Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektronika] Zamek centralny nie działa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ elektronika] Zamek centralny nie działa

    Witam serdecznie kolegów.
    Prosiłbym was o pomoc. Otóż nie działa zamek centralny a konkretnie pilot. Pilot nie jest oryginalny tylko poprzedni właściciel założył coś. Mam dwa piloty i w jednym padł przycisk zamykania ( nie ma odgłosu kliknięcia ) w przycisku zamykania słychać kliknięcie. Rozkręciłem pilota i faktycznie przycisk się wyrobił. Założyłem zatem nowa baterie do drugiego pilota (przestałem go używać bo słabo działał) ale niestety nie ma żadnej reakcji. Drzwi się nie zamykają ani nie otwierają. Nie słychać nawet takiego charakterystycznego klikania w miejscu gdzie jest moduł z centralnego zamka. Co w takiej sytuacji robić macie jakieś pomysły, najprościej to jakbym pojechał do serwisu alarmów i wymienił, ale to wtedy istnienie tego forum było by niepotrzebne.

    Spytam też was o jeszcze jedna rzecz. Mam do auta 2 kluczyki jeden do otwierania a drugi do stacyjki, z tym że ten do otwierania działa tylko w klapie bagażnika i w drzwiach pasażera, u kierowcy nie da się obrócić klucza. U pasażera jak przytrzymam klucz w pozycji zamknij to domykają się szyby i dach. Jak to połączyć później z pilotem z centralki?
    Co z zamkiem od kierowcy?


    Z góry Bardzo Dziekuje za pomoc:)

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Spytam też was o jeszcze jedna rzecz. Mam do auta 2 kluczyki jeden do otwierania a drugi do stacyjki, z tym że ten do otwierania działa tylko w klapie bagażnika i w drzwiach pasażera, u kierowcy nie da się obrócić klucza. U pasażera jak przytrzymam klucz w pozycji zamknij to domykają się szyby i dach. Jak to połączyć później z pilotem z centralki?
    Co z zamkiem od kierowcy?
    Witam
    Pilot od centralki ,na przycisku ,,domykania klapy,, ,daje sygnał 20 sekundowy, minusowy,tak więc potrzebny jest przekaźnik ,ja wpinałem się w wiązkę wychodzącą z drzwi kierowcy,teraz nie pamiętam kolorów przewodów ,ale łatwo sprawdzisz patrząc na przewody z mikroswitcha w zamku kierowcy
    http://bmwe32.masscom.net/johan/door...croswitch.html
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Udało mi się poradzić z pilotem i centralką. Nie podłączyłem domykania szyb mi dachu, ale mam nowy problem. Otwierając auto zarówno z kluczyka jak i z pilota po sekundzie zamyka się samo konkretnie jak obserwowałem to problem tkwi w ryglu z drzwi kierowcy który po prostu nie podnosi się całkowicie. Jak zająć się tym problemem, jak wyregulować te rygielki to od razu zrobiłbym to we wszystkich drzwiach, domyślam się że zacząć trzeba od ściągnięcia boczków, a dalej to proszę o jakieś sprawdzone sposoby i instrukcje:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Pewnie masz pęknięte mocowanie siłownika od centralnego

    Mam to samo u siebie
    Jak znajdę jakieś foto to Ci pokażę ;)


    EDIT:



    ( foto zapożyczone z allegro )

    Na czerwono masz zaznaczone te mocowanie a tak jak na niebiesko to mi tak pękło ( ktoś próbował to spawać ale znów pękło obok )

    I u mnie elektryczna szyba jak spuszczę na dół to przy podnoszeniu haczy o siłownik

    P.S. Czy mógłby mi ktoś pomóc znaleźć ten element na realoem??

    ________________________________________

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    chodzi konkretnie o część nr19 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/q/5.png
    jeśli jest poluźniona śruba mocująca ,siłownik nie pracuje normalnie (lubi odbijać i otwiera lub zamyka zamki)oprócz tego po krótkim czasie wyłamuje mocowanie( http://bmwe32.masscom.net/johan/door...k_bracket.html ) i dochodzi następny koszt,czyli zakup nowego zamka,i troszkę dłubaniny,ściąg tapicerkę z drzwi kierowcy,sprawdź mocowanie tego elementu
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Z00FY
    Gość
    Miałem podonie. U mnie nie otwierało drzwi kierowcy. trzeba bylo otworzyć szybę i wyciagnać "[]" lub otworzyc tylne drzwi. Zamykały się lecz przy otwieraniu "[]" wyskakiwał moze poł centymetra i nie otwierał drzwi kierowcy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Miałem
    Miałeś? i co było przyczyną ?

    ________________________________________

  8. #8
    Z00FY
    Gość
    Przyczyną był 17 letni zaśniedzialy zapieczony mechanizm wybijania "[]" :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •