Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Kontrolka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)

    Kontrolka

    Witam! Wie ktoś co oznacza ta paląca się kontrolka? Ktoś miał podobny problem?
    PS. została ona skasowana kompem, ale na drugi dzień znowu się zapaliła :/
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  2. #2
    check engine. To oznacza usterkę w układzie zasilania silnika. Nikt wróżka nie jest. Tylko diagnostyka kompem prawdę Ci powie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Kontrolka zapala się często przy nieprawidłowo wyregulowanym gazie. Jeśli takowego nie ma, trzeba podłączyć komputer i analizować wskazania Live Data. Adaptacje prawdopodobnie się rozsynchronizowują. A przyczyny mogą być różne.....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    U mnie jeszcze pól roku temu gdy zapalala się ta lampeczka to znaczyło,ze silnik przestawal chodzić na 6tym cylindrze. Musiałem zgasic motor i ponownie odpalic by równo pracowała.
    Przyczyna "odpoczynku" 6go cylindra była rysa na nim co powodowalo zalewanie swiecy olejem...
    W sumie zamiast wyjąć ta wkurzajaca lampeczke z zegarow postanowiłem zmienić cale "serduszko" ;D

    ale to ta drastyczniejsza historia.. ;D ,ta ciekawsza brzmi-podłącz się do kompa bo to pewnie jakaś pierdola a gdybac i szukać można długo.

  5. #5
    ma się polifta - nie ma co
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)
    Byłem na serwisie majster podpiął do kompa i skasował ta kontrolkę i na drugi dzien znowu mi sie pojawiła. I na kompie nic nie pokazało ze cos nie teges jest... :/
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  7. #7
    Byłem na serwisie majster podpiął do kompa i skasował ta kontrolkę i na drugi dzien znowu mi sie pojawiła. I na kompie nic nie pokazało ze cos nie teges jest... :/
    Ile czasu trwała operacja? 3 minuty? Może 5? Tego się w takim czasie nie załatwia.

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Silent
    na kompie nic nie pokazało ze cos nie teges jest...
    Jestem w 100% pewien, że jednak coś wyszło. Po prostu dałes się nabić w butelkę. Zapłaciłeś za usunięcie skutku bez poznania przyczyny, a jeśli majster powiedział że w sterowniku jest czysto - jest kłamcą
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Kontrolka zapala się jesli sterownik silnika wykryje przy pomocy sond lambda niepoprawne spalanie - np za duzo tlenu w spalinach. Błedy w sterowniku bedą na 100%
    Jesli bedą łączyły się np. z błędami elektrycznymi sond lambda mogą świadczyć o ich uszkodzeniu.
    Jesli w aucie jest gaz i tylko na nim zapala sie kontrolka to jest kwestia wyregulowania instalacji, zrobienia nowej mapy wyregulowania ciśnienia.
    Zawsze jest informacja o tym z której sondy jest błąd - bank 1 lub 2 i przed lub po katalizatorze.
    Oczywiscie powodów zapalenia się jest cała masa - takich które nie zaraportują żadnych błędów elektrycznych... poczynajac od uszkodzonych cewek, przez "lewe powietrze", po przestawiony rozrząd.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Miałem tez problem z lampka. Przy wymianie oleju nie wymieniłem filtru powietrza, i przy wkrecaniu auta na maxymalne obroty tracił moc i zapalała sie ta kontrolka musiałem zwolnic i po chwili znikła. Wymieniłem filtr powietrza był zabity na maxa, kontrolka juz sie nie zaswieca mozna krecic silniczek pod czerwona kreske, a lampka sie nie zapala i jest moc, wiec moze sprawdz filtr powietrza.
    Błedow na kompie tez nie było, a z kumplem szukalismy jakiegokolwiej przez 2godziny. Wiec moze sprobuj tego.:)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •