Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [mechanika] brak reakcji auta przy probie odpalenia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin

    [mechanika] brak reakcji auta przy probie odpalenia

    witam.728 98rok mi padla.ruszylem z wcisnietym kick-downem i przejechalem tak kilkadziesiat metrow.po puszczeniu gazu auto zostalo na 2-im biegu.do tego zaobserwowalem swiecaca sie kontrolke akumulatora.przejechalem na 2-im biegu okolo 200 metrow i zgasilem silnik.po probie uruchomienia cisza.zegary dzialaja tylko zero reakcji rozrusznika.pozdrawiam i piszcie jak mozecie pomoc.dzieki
    tomala

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Rozrusznik tyka ? dochodzi prąd ?
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    moze imo sie zawiesil. Zresetuj kompa

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    immo gdyby sie zawiesiło to byłoby jak u mnie- samochód by kręcił ale by nie odpalił bo moduł EWS zablokował iskrę (przynajmniej tak bylo u mnie ) a nie sadze żeby rozrusznik tez miało zablokować

    Sylwekk pewnie znajdzie jakas odpowiedz. Ja sadze ze może nie wykrywać położenia lewarka na "P" przy próbie uruchomienia.
    Lub najprostsza odpowiedz to rozrusznik....

    Tak mi sie wydaję ale niech może jeszcze sie ktos wypowie...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    rozrusznik mozna szybciutko zdiagnozowac , wystarczy podpiac na krotko
    A imo moze blokowac doplyw pradu do rozrusznika

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Opowiedz czy jak lewarek przesuwasz to wszystko pokazuje - tzn - tryb S D R P. Ostatnio znajomy miał teki przypadek w e39 528, że zaśniedziały styki w kostce przy skrzyni i efekt był podobny - skrzynia w pozycji D i zero reakcji rozrusznika. ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    grzegorz jest dokladnie tak jak opisujesz skrzynia w pozycji D i przy probie przelaczenia na P,N lub R na wskazniku pozostaje dalej D i zero reakcji rozrusznika.jeszcze informacja dla macka rozrusznik wogole nie tyka. Czy mozecie opisac mniej wiecej gdzie znajduje sie kostka i czy potrzebny kanal zeby sie do niej dostac. dzieki z gory za pomoc
    tomala

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Najprawdopodobniej jest problem z tym "drutem" który jest odpowiedzialny za przełączenia pozycji. Nie radzę ciągnąć auta na Drive np na lawetę. Może da radę wgramolić się pod auto i ręcznie przestawić o ile problem dotyczy samego lewarka zmiany biegów.
    Nie wiem jaki jest dostęp do tego w różnych skrzyniach, u mnie w 3.0d widać mechanizm od dołu jak auto jest na podnośniku. Może u Ciebie będzie możliwość rozebrania tunelu środkowego i dostania się do tego?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    witam,sorki ze tak po dlugim czasie ,ale przyblize krotko co sie dzialo.auto zostawilem w serwisie.gosc ktory sprawia wrazenie uczciwego mowil ze bylo zwarcie na czujniku temperatury oleju w skrzyni biegow i wywalalo biezpiecznik w jednej z listw e38.co wy na to? mowi ze bez czujnika mozna latac takze tego czujnika nie mam.koszt takiego czujnika w serwisie okolo 500zl.
    tomala

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Hej. Ja też długo nie zaglądałem. Te kostki są w obudowie skrzyni. Raczej tylko z kanału dostęp. Ale u Ciebie chyba zdiagnozowana przyczyna. A ten czujnik wymienia się bez zdejmowania miski olejowej skrzyni? Bo jeśli dostęp dobry to proponował bym, jeśli cena nowego za wysoka, poszukać używki. Takie czujniki rzadko padają więc można pobawić się w używany, choć oczywiście najlepszy nowy. Ale jeśli trzeba do jego wymiany spuszczać olej ze skrzyni to lepiej już chyba nowy. Powodzenia!
    Ps. Za całą skrzynię dałem 650pln. Stara leży w garażu u rodzinki - jeśli wyjęcie czujnika proste to mógłbym Cie poratowć bo w weekend mógłby go wyjąć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •