Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: [ elektronika] Wartości spalania w teście nr 5

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    nie wiem czy zmiana w teście 20. zmienia też pokazywane spalanie w teście 5. ale wydaje mi sie że po prostu różnica wynika z różnych dystansów na których dokonywany jest pomiar... Nie wiem na jakim dystansie mierzy spalanie w teście 5 ale zawsze jest uśrednione wzglęgem Verb 1,2

    co mam na myśli: kasuje verb 1 i robie 50km po mieście i załóżmy że pokazuje 18-19l, potem wyjeżdżam w trase i kasuje znowu verb1 i na 50km wychodzi 10-11l, i wydaje mi sie że wtedy na teście nr5 pokazywałoby coś ok 13-14 ?
    ale to tylko moje odczucie ; p


    poza tym ja użyłem testu 20 tylko do tego żeby skalibrować pokazywanie spalania kompa do lpg( bo na test5 nie patrze), oczywiście dalej sie rozmija troche ale już sporo mniej, tylko teraz nie pamiętam ale chyba dzieliło sie faktyczne spalanie przez to pokazywane na kompie
    np pali 18l a pokazuje że spaliło 15l
    18:15=1.2 czyli w test 20 wpisujemy 1200 ;)

    jeśli napisałem bzdury to prosze mnie poprawić, pozdrawiam : )

  2. #12
    Zauważylem ze w tescie 5 liczony jest przebieg z ostatnich 50km, jak auto jest z uruchomionym silnikiem i nie porusza się w tym tescie nie ma zmian. Może stąd te różnice między realnym spalaniem a testem nr 5. spalanie na monitorze mierzy od momentu włączenia silnika. Może się myle ale tak zauważyłem ostatnio.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO Zobacz posta
    ... spalanie na monitorze mierzy od momentu włączenia silnika. Może się myle ale tak zauważyłem ostatnio.
    Wracając do tematu ;) Testował ktoś czy te wartości podczas postoju zmieniają się?
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •