Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] 730d wzrosło spalanie.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64

    [mechanika] 730d wzrosło spalanie.

    witam.
    zauważyłem ostatnio wzrost spalania,średnia z trasy 11 litrów,a do tej pory było 7-8 litrów.w cyklu mieszanym było 9-9,5 litra,a teraz ponad 12.dodam,że nie chodzi mi o to,że więcej pali litr czy 3 litry,tylko zastanawiam się czy wszystko oki!!!byłem na kompie w ASO a oni,że zero błędów.więc o co chodzi,orientuję się ktoś?
    pzdr.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    pewnie klimatyzacja.... ;D

  3. #3
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Nie odczułeś lekkiego spadku mocy - osiągów - zwłaszcza powyżej 100km/h? Sprawdź przepływomierz.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    u mnie spalanie miasto 12-13l trasa 10,5-11 wiec wszystko w normie ,może na spalanie ma wpływ wysoka temperatura,klima ,osiągi raczej bez zmian,przyjdzie jesień i pewno będzie ok ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    nie używam auta od dziś,ani nawet od pół roku.w tamtym roku w lato też smigałęm cały czas na klimie,w zimę,non stop z webasto postojowym nie miałem takich wskazań kompa.
    podejrzewam ,że przepływka zaczyna kulec...

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Przydymia Ci auto? Ja też zauważyłem teraz większe spalanie i to większe niż powinienem mieć. Podciśnienie mi kulało i wywaliłem zaworki EGR (wszystkie po za sterowaniem poduch silnika, który jest ok) i wszystkie przewody podciśnienia założyłem nowe. Podciśnienie działa bardzo dobrze w odróżnieniu od turbawki, która zaczęła mi się przywieszać i w przyszłym tygodniu leci na małą regenerację do świetnego szpeca od turbawek chwalonego od lat w całym kraju (mam 30km).
    Co będzie dalej zobaczę i dam znać, jeżeli to wszystko leżało w jej kwestii to za tydzień będę wiedział :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    nie,nic nie dymi.filtr cząstek stałych skutecznie takie rzeczy eliminuje,więc tak się nie sprawdzi.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coolx
    nie,nic nie dymi.filtr cząstek stałych skutecznie takie rzeczy eliminuje,więc tak się nie sprawdzi.
    A moze wlasnie on (Partikelfilter) jest winowajca- moze sie przytkal...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    fakt,do jego wymiany pokazuje nieco ponad 10tkm,ale podłączałęm się pod kompa i nie ma błędów.wszystko oki.włączyli mi nawert jakiś tam serwisowy cykl wypalania tego filtra,ale to już po wzroście spalania.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Spotkalem sie ze wzrostem spalania wlasnie przy wadiwie dzialajacwej przeplywce w dieslu. Bedzie tez bardziej mulowaty, ale tego nie odczujesz, bo przeplywka konczy sie powoli i przyzwyczajasz sie do auta.

    Komp nie pokaze Ci bledu, bo nie wie ze przeplywka przekazuje zle dane - on Ci pokaze jak bedzie martwa i nie bedzie pokazywac juz nic, lub jesli bedzie pokazywac na tyle zle, ze pozostale czujniki w aucie cos wykryja.

    Najlepiej profilaktycznie zmienic ja na nowa. Potem kasacja adaptacji (ASO wie co robi, serwis nieautoryzowany byle sie znsl na tym jesli tam serwisujesz) i spalanie powinno wrocic do normy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •