Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: wyjaca pompa paliwa

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    A mozesz cos dokladniej napisac o tej membranie, gdzie sie znajduje i jak sie do niej dostac?

  2. #12
    No właśnie nie bardzo. Tyle wiem co mi mechanik powiedział i tyle co ci napisałem. Z objawów było piszczenie zaraz po włączeniu stacyjki zanim odpalimy oraz piszczenie na wolnych obrotach. Później już piszczało podczas jazdy. Piszczenie wyglądało tak jak by pompa rzęziła więc zakładam że u ciebie jest podobnie skoro pompę masz z głowy a objawy nie znikły. Może ktoś lepiej zorientowany ode mnie wskaże ci ten element.

  3. #13
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wojtek szczególy, szkoda że się dziś nie zgadaliśmy, albo daj namiar na tego mechaniora co ci to wymieniał to sobie tam podjadę czy cuś :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Jedyna czesc z membrana w ukladzie paliwowym, ktora mi w tym momencie przychodzi na mysl to regulator podcisnienia, z tym , ze on znajduje sie na listwie wtryskowej przynajmniej u mnie. Tak siedze i rozmyslam nad tym i zastanawia mnie przelew, albo powrot moze tu jest cos nie halo.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    A jakiej firmy pompy, filtry zakładacie? Interesuje mnie co i za ile bo chyba czas wymienić. ;)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Co do problemu to chyba znalazlem przyczyne , ale jeszcze pojezdze troche, zeby sie upewnic,jak narazie jest cisza i pracuje wszystko jak trzeba.

    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38
    A jakiej firmy pompy, filtry zakładacie? Interesuje mnie co i za ile bo chyba czas wymienić. ;)
    Kolego kupilem wszystko w orginale w serwisie BMW w Cork laczny koszt 270 euro

  7. #17
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    I po sprawie, cieszę się z cicho, a nawet bezszelestnie działającej pompy paliwa, dzięki Wojtkowi i opisanemu przez niego zaworkowi, wymieniłem zaworek i jak ręką odjął cisza, a zaworek wygląda tak:



    znajduje się na plastikowej obudowie pompy paliwa, czyli odkręcamy dekiel tam gdzie jest pompa paliwa i widzimy zaorek w tylniej części od strony (bagażnika) sciskamy na górze i wyciągamy do góry, montując wystarczy wcisnąć.
    Sugerując się brakiem jako część zamienna nowa zakupiłem używkę, a nawet dwie tak na wszeki wypadek. Mnie udało się za pierwszym razem :) więc został mi jeszcze jeden taki używany zaworek gdyby ktoś miał taki problem :)

    PS. WOJTEK :D :D :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    ciekawe jak ten zaworek ma nazwę albo do czego on służy ?

    czy mógł by ktoś dać linka do realoem z tą częścią?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    czy mógł by ktoś dać linka do realoem z tą częścią
    z tego co pisal joe white ten zaworek nie jest do kupienia osobno. Jezeli chodzi o moj przypadek to nie ruszalem tego zaworka, jedynie obrocilem pompe o 180 stopni i nagielem tak aby byla bardziej zanurzona czarna rurka idaca z lewej komory i przestalo buczec. Robert trzymaj ten drugi zaworek, wezme go od Ciebie w razie "w" moze sie kiedys przydac.

  10. #20
    No patrz i to jednak było to cholerstwo :D :D :D. Robert, super że udało się trafnie naprowadzić. Z tego co mi tłumaczył mój mechanik to ten zaworek nie występuje jako pojedyncza część ale jest częścią baku. Znaczy jak chcemy nowy to trzeba cały bak kupić niestety. Robert jeszcze raz super że ci się udało. U mnie to piszczenie było BARDZO nieznośne także wiem jak to wkurzać potrafi :D.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •