Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: E65 760i - magia V12, ale dlaczego padają?

  1. #71
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Kolego wsadź do tej e38 motor z e39 m5 i będziesz miał więcej niż połowę problemu z głowy w porównaniu z 6.0.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Jakiś czas temu była e38 z silnikiem z m5 na sprzedaż za około 50 tys. Sprzedała się i śmiga dalej :) właściciel zadowolony z tego co wiem. Trzeba natomiast pamiętać że jak już silnik z m5 to tylko poliftowy. Mankamentem tego silnika z tego co pamiętam są padające przepływki, które nie są tanie. Mimo wszystko wydaje się to o wiele lepszym i tańszym rozwiązaniem. Ale jeżeli masz budżet i chęci to popieram i 6.0 v12 :) w końcu ktoś musi być pierwszy :D

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    BenyMnemonik

    Jesteśmy tak skonstruowani,że chętniej wierzymy w to co chcielibyśmy,żeby było prawdą,więc wcale się Tobie nie dziwię,że tak piszesz.. Wspominając o spodziewanych kłopotach miałem na myśli nie tyle same silniki ale ich elektronikę sterującą. Kiedyś wystarczało, żeby EWS z samochodu z automatem "widział pozycję "P" i zazwyczaj już silnik z manualną skrzynią zapalał. Silniki N73B60 montowanie były tylko z automatami ,wiec oprogramowanie DME występuje tylko w wersji "automat". Niestety zmuszenie takiego DME ,żeby silnik pracował z manualem to jak się wydaje, całkiem inna bajka jak to jest w przypadku opisanym powyżej.Tutaj na 100% musi być spełnione więcej warunków żeby silnik zapalił jak wspomniana sztuczka z EWS. Poza tym cały ten osprzęt z E65 nijak nie pasujący do E38... etc.

    Z silnikiem od E39 przy odpowiednim budżecie jak najbardziej sobie poradzisz.
    Silnika M74B60 z bliska nie widziałem nawet na oczy, ale można założyć w ciemno,że jego adaptacja w każdym innym aucie jest jeszcze co najmniej o rząd wielkości trudniejsza jak N73..

    Problemem w przedliftowych silnikach jest duże zużycie oleju.
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 16-11-2013 o 20:00

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Kolego wsadź do tej e38 motor z e39 m5 i będziesz miał więcej niż połowę problemu z głowy w porównaniu z 6.0.
    Jakub napiszę jak najkrócej, bo jak jesteś w temacie to mnie zrozumiesz a jak nie to najdłuższy post tego nie wyjaśni.

    Jak włożę ten motor to już nie będzie v12.

    Biorę jednak to pod uwagę.


    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Ale jeżeli masz budżet i chęci to popieram i 6.0 v12 :) w końcu ktoś musi być pierwszy :D
    Jak koszt będzie większy ze strony wykonawcy tylko o rozkminę jak to sprzężyc ze sobą bo to nie pierwszyzna i nie będzie za wysoki to się uda, jak będzie cena zaporowa bo nikt tego nie robi/robił to się nie uda.



    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    BenyMnemonik

    Jesteśmy tak skonstruowani,że chętniej wierzymy w to co chcielibyśmy,żeby było prawdą,więc wcale się Tobie nie dziwię,że tak piszesz.. Wspominając o spodziewanych kłopotach miałem na myśli nie tyle same silniki ale ich elektronikę sterującą. Kiedyś wystarczało, żeby EWS z samochodu z automatem "widział pozycję "P" i zazwyczaj już silnik z manualną skrzynią zapalał. Silniki N73B60 montowanie były tylko z automatami ,wiec oprogramowanie DME występuje tylko w wersji "automat". Niestety zmuszenie takiego DME ,żeby silnik pracował z manualem to jak się wydaje, całkiem inna bajka jak to jest w przypadku opisanym powyżej.Tutaj na 100% musi być spełnione więcej warunków żeby silnik zapalił jak wspomniana sztuczka z EWS.
    tera wiem więcej,
    piszesz jak byś miał doświadczenie w tym temacie, znasz się może na elektronice i programowaniu komputerów zewnętrznych ?

    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    BenyMnemonik
    Problemem w przedliftowych silnikach jest duże zużycie oleju.
    O którym silniku teraz piszesz?

  5. #75
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    O którym silniku teraz piszesz?
    BMW e39 M5 ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Wszystkie przedliftowe S62B50 palą dużo oleju. Taka jest ich konstrukcja. W poliftowych tą wadę wyeliminowali. Stąd różnica w cenach przedliftowych i poliftowych E39 M5

    Programuję tylko oryginalnym oprogramowaniem BMW. Żadnych modów..

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Zapamiętam to info, Dzięki.
    s62b50 ma jeszcze jakieś oznaczenia przez i po lifcie ?

  8. #78
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    to nie jest wada e-34 m5 też paliło duzo oleju to jest chroenienie silnika przed zużyciem poprzez smarowanie i tyle także to nie jest wada

    a co do przepływek M5 ma chyba te same co 735i e-38 tylko 2 także nie ma tragedii

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Zużycie oleju kojarzysz ze smarowaniem? Bardzo ciekawy punkt widzenia. Prosimy więc o rozwinięcie tej myśli w taki sposób,żeby mozna było się wymienić wiedzą na ten temat. Masz na swoim koncie mnóstwo nastukanych postów i dodatkowo jako posiadacz statusu "doświadczonego" szczegółowe wytłumaczenie wszystkim zainteresowanym tego zjawiska z pewnością będzie dla Ciebie przysłowiową bułką z masłem.
    A jak ma tą przypadłość nazwać użytkownik M5, który od wymiany do wymiany musi dolać powiedzmy 15 litrów oleju? Użytkownicy nazywają to wadą. Skoro jest to smarowanie to wytłumacz wszystkim, dlaczego poliftowe silniki przeznaczone do E39 serii M oraz wszystkie nowsze ich odmiany przekonstruowano tak,że oleju nie biorą ? ( oczywiście ,że też spalają olej, lecz pomiędzy 1l/1000km a 1l/10.000km różnica przecież jest zasadnicza)..
    Potwierdzam,że te przepływomierze sa także w 735i a takze w którymś "Z".
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 17-11-2013 o 09:00

  10. #80
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    silnik smaruje niektóre swoje elementy tym olejem i jest tak spasowany ponoć że uszczelnia sie nim także podobnie było w M5 e34 i w przedliftowych e39 a to, że użytkownikom zaczęło to pewnie dokuczać to księgowi pewnie wpadli na pomysł, że czemu nie silnik szybciej zdechnie lepiej dla nich

    I co by nie było ja mechanikiem nie jestem ale powiedziałą mi to osoba posiadająca m5 e-34 z motorem S38B38 w idealnym stanie za pieniążki większe jak 99% e-65 na tym forumi ja tej osobie ufam bo iwedze ma spora było to już swoją drogą w czasach jak ja jeździłem jeszcze e-34 520i :)

    wierzyć mmi w to nie musisz nie zależy mi na tym

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •