Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: wyjaca pompa paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL

    wyjaca pompa paliwa

    Wczoraj dopadła moja bete dziwna przypadłość. Z rana włączam zapłon żeby zastartować , a tu jakiś dziwny dźwięk trudny do określenia, tak jak by ktoś dmuchał w plastikowa rurę. Po chwili jednak przestało, wiec ruszyłem na miasto. Tak sobie jadę oglądając laseczki, a tu nagle ten sam odgłos zaczął się pojawiać po dodaniu gazu. Zawstydzony depłem z powrotem do domu. No i zaczęło się śledztwo, co i gdzie wydobywa te odgłosy. Okazało się, ze te odgłosy wydaje pompa paliwa w zbiorniku. Myślę sobie, stara była miała prawo. Tak wiec dziś przed południem odwiedziłem serwis, kopiłem nowa i wymieniłem. I tu pupa blada, wycie po dodaniu gazu ustało, ale przy starcie pozostało. Czy ktoś z Was miał już taka przypadłość, lub wie co może być przyczyna. Każda sugestia mile widziana.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    a wymieniłeś filtr paliwa ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Byl wymieniany 3 miesiace temu, ale goscilem w RP, wiec moze sluszna uwaga

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    piszczy bo zapchany filterek na pompie.... tamten drugi za pompa zostaw w spokoju nie ma znczenia na piszczenie...
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    piszczy bo zapchany filterek na pompie....
    Kolego problem w tym, ze wczoraj wlozylem nowa orginalna pompe, wiec wykluczam zapchany filterek na pompie. Kupilem dzis filtr paliwa, wiec go zmienie dla pewnosci i zobaczy sie .

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    napisz czy pomogło bo mam podobny objaw, choć filterek wymieniałem i pompy ze 3 szt. Ja słyszę pompę ogólnie jak auto jest odpalone i stoi w miejscu, jak jadę jest cisza. Kiedyś sprawdzałem na krótko, czyli podałem napięcie na pompę bez odpalania auta i cisza, jak tylko odpaliłem auto słychać pompę, gasiłem cisza(pompa cały czas podłączona do lewego napięcia) odpalam buczy, ruszam z miejsca cisza i zostało tak do dziś, ciśnienie paliwa ok w jednym i w drugim przypadku, dziwne.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Wlasnie jestem po operacji wymiany filtra paliwa. No i kicha, jak wylo tak wyje. W poniedzialek dalszy ciag sledztwa.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Masz LPG?
    Ile masz paliwa w baku ?

    Znam paru takich asów co mieli paliwa w baku " byle zapalić " a pompka paliwa jest chłodzona paliwem więc się później pompki palą albo zacierają

    ________________________________________

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Kolego nie uznaje gazu, a stan paliwa nigdy nie schodzi u mnie ponizej polowy zbiornika

  10. #10
    Ja stawiam na zaworek/membranę znajdujący się w baku paliwa (nie wiem jak to cholerstwo nazwać ale mechanik ci powie). U mnie były podobne objawy. Cos piszczało/wyło niewiadomo skąd. Po wymianie pompy i filtra paliwa piszczało nadal. Pisałem to ostatnio jednemu koledze co pytał w innym temacie. Ale do rzeczy. Zaworek/membrana stanowi część baku i z tego co mi mechanik powiedział nie można dokupić nowego ale używkę tak. Proponuje tedy szukać bo u mnie po wyminie tego cholerstwa na inne używane piszczenie się straciło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •