Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 83

Wątek: E65 760i - magia V12, ale dlaczego padają?

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Możliwych różnych awarii jest raczej wiele ,lecz ta z pewnością najczęściej spotykana a zwyczajowo kwalifikująca pompę do wymiany jest ta z którą miałem do czynienia. Charakterystyczny objaw występujący w tym rodzaju uszkodzenia to spadek ciśnienia za filtrem paliwa (strona niskiego ciśnienia) nawet o około 40% przy uruchomionym silniku. Cały koszt naprawy to kwota 600 zeta.Może to nie mało ,ale gdy porównamy to z ceną nawet pompy używanej,która może być gorsza od tego co mamy aż tak źle nie jest.

    Gdyby dzisiaj ktoś się zgłosił do mnie z tym problemem to chwilowo nie pomogę,bo mam kłopot z załatwieniem identycznego z oryginałem materiału niezbędnego do wykonania naprawy. Bosch nie produkuje żadnych zestawów naprawczych do tych pomp...
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 10-11-2013 o 14:52

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Replay a co TY się mnie czepiasz? Miałem wątpliwości odnośnie Twojego posta i słuszne, bo wiesz a nie powiesz. Zatem moje zdziwienie było uzasadnione bo post brzmiał jak niedokończony, teraz wiem iż świadczysz usługi, a post miał na celu pozyskać klienta i zdobyć "szacunek". Jak będę miał okazję mieć popsutą pompę, skorzystam z Twojej oferty. Dobrze by było aby ktoś z Twojej wiedzy i oferty skorzystał i potwierdził to. Ta naprawa/regeneracja daje nowe życie pompie i usuwa ten największy mankament na kolejny ten sam co przepracowała pompa okres czy już krócej ?

    Jeżeli zioniesz ogniem o ten "post długi jak flaki z olejem" to nastąpiło przejęzyczenie z mojej strony, słowo "post" co mogłeś odebrać jako Twój post powinien brzmieć "wątek" bo to wątek się ciągnie a nie Twoja wypowiedz, stąd stwierdzenie iż czekam na eurekę. Zredagowałem już moja poprzednią wypowiedz.

    Tak chcę zrobić swap i zrobię, ale mało jest danych. Jak bym był mechanikiem to bym zrobił, ale nie jestem, co najwyżej mogę klucz potrzymać. Nie wiem dlaczego mnie pouczasz w wielu zdaniach, wiem dokładnie co mam w życiu robić. Jak będę potrzebował pomocy lub rady to o nią poproszę jak kilka zdań wcześniej.

  3. #63
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Replay nawet gdyby naprawa wyszła 1tys zł za sztuke to szału nie ma i pewnie postrach pomp w v12 by minął.... Teraz piszesz że mogły by byc problemy z jakims materiałem-jesteś w stanie go zalatwić?? Ogólnie temat robi się STRASZNIE ciekawy bo jeśli faktycznie masz sposób na zrobienie tej pompy to ja zaczynam szukać 760....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Wygląda na to,że Ty czytając mój post niewłaściwie odgadłeś moje intencja a ja czytając Twój.Niestety mam wiele złych doświadczeń z działalności na forach stąd ,być może czasem niepotrzebnie "alergicznie 'reaguję w sytuacjach ,które de facto tego nie wymagają. Jeśli Cię czymś uraziłem to sorry.Z mojej strony wątek poboczny,który powstał "przy okazji" i nie ma nic wspólnego z tematem przewodnim tematu głównego zamykam (kontynuował go nie będę).

    Jeśli użyje się oryginalnych materiałów,które stosuje Bosch w swoich pompach to osiągnięta trwałość naprawionego elementu jest taka jak zastosowanego w pompie nowej.

    Taki projekt jak swap N73 do E38,o ile ma być profesjonalnie wykonany, to bardzo skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie. Żeby wszystko się udało uważam,że niezbędna jest także rozległa wiedza "inwestora".Bez niej będziesz tylko żerem dla kolejnych "fachoffcuf".
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 10-11-2013 o 20:50

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice

    Post

    Jakub,

    Musisz cały czas pamiętać o tym,że ja nie jestem w posiadaniu wiarygodnych statystyk co do wszystkich możliwych awarii tych pomp.Natomiast jestem na 100% pewien tego, że to co udaje się naprawić jest przysłowiową piętą achillesową tych pomp.

    Ogólnie silnik N73 ma wszystkie powszechnie znane wady silników N62 ( uszczelniacze trzonków zaworów, wycieki z układu chłodzenia) + te nieszczęsne pompy. Ponadto pomimo 445 KM jadąc po raz pierwszy takim autem spodziewałem się od dynamiki czegoś więcej od tego co w rzeczywistości było dostępne.
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 10-11-2013 o 16:57

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Replay, zatem pozostając przy meritum tego postu, zdaje sobie sprawę z kosztów swapu, dlatego informacja o możliwości regeneracji tej pompy dużo mówi, bo po co robić swap na silnik jakiego utrzymanie jest droższe od jego samego, nie sposób kupić silnik za 10 tysięcy i naprawiać go za 20. Nie wiem jakiej dynamiki oczekujesz i jaką moc masz na co dzień pod nogą, z opisu wynika że 740. Piszesz o "niezadowalającej dynamice" jednak M73 w budzie e38 ma fabryczne 6,6s do 100km/h, N73 już tylko 5,5s co uważam za duży skok, bo jest bez turbiny i godnie będzie ciągnął e38. Kolejną sekundę a dokładnie 1,1s daje dopiero N74b60 bi-turbo. Szczerze mówiąc zastanawiałem się już nad tym silnikiem N74b60 jak o tych pompach poczytałem no i go już uturbiać nie trzeba, no ale sam silnik 35-40 tys. i to nie byłby problem z FV na firmę ale skoro N73 jest tak mało znany to co wiemy o N74 ? Zatem jest and czym myśleć. Wiem że kto nie wie ten płaci odnosząc się do Twojej wypowiedzi, jednak mam tu zaprzyjaźniony BMW klub i robię ekonomicznie wszystko prócz swapów, jednak nowszy silnik ze stara budą polecają sprzężyc zewnętrznym komputerem. Znajomy z klubu w tej sprawie odsyła dalej na ten zabieg, dostałem kontakt do PUZ, rozmawiałem z Panem o wycenę, powiedział sensownie co i jak mogło by wyglądać, ale już samej obiecanej wyceny i odpowiedzi po ich analizie nie dostałem. Zatem w nadziei na tanie pompy chyba pozostanę przy N73. Gdyby bez urazy dla fanów E65, nie wyglądały one jak wyglądają to temat swapu byłby nieaktualny. Co z tym materiałem ? Będziesz się o to starał, czy zrobiłeś to jednorazowo i nie zamierzasz wracać do tych napraw/regeneracji ?

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Jestem w trakcie próby dotarcia do źródła zaopatrzenia tego co co niezbędne do naprawy pompy. Sądzę ,ze co jakiś czas możne to być potrzebne.
    Robiłem taką operację po raz pierwszy.Przypadkowo przyjechał do mnie facet z czyjegoś polecenia ( ja nie utrzymuję się z napraw BMW-to bardziej hobby jak źródło dochodów),któremu nikt nie potrafił zdiagnozować tej usterki. Samochód był totalnie zaniedbany i niedoinwestowany a uszkodzenie de facto składało się z wielu różnych nakładających się na siebie (oprócz pompy dodatkowo cewki, świece ,sondy lambda, dziurawe membrany w zaworach odpowietrzających ,zakłócenia lub okresowy całkowity brak komunikacji magistrali CAN itd ..) i przez to trudnych do zdiagnozowania.

    Pisząc o pierwszych wrażeniach z jazdy 760i pierwotnie sądziłem,że deklarowane przez BMW 445KM daje "silniejsze" wrażenia w sensie możliwych przyspieszeń. okazało się,ze E65 jako typowa luksusowa limuzyna z bardzo dobrze wyciszonym wnętrzem,komfortowym zawieszeniem i "aksamitnie" działającym automatem pierwotnie oczekiwane wrażenia ,o których wspomniałem skutecznie maskuje.. Przejście z trybu automatycznego na manualny wprawdzie radykalnie zmienia zachowanie się tego samochodu,ale nie do bicia rekordów został on zaprojektowany i w związku z tym nie widzę kombinacji E65 i N73 jako czegoś do agresywnej sportowej jazdy.

    Wszystko zależy od tego czego się oczekuje po kupnie takiego samochodu. Jeśli komfortu z górnej półki i możliwych najlepszych osiągów to jest to właściwy wybór, o ile komfort stoi na pierwszym miejscu a osiągi na drugim ( jako coś co jest realnie dostępne lecz w praktyce wykorzystuje się je tylko sporadycznie)..

    Ze dwa lata temu poproszono mnie do pomocy przy odpaleniu E36 po swapie,w którym zostało na maxa odciążone i wzmocnione klatką nadwozie a pochodzący z E39 silnik M54B25 z olbrzymią turbiną uzyskał na hamowni 460 KM.Chodziło o auto na tor-do driftingu. Chyba nie muszę Cię przekonywać,że z powodu stosunku mocy do ciężaru taki E36 jest nie do pobicia przez żaden obecnie produkowany seryjnie "cywilny" BMW nawet ten z literką M w nazwie. Jeśli myślisz o sporcie to kombinacja N73 i E38 moim zdaniem będzie zbyt ciężka, żeby odnosić sukcesy a jeśli myślisz o używaniu takiego auta na co dzień to jest to przedsięwzięcie z ekonomicznego punktu widzenia bardzo wątpliwe. Mówiąc inaczej ogrom poniesionych kosztów będzie niewspółmierne duży do uzyskanej radości z jazdy..
    To tylko moje osobiste przemyślenia a nie sugestie jak masz postąpić Gdyby wszyscy myśleli podobnie to świat nie byłby tak różnorodny jak jest....
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 11-11-2013 o 10:50

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Replay, dzięki za opinie i rzeczową wypowiedz.

    Odnośnie wrażeń, każde przyspieszenie, większe niż maksymalne seryjne dla e38 jest dla mnie satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że z manualną skrzynia ten silnik przysporzy mi dużo radości, więcej niż Tobie e65, wtedy będzie git :)

    Odnośnie sportu oczywiście nie to mam na celu, dużo można by tu napisać, w każdego głowie czy sersu co innego siedzi, ja po prostu jestem fanem karoserii e38 i interesuje mnie tylko jazda e38. Ekonomika zawsze jest na plus bo auta nie planuje sprzedawać. Swap 4,4L na e30 robi każdy dzieciak kolokwialnie mówiąc, ja pragnę mieć wymarzone, wygodne auto, najlepsze w swojej klasie, którym mogę latać niemal jak sportowym, jednocześnie coś czego nie ma i jest na swój sposób wyjątkowe.

    Ponadto chcę rozwijać mój pomysł z ekonomicznego wbrew pozom punktu widzenia, nowe auta są coraz bardziej awaryjne a części coraz droższe. E65 jest znacznie droższy w utrzymaniu, co będzie z F01? Czy będzie nas stać na jego utrzymanie? Ostatnio czytałem fajny art na temat e39, "HANS" przejechał w Niemczech ponad milion kilometrów, opisuje naprawy itp, auto siadło podczas jakiegoś tam wyjazdu, wypadek. Po czym przyjechała laweta i auto jako igła poszło na alledrogo. Artykuł jest długi, teraz improwizuje z pamięci. Opowiada o jakości części i aut z tej ery z ery e38. Jak uda mi się zrobić takie autko ono zawsze będzie jakościowo bo cóż chcieć więcej niż jest w e38 i dynamicznie na "topie" a naprawa e38 to nic w porównaniu z nowszymi modelami, nic nawet na oryginalnych lub zaraz za oryginalnymi częściach. Kiedyś to będzie bardzo dynamiczny klasyk :) Jak ktoś się ze mną nie zgadza to jest to oczywiście tylko mój punkt widzenia i bazuje na moich doświadczeniach.

    Obym nie musiał się z Tobą kontaktować w sprawie naprawy pompy :)

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    BenyMnemonik ,

    Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie połączenia eletroniki sterujacej silnikiem N73 (dwa sterowniki ME9.2) z manualną skrzynią. Auta z roczników, gdy produkowało się E65 w stosunku do modeli E38, E39 to przepaść technologiczna i niestety również przepaść jeśli chodzi o stopień komplikacj i wzajemnych zależności w elektronice. W E38 adaptacja manuala w miejsce automatu jest bardzo prosta. W elektronice z E65 już tak nie jest. Wszystko jest o 3 rzędy wielkości trudniejsze,a w wielu przypadkach nawet niemożliwe do wykonania..

    Niestety era dobrych BMW już minęła i nie powróci. BMW budują teraz księgowi a dla nich na pierwszym miejscu wynik finansowy a nie jakaś tam "radość z jazdy"... Ostatnie dobre beemki to E38,E39. Mam kolegę ,którego zapewne wielu z forumowiczów zna - Krzysiek z Żyznej z Wawy. On dosłownie łapie się za głowę jak widzi jakie gnioty BMW AG wypuszcza na rynek. W nowych autach, inaczej jak w poprzednich modelach, pada po prostu wszystko.. od elektroniki po bardzo poważne awarie mechaniczne jak np zerwane łańcuchy rozrządu .
    Oprócz E65 mam także dopieszczone E39, które jakością użytych materiałów i trwałością bije na głowę E65..
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 13-11-2013 o 18:06

  10. #70
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Odnośnie swapu gadasz jakbyś temat dobrze ogarniał :) Mam nadzieję, że nie masz racji ... Kompletnie nie rozumiem co ma wspólnego manualna skrzynia i nowość/starość silnika, nie widzę tu związku, ale pewnie jest to związane z moją niewielką wiedzą techniczną. Odnośnie tej konkretniej konfiguracji nie mam jeszcze odpowiedzi, natomiast dostałem info w piątek ze bezproblemowo pasuje s62b50, podchodzi pewnie, bo to z e39 M5. Ten sam czas produkcji, zatem tak jak gadasz większa kompatybilność. Cenowo znośnie. Zobaczymy jak będzie z tą konfiguracją.

    Tak na marginesie, miałeś do czynienia z motorem M74b60. Tak się zastanawiam, czy on może mieć jakieś problemy, tak mało jest informacji ... Zawsze chciałem mieć e39, ale po e34 padło na e38 i tak już zostało...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •