Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ wnetrze] nie działa nawiew

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    [ wnetrze] nie działa nawiew

    Panowie,żeby nie było ,że nie szukałem(nawiew,dmuchawa,wiatrak)nic konkretnego nie znalazłem bo jak ktoś naprawił to pisze "ok,dzięki ,działa"i nic więcej,co w końcu było przyczyną.
    Mianowice jadę sobie dzisiaj do domu w ten upał,nawiew mam na maxa i 16st i nagle przestaje mi dmuchac w środku kabiny.Nie leci kompletnie nic powietrza.Czy jadę czy na postoju.Coś słychac gdy włanczam i wył nawiew i klime ale dalej nie dmucha.
    Co może byc konkretną przyczyną?nie ominie się bez rozbierania deski?
    Wolę zapytac tutaj i potem dzwonic do mechanika bo takto mechanik powie ze do wymiany jeż,szczotki itd itp

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tutaj instrukcja zdjecia dechy:

    http://forum.7er.pl/-wnetrze-demonta...iewu-vt803.htm

    Jezeli chcesz naprawic wlasny (jezeli komotator jest w porzadku) to zmien szczotki i porzadnie przesmaruj oski czyms co szybko nie odparuje.


    Pozdrawiam

    Sebek

    p.s. Jeze w e38 raczej nie siadaja - po prostu na osce nie ma smarowanie lub wytarly sie szczotki.

    Mozesz tez sprobowac pod maska odkrecic te plastiki, wloty powietrza (wtedy dojdziesz tam reka) i poruszac nim, od razu po przekreceniu silnika - powinien zaczac chodzic, lecz z czasem znow padnie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    a szczotki gdzie kupic najlepiej?czym poruszac?
    NIe ma tutaj znaczenia panel od klimy?miałem na kółka i zmieniałem ale to bardzo dawno

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mysle ze nie ma znaczenia, chyba ze masz stary panel to zamien.

    Zacieranie sie tych wentylatorow to normalka, przerabialem to juz sam.

    Szczotki powinien miec elektromechanik - ja sie w to sam nie bawilem.

    Poruszac reka, po demontazu tych dolotow dojdziesz do wentylatora.

    Bardzo wazne zebys nim ruszyl zaraz po przekreceniu kluczyka - wtedy dostaje impuls.


    Sebek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    20
    BMW
    E38
    Skąd
    Chełm
    też to przerabiałem u siebie tydzień temu... zdjęcie deski 2 godzinki, demontaż wiatraczka 3 min. a potem do kolesia od alternatorów itp. koszt 35 zł wymiany szczotek i teraz wszystko działa. te wentylatory słyszałem że też wcale nie padają pod warunkiem wymiany szczotek w miarę mozliwości zanim przestanie kręcić albo zaraz po bo jak się zatrzyma przegrzewa się jeden z obwodów wirnika i dostaje "skrótów" wtedy to już lipa jest. Tak mi naopowiadał ten elektryk co robił...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    U mnie jednak bezpiecznik,ten 30A.Był lekko stopiony.Wymieniłem i dmucha ale wciąż uważam że nie chłodzi jak powinno

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    Witam
    Tez mam problem z nawiewem tylko ze mój cały czas wieje na max obrotach nawet po zamknięciu auta wyłącza się dopiero po 15min jak auto się uśpi..
    Stało się to po około 2tyg od wymian jeża (wczesniej wogole nie działał wymieniłem jeża i było ok) nie wiem co teraz siadło .
    Proszę o pomoc

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    A ja mam taki problem, ze czasami po odpaleniu nie działa nawiew. Ale po wjechaniu w jakaś dziure, albo lekko nakrwężnik zaczyna działać normalnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •