Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: "... pożar doszczętnie strawił dwadzieścia samochodów..

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    gdyby mój samochód spalił się na parkingu strzeżonym, to tak długo bym się sądził z właścicielem, aż dostałbym każdą złotówkę wydaną na auto... każdy parking strzeżony musi mieć OC i z tego ubezpieczenia by wypłacił odszkodowanie, a poza tym na parkingu strzeżonym raczej nie bywa sucha trawa wysokości pół metra...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez tomi290
    wątpię w to jeżeli auto spłonęłoby na takim parkingu żeby ubezpieczyciel lub właściciel parkingu zwrócił pieniądze za samochód (mowie o ubezpieczeniu OC)
    czyli jakby auto ukradli na takim parkingu to też nie dostałbyś zwrotu pieniędzy za samochód, ani żadnej rekompensaty? Nie bądź śmieszny.

    "Szkody związane z ubezpieczeniem OC. Z punktu widzenia posiadaczy pozytywnym aspektem umów jest to, że za szkodę, która powstaje z związku z ruchem drogowym uznaję się również te które powstaną podczas:
    - wsiadania bądź wysiadania z pojazdu,
    - ładowanie i rozładowywania pojazdu,
    - a także podczas garażowania, zatrzymania i postoju".

    Skoro mowa już o parkingach strzeżonych to po to one chyba są, żeby właściciel samochodu zostawiając swój pojazd na takim parkingu mógł czuć się chociaż trochę spokojniejszy. Pomijam oczywiście najważniejszą kwestię, że są one przede wszystkim po to, żeby zarabiać kasę ;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Dobra a złóżmy że przyjeżdżamy na parking strzeżony parkujemy na stanowisku, wracamy za cztery godziny i mamy wgniecenie np: na drzwiach (bo ktoś zbyt szeroko otworzył drzwi), między czasie auto "sprawcy" odjechało a stoi inne. Jak udowodnić właścicielowi parkingu ze stało się to u niego na parkingu strzeżonym skoro żaden parkingowy nie ogląda stanu auta?,tak jak to robią np: w autoryzowanych serwisach Audi,Bmw, i innych...Protokół Zdawczo Odbiorczy samochodu :(

    Kto mi powie coś w tym temacie?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    czyli jakby auto ukradli na takim parkingu to też nie dostałbyś zwrotu pieniędzy za samochód, ani żadnej rekompensaty? Nie bądź śmieszny.
    Mowa jest o pożarze a nie o kradzieży.Jeszcze nie wiadomo co było przyczyna pożaru i nie twierdze ze dobrym pomysłem jest stawianie samochodu poza parkingiem strzeżonym ale jak wiadomo w naszym kraju parkingów takowych jest niewiele (mowa o strzeżonych nie mylić z płatnymi)
    Pozdrawiam Tomek

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Niestety nie wszystkie parkingi strzeżone posiadają monitoring samego parkingu. Ale za to mają monitoring przy wjeździe i wyjeździe. Ja sobie zawsze ułatwiam tak sprawę, że robię zdjęcia stojących aut obok naszego ;D więc czasami jest opcja, że w razie W jest jakiś podejrzany :x Czasami jednak udaje się zaparkować na jakimś mniejszym parkingu strzeżonym, który posiada monitoring wjazdu, wyjazdu jak i całego parkingu. W tym przypadku nie wydaje mi się, żeby było cokolwiek trudne do udowodnienia...

  6. #16
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez Lilka
    Ja sobie zawsze ułatwiam tak sprawę, że robię zdjęcia stojących aut obok naszego
    Muszę sobie znaleźć kobietę co będzie to robić :] zawsze!
    Pewność na każdym kilometrze ...

  7. #17
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Gdzieś czytałem, że przyczyną tego pożaru był rozgrzany katalizator od którego zajęła się trawa. Nie musi być krzaków na pół metra, żeby nisko zawieszone auto miało kontakt z chwastami.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    ale tam była sucha trawa na pół metra, znam dobrze to miejsce...

  9. #19
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Ja kiedyś zaparkowałem na strzeżonym parkingu i auto znikło !!! Właściciel strzeżonego nie wypłacił kasy bo.... "Nie" i gdybym nie miał AC to była by "Lipa", więc nie wierzcie w te strzeżone i ich dobre intencje, bo to tylko Polska rzeczywistość. ;D

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    ArekLand, a sąd? bilet za parkowanie jest umową, z której jedna strona się nie wywiązała...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •