Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: [mechanika] ASC - chwile działa i po kilku metrach przestaje

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    [mechanika] ASC - chwile działa i po kilku metrach przestaje

    A więc przy odpaleniu jest ok, depne mocniej, robi zmuła i asc miga więc chyba działa, po przejechaniu 50 metrów zaświeca sie i przestaje działać, chciał bym całkowicie odłączyć asc jednocześnie nie wyłączając absu czy jest to możliwe ? wogule asc działa na tym samym kompie co ABS ?

  2. #2
    Podepnij program diagnostyczny i podejrzyj czy wszystkie koła przy jeździe na wprost maja te same prędkości. To będzie w tym kierunku ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Sterownik w m70b50 od Asc jest zarazem sterownikiem Abs ponieważ korzysta on z tych samych czujników co abs sterownik ten współpracuje też ze sterownikiem od skrzyni biegów i silnika . Najlepiej podpiąć do kompa . Spotkałem się już z czym takim ale koleś zmienił automat na manual ...
    Kubeł750

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Witam!
    Koledzy mają racje co do prędkości obrotowej kół może w nich być problem!
    Natomiast u mnie był uwalony jeden z czujników ABS przy kole! Wystarczyło przejechać parę metrów i się zaświecała kontrolka ABS iASC z napisem ASC nicht funkcioni. (czy coś takiego)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Ja mam właśnie m70 z manualem, ABS działa cały czas bez zastrzeżeń, chodzi mi o samo ASC, chce go wyłączyć całkiem, żeby przy odpaleniu odrazu było wyłączone

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Lord Lukasz
    hodzi mi o samo ASC, chce go wyłączyć całkiem, żeby przy odpaleniu odrazu było wyłączone
    To się nie uda

    Nie pytam po co, ale nie da rady
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a gdyby podmienić sterownik abs na taki z auta bez asc ????

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego nie odstawiaj maniany... zima idzie i docenisz asc jak będziesz rodzinę (babcie dziadka zawozić do kościoła)

    nie lepiej podpiąć się pod kompa ?

    na 90% masz zepsuty czujnik w jakimś kole (typowy objaw) diagnoza prawde powie...

    druga sprawa masz wszędzie równe ogumienie? rozmiarowo ? jeśli masz dużą różnice w obwodach kola to będzie powodem



    rada: BMW naprawiaj tak jak oczekujesz żeby ciebie woziła czyli dąż do stanu pierwotnego w jakim była a nie nie działa to odłączyć ...
    Potem kupuje ktoś auto i nie działa to nie śmiga tamto ... i się okazuje ze przekaźniki od fiata, ze kable poskręcane i nawet taśmy na sobie nie maja ... itd itp

    pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Johnny_Bravo, ale sądząc po tym aucie E34 550i V12 do tego w manual ono nie było tworzone z myślą o wożeniu dziadków i babć dziwi mnie tylko po co wgl przy budowie zostawiony był ASC bo sadzę że to auto ma służyć do zabawy a nie do jazdy do kościoła :]

  10. #10
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jak pojedziesz jak ja tym autem do Austrii w zimie to się przekonasz.... jak będziesz miał wzniesienie 11* to sobie przypomnisz nasza rozmowę... ja wracałem 1000km bez kontroli trakcji i ręce mnie bolały ...... fan fanem ale jak jedziesz szlakiem gdzie masz miejsca na 1,5 auta albo sam autobus... i po prawej stronie widzisz tylko szczyty drzew i nie ma barierki...






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •