza fachowców?

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja mam rocznik 94 końcówka i też mam czarną, z zieloną naklejką wkładali do e39 podobno.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Byłem dziś u innego mechanika żeby mi wymienił łącznik wału to przy okazji ściągania wydechu można było zobaczyć jaki jest dokładnie kolor naklejki bo jednak przy podniesieniu na kobyłkach i przy słabym oświetleniu nie dowierzałem swoim oczom ale jednak miałem racje że jest czarna. Problem jest w tym, że po zakupie auta robiłem duży przegląd olejowy jakieś 3 tys km temu i panowie spece od BMW zalali mi ESSO i chyba z tego wynika że auto mi delikatnie szarpie jak się rozgrzeje :| Jakby ktoś mi mógł napisać czy powinien być zalany dexron III czy jednak jestem w błędzie i powinno być esso bo muszę wiedzieć jak z nim gadać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Witam ja u siebie 94r też mam czarną naklejke.
    Cytat Zamieszczone przez x-factor
    Jakby ktoś mi mógł napisać czy powinien być zalany dexron III
    Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni i będe właśnie na dexron III.
    Bo był temat już poruszany na forum o tym modelu skrzyni i stąd ta decyzja :P
    tutaj masz to wyjaśnione :)
    http://forum.7er.pl/e32mechanikaolej...ighlight=5hp18
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    41
    Cytat Zamieszczone przez neon
    Witam ja u siebie 94r też mam czarną naklejke.
    [...]
    Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni i będe właśnie na dexron III.
    Bo był temat już poruszany na forum o tym modelu skrzyni i stąd ta decyzja :P
    tutaj masz to wyjaśnione :)
    http://forum.7er.pl/e32mechanikaolej...ighlight=5hp18
    Oryginalnie skrzynie 5hp30 w E38 miały wyłącznie zielone tabliczki!
    Jeśli masz czarną to ktoś zmienił skrzynię

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez jacentos
    Cytat Zamieszczone przez neon
    Witam ja u siebie 94r też mam czarną naklejke.
    [...]
    Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni i będe właśnie na dexron III.
    Bo był temat już poruszany na forum o tym modelu skrzyni i stąd ta decyzja :P
    tutaj masz to wyjaśnione :)
    http://forum.7er.pl/e32mechanikaolej...ighlight=5hp18
    Oryginalnie skrzynie 5hp30 w E38 miały wyłącznie zielone tabliczki!
    Jeśli masz czarną to ktoś zmienił skrzynię
    rozmawiamy o 5hp-18

  7. #7
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolego miałem tan sam problem, mam m60b30 i 5 hp 18, mechanik nalał mi esso i piszczała między 1 a 2 i szarpała po jakimś czasie ustało i chodzi ładnie, ale dalej po głowie chodzi mi wymiana na dextron3 podobno to samo co ATF 320 ale chyba trzeba zrobić dynamiczną wymianę, właśnie tego nie wiem. a po numerze seryjnym skrzyni znajdziesz na 100% jaki olej wlać

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    41
    Przepraszam, faktycznie źle zrozumiałem.

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez x-factor
    Byłem dziś u innego mechanika żeby mi wymienił łącznik wału to przy okazji ściągania wydechu można było zobaczyć jaki jest dokładnie kolor naklejki bo jednak przy podniesieniu na kobyłkach i przy słabym oświetleniu nie dowierzałem swoim oczom ale jednak miałem racje że jest czarna. Problem jest w tym, że po zakupie auta robiłem duży przegląd olejowy jakieś 3 tys km temu i panowie spece od BMW zalali mi ESSO i chyba z tego wynika że auto mi delikatnie szarpie jak się rozgrzeje :| Jakby ktoś mi mógł napisać czy powinien być zalany dexron III czy jednak jestem w błędzie i powinno być esso bo muszę wiedzieć jak z nim gadać.
    Kazda 730i ma CZARNA tabliczke na skrzyni - kazda 5HP18 do silnika V wlasnie taka ma, wiec jest tak jak byc powinno. :)
    Skoro po wymianie oleju skrzynia zle chodzi to albo masz zalane za malo oleju (to sie czesto zdarza) albo "fachowcom" udalo sie kupic podrabiany olej ESSO (niestety zyjemy w PL :( i ten olej tez juz podrabiaja)
    Takze nie kombinuj tylko przede wszystkim sprawdz poziom oleju bo Esso to wlasciwy olej do tej skrzyni
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez x-factor
    Byłem dziś u innego mechanika żeby mi wymienił łącznik wału to przy okazji ściągania wydechu można było zobaczyć jaki jest dokładnie kolor naklejki bo jednak przy podniesieniu na kobyłkach i przy słabym oświetleniu nie dowierzałem swoim oczom ale jednak miałem racje że jest czarna. Problem jest w tym, że po zakupie auta robiłem duży przegląd olejowy jakieś 3 tys km temu i panowie spece od BMW zalali mi ESSO i chyba z tego wynika że auto mi delikatnie szarpie jak się rozgrzeje :| Jakby ktoś mi mógł napisać czy powinien być zalany dexron III czy jednak jestem w błędzie i powinno być esso bo muszę wiedzieć jak z nim gadać.
    Kazda 730i ma CZARNA tabliczke na skrzyni - kazda 5HP18 do silnika V wlasnie taka ma, wiec jest tak jak byc powinno. :)
    Skoro po wymianie oleju skrzynia zle chodzi to albo masz zalane za malo oleju (to sie czesto zdarza) albo "fachowcom" udalo sie kupic podrabiany olej ESSO (niestety zyjemy w PL :( i ten olej tez juz podrabiaja)
    Takze nie kombinuj tylko przede wszystkim sprawdz poziom oleju bo Esso to wlasciwy olej do tej skrzyni

    Według instrukcji ZF do 5hp18 z czarną naklejką leje się dexron III do zielonej LT 71141 który jest olejem rzadkim i dlatego czuć kiedy zmienia bieg jak olej się rozgrzeje bo na chłodnym jest nie możliwe do wyczucia jedynie po liczniku obrotów widać że zmieniła bieg.


    instrukcja


    -------------------------------------------------------------------------------------------


    Więc wymieniłem olej statycznie wraz z filtrem i uszczelką. Automat wrzuca biegi praktycznie nie wyczuwalnie. Po podpięciu brak jakichkolwiek błędów. Istnieje inny problem z wrzucaniem 4 i 5 biegu. Na przykładzie ruszam dynamicznie nie zależnie czy wciskam kick down auto zmienia biegi płynie do trójki i gdy na trójce jadę około 110 -120 i przy 5 tys obrotach sam puszczam pedał gazu lub ustawiam go w taki pozycji by auto nie zwiększało obrotów to przy tych czynnościach automat nie wrzuca wyższego biegu. Auto wrzuca dopiero 4 i 5 po przekroczeniu 6 tys obrotów lub gdy wrzucę mu blokadę biegu 4 i spowrotem na D wtedy odrazu wrzuca 4 i po sekundzie 5(skrzynie bez tip tronica). Jeżeli przyspieszam z pedałem do połowy zakresu to idzie równo do 4 biegu i zbytnio nie chce wrzucić piątki mając np 3,5 tys obrotów i około 120 na godzinę i jeżeli mu odpuszczę gaz lub ustawie pedał gazu tak by nie zwiększał obrotów to nie wrzuci 5. Jeżeli wrzucę mu blokadę 4 i spowrotem na D to też nie wrzuca 5. Piątka się dopiero załącza przy około 4 tys obrotów 140 na godzinie i braku przyspieszania. Jeszcze nadmie że auto spokojnie osiąga ponad 200.

    Może wiecie co dolega mojej skrzynce. Czy może mieć na to wpływ że z tyłu mam opony 255 na 45 r18 a z przodu 235 na 50 r18?


    MOD:Edytuj posty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •