Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: [18] Rozmiar felg a rozmiar opon ( trzepie autem pow. 65 km/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    [18] Rozmiar felg a rozmiar opon ( trzepie autem pow. 65 km/

    Witam
    mam problem w aucie taki iż mam teraz 18cali felgę a rozmiar opon to tył: 245/50/18 przód: 245/40/18. Pierwsze pytanie troszkę prawne czy profile opon przód tył powinny być identyczne? Drugie pytanie jak jadę z prędkością powyżej 65km/h autem telepie (czuć, że prawa strona bardziej) poprzedni właściciel powiedział, że to wina opon ale też wspomniał że wahacze dolne są do wymiany a felgi są proste bo od razu sprawdziłem (auto już u mechanika wymieniam co się da na nowe) acha wspomnę że autko mam od piątku :) za wszelkie rady z góry dzięki :)

  2. #2
    --------------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:19
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    a jaka szerokosc felgi?przod i tyl?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    o kurcze niestety nie wiem jaka szerokośc felg ;( jeśli chodzi o oponki bo mam już na oku na przód 235/50/18 czyli troszkę węższe. Acha i jak jadę po koleinach to tragedia auto zaczyna tańczyc na drodze :/
    Radośc z Jazdy :)

  5. #5
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jezeli sa rozne szerokosci felg przod- tyl to masz zle opony..
    Ale nawet jak sa takie same szerokosci to i tak sa zle :D

    Moze Evan zaraz cos napisze...
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    Nie, jeśli chodzi o rozmiar felg to są one identyczne i są ori bmw bo dekielek jest na stale w feldze obstawiam ze to opona jest na śmietnik bo jak była 16 nałożona to wszystko znikało (przepraszam, że nie ma polskich liter ale piszę z telefonu).
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie kombinuj tylko załóż odpowiedni rozmiar-np 245/50/18 na wszystkie koła.
    Ja jeszcze bym sprawdził otwór centrujący w feldze. Czasem jest tak, że otwór jest już "rozbity" i wtedy telepie całym autem. Odkręć koło i sprawdz czy otwór felgi ciasno wchodzi na piastę. Od wahacza raczej auto na prostej drodze nie telepie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Z00FY
    Gość
    Felgi krzywe mogą być, tarcze krzywe. Ale na początek sprawdź pierścionek centrujący jak pisze Evan. Duże prawdopodobieństwo ,że to ją boli:)

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z tego co widzę felgi są styling32. Takie same wychodziły też w E39, więc chłopaki dobrze mówią - ściągnij koło i sprawdź czy masz, a jeśli tak to w jakim stanie jest pierścień centrujący. Jeśli tu się będzie zgadzało to następną opcją są końcówki drążków. ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Mam ten sam problem diagnoza wszystkie cztery nowe opony firmy goodyear made in germany są do wyj....... bardzo krzywy bieżnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •