Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ elektryka] e32 fotele sportsitze jaki modłuł

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław

    [ elektryka] e32 fotele sportsitze jaki modłuł

    Witam! mam u siebie takie fotele

    http://allegro.pl/item1154174592_sko...l.html#gallery

    tylko do tego mam pamięć

    niestety nie mam modułu pod fotelem i fotel jest martwy. :(

    wg. real oem powinienem posiadać taki moduł fabrycznie w aucie. (fabrycznie nie było tych foteli tylko czarna skóra)

    Fotel elektrycznie regulowany przedni
    i
    Memory
    08 Sterownik pamięci fotela i lusterek 1 03/1993 61351388561

    teraz pytanie:

    czy taki sam moduł występował przy fotelu sportsitze??
    jeżeli tak to czy podłącze go i przepnę wtyczki i będzie pasował czy trzeba coś przerabiać??
    e32 v8 manual

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Moduł spod siedzenia potrzebny jest głównie aby obsłużyć pamięć. Np fotel pasażera też jest elektro, a modułu nie potrzebuje, nie jest też połączony z modułem pod fotelem kierowcy.

    Więc jeśli wcześniej miałeś samą elektro skórę bez pamięci to modułu pod siedzeniem nie będziesz miał. Musisz dokupić. Ja kupiłem cały fotel z modułem za 99 pln, a jak się okazało moduł miałem sprawny, tylko kabelek przetarty pomiędzy bezpiecznikiem a modułem :)

    Pozdrawiam,
    Marcin
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    fotel pasażera działa. fotel kierowcy nie, wtyczki nie pasują z tego co patrzyłem. myślałem ,że wystarczy moduł. czyli rozumiem ,że to trzeba wszystko przerabiać??

    wcześniej chyba była podgrzewana i z pamięcią. tego nie jestem pewien bo mam to auto już z tymi fotelami. (i z plątaniną kabli bez żadnego składu.. :(
    e32 v8 manual

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Mogę sprawdzić u siebie ale dopiero sobota-niedziela. Wcześniej nie dam rady. Jak coś to przypomnij mi na PW. Pozdro

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez mat
    fotel pasażera działa. fotel kierowcy nie, wtyczki nie pasują z tego co patrzyłem. myślałem ,że wystarczy moduł. czyli rozumiem ,że to trzeba wszystko przerabiać??

    wcześniej chyba była podgrzewana i z pamięcią. tego nie jestem pewien bo mam to auto już z tymi fotelami. (i z plątaniną kabli bez żadnego składu.. :(
    Nie pamiętam już jak wygląda wiązka zasilania do modułu, ale z tego co pamiętam dwie wtyczki są zasilające moduł (kable u mnie wychodzą spod wykładziny), reszta wtyczek to wtyczki, które wychodzą z fotela i wpina się je do modułu.

    Podgrzewanie i dmuchanie nie jest zintegrowane z modułem i powinno działać niezależnie.

    Nie rozumiem, co chcesz przerabiać/dorabiać? Czego nie masz, czego Ci brakuje?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    mam martwy fotel tj. nie działa nic, nie ma modułu(myślałem ,że to przyczyna) nic nie chcę dokładać tylko chce ,żeby działało

    ale wtyczki z auta i z fotela nie pasują do siebie. więc myślałem ,że wygląda to tak:
    auto -> moduł -> fotel.

    teraz już zgłupiałem
    e32 v8 manual

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez mat
    mam martwy fotel tj. nie działa nic, nie ma modułu(myślałem ,że to przyczyna) nic nie chcę dokładać tylko chce ,żeby działało

    ale wtyczki z auta i z fotela nie pasują do siebie. więc myślałem ,że wygląda to tak:
    auto -> moduł -> fotel.

    teraz już zgłupiałem
    No bo tak to wygląda :)

    W aucie są prawdopodobnie 2 wtyczki zasilające, które podpinasz do modułu, w fotelu jest ich kilka, 4? 5? nie pamiętam już... po podłączeniu powinno latać.

    Także szukaj modułu i powinno działać :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    a wiesz może czy moduły różnią się jakoś między sobą?? moje fotele są grzane i mają elektrykę, pamięć oraz wysuwany "podnóżek". Mam do kupienia moduł z fotela ,który ma grzanie plus regulacje ale nie ma wysuwanej części pod nogi oraz pamięci, będzie dobry?? i wszystko będzie działać??
    e32 v8 manual

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Moduł z tego co pamiętam jest tylko jednego rodzaju. Wydaje mi się, że fotel bez pamięci w ogóle czegoś takiego nie posiada - przykład fotela pasażera (ale tutaj przydałaby się opinia, kogoś kto ma E32 ale bez pamięci z elektryką siedzeń). Pokaż zdjęcia tego ustrojstwa, ew. mam swój stary moduł, jest trochę pęknięta obudowa, ale myślę, że działa i możemy się dogadać.

    Mój "nowy" moduł pochodzi z siedzenia bez wysuwanego podnóżka, ja mam u siebie sporty takie o których piszesz (pamięć fotela, lusterek, grzanie, wysuwanie podudzia) i wszystko chodzi, wysuwanie podudzia także.

    Pozdrawiam,
    Marcin

    --- EDIT ---

    U siebie mam coś takiego:

    http://data.bmrparts.com/bmwparts/23279728847176U.html

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    z tego co ja wiem moduł jest tylko do pamięci no chyba że widziałem coś kombinowanego u kolegi bo on ma fotel kierownika bez pamięci i nie ma tam żadnego modułu a wszystko śmiga. to samo tyczy sie grzania bez modułu też powinno śmigać jeśli koniecznie chcesz memeorke to musisz załatwić jakiś moduł z pod fotele ale nie wiem jaki bo z e zdj marcina wywnioskowałęm że jest kilka rodzi tych modułów bo mój jest inny
    wysuwany elektrycznie podnóżek to kwestia kilku kabli więcej i 1 badz 2 silniczków dodatkowo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •