Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: Kilka pytań odnośnie 740d.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Hej, spalanie oscyluje w granicach 7L trasa i 10L miasto. Felgi mam 16'' z oponami 235/60/16. Auto zachowuje się dziwnie, wciskając pedał gazu samochód nie reaguje, jedzie tak jak jechał, bieg sie nie zrzuca, prędkości nie zwiększa. Spalanie na ekonomizerze rośnie a auto jedzie jak jechało. Dopiero po kilku sekundach coś go odblokowuje i auto gna w przód.
    Proszę jeszcze o informację jak zdemontować tylną półkę z głośnikami oraz ile i jakiej średnicy są one?

  2. #2
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    ybsa, nie wiem czy ty masz bmw 740d czy jakies polo czy lupo 1,4tdi ale nie ma takiej fizycznej mozliwosci zeby taki silnik spalił 7 litrow na 100 km tak samo sprint do 100 na godzine 6 sekund???? stary 3 litrówki turbodoładowane w benzynie tyle nie maja a ty masz w 2 tonowej limuzynie w automacie?. wszystkie glosniki maja 13 cm srednicy i jest ich 4 na półce. jeżeli chcesz sie dowiedziec bo jest nie tak z twoim autem to staraj sie mówić prawdę :?
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    szczurek on podał dane na 50km
    ehh czyyytaj ze zrozumieniem :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez szczurek
    ale nie ma takiej fizycznej mozliwosci zeby taki silnik spalił 7 litrow na 100 km
    Załóż się, da radę!
    Moje 3.0d jak by poszło o zakład to pokazałbym, że spali na trasie 5,4 litra licząc w tym ruszenie z miejsca ;)
    Wiesz... spocić się trzeba ale jak zakład... ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Załóż się, da radę!
    Da da - ja sam zszedłem kiedyś do prawie 7 - ale co to za jazda. Natomiast po mieście 10 no hmm tak nocą bez korków, ale po Katowicach to mało możliwe...
    Zresztą nie róbmy OT..
    Kolega musi podpiąć się pod kompa i tyle..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Panowie! Chyba z żaglem jeździcie albo ja mam ciągle pod górę. 12 l w mieście 730d musi spalić nie mówiąc o 740d. Raz faktycznie w trasie w deszczu ciągnąc sie za sznurem aut wyskoczyło mi na trasie do Wawy 7,5 ale to nie była jazda i klima na pół gwizdka.

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Ponar
    Panowie! Chyba z żaglem jeździcie albo ja mam ciągle pod górę. 12 l w mieście 730d musi spalić nie mówiąc o 740d. Raz faktycznie w trasie w deszczu ciągnąc sie za sznurem aut wyskoczyło mi na trasie do Wawy 7,5 ale to nie była jazda i klima na pół gwizdka.
    Zacznij dbać o silnik. Mi owszem paliła 12 ale gdy ją deptałem non stop ile wlezie, przy normalnej jeździe nie ma prawa zjeść więcej jak 10 gdy nie jeździ się ekonomicznie.
    A dodam tylko, że moje auto nie jest na tą chwilę w idealnym stanie jeżeli chodzi o układ paliwowy.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    730d też swoje spali - dyszka to żadkosć...

  9. #9
    panowie co do spalania to w podpisie mam realne spalanie tej jednostki z roku czasu. Potrafi spalić 7l/100 ale to nie jazda. Co do twojego przypadku ograniczenia mocy to rzecz naturalna jeśli komp wykryje nieprawidłowość, Mialem identycznie. Najczesciej blokowało przy 160 ale czasami i 130. Efekt niestety smutny, wymiana 2 turbo :( koszty nie male bo ponad 6 tys. Moze byc jeszcze przeplywka egr badz sterowanie turbin. Niestety po wymianie turbo autko zaczelo kopcić przy kick downie gdzie wczesniej nie puszczało dymka. W pn jestem umowiony bo komp wykryl cos z egr i bedą to sprawdzać. Ogólnie jak doprowadzisz auto do dobrego stanu bedziesz mega zadowolony.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie bagatelizuj!! Albo podciśnienie albo wtryski, nie bagatelizuj sprawy bo będziesz miał znów po turbinach w niedługim czasie :/ mój klekot teraz też jest składany do kupy ;(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •