Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: auto moto nr 8/2010

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    auto moto nr 8/2010

    polecam numer gazety . na stronie 73 jest opisana e38 . Inne modele 7demy tez

    pozdrawiam

  2. #2
    A jakiś link dasz do tego?

  3. #3
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    A jakiś link dasz do tego?
    Właśnie, dla tych co nie mają dostępu to może ktoś zeskanuje jeśli ma możliwość albo zrobi pro-foto ?
    Pewność na każdym kilometrze ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    80
    Tez dzis czytałem wczoraj kupioną gazetke. POLECAM! Fajnie opisany zakup używanej 7er z dostrzeżeniem wad i zalet. Numer aktualny można kupić kosztuje 5zł.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    okok zrobie foto - jestem w trasie , nie mam z soba gazety ....w sumie po przeczytaniu ...... powiem , Wam , że ta osoba która to pisała nie zna sie za bardzo na rzeczy ....np O silniku 2.800cm3 zapomnieli , piszą , że tylko jest 3.0jako najmniejszy z benzynówek ....koszty utrzymania B.Drogie.... zalety też są ale jak dla mnie a troche podczas pisania mgr gazet sie naczytalem , nie dokońca odrobili zadanie . Jutro czasne foto jak tylko wróce do domku .

    pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    chętnie oblukam jak ktoś wrzuci. :)
    e32 v8 manual

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cyga wrzucaj skany jak najprędzej też chętnie obejrzę co i jak :]




    P.S. jak tam X6? :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Witam . Przepraszam - ale nie było mnie w domu 2 tyg , po powrocie moja dziewczyna robila porządki i okazalo sie ze gazetka została wyrzucona:( :( :( :( :( zamówilem nowy egzemplarz , w poniedzialek ma byc . Zrobie fotki - i wrzuce . przepraszam .

    co do x6 :) lilka-Masakra:) hehe:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Auto moto 8/2010

    Nie zdobyłem gazety więc przepisze jak obiecałem . (zrobiłem zdjęcie telefonem na samym początku jak miałem gazetę , ale nie jest to możliwe do szybkiego czytania więc przepisałem )

    Tak apropo to nie wiem czemu ale BMW trends „olewa” chyba indywidualne osoby które piszą do redakcji o pomoc w pozyskaniu materiałów o np. . kampaniach reklamowych BMW …. Ale to już inna sprawa

    „ LIMUZYNA PREZYDENTA
    Bmw serii 7 było ostatnim tradycyjnym stylizowanym modelem marki BMW w tej klasie luksusowej . Dzięki temu praktycznie nie starzeje się i wciąż jest eleganckie .

    Na wstępie jest napisane o konkurencji ze oczywiście BMW jest konkurencja dla Audi i Mercedesów , aby unikać jak ognia BMW z LPG z niskiej półki cenowej . I aby nie kupować tanich bo BMW seri 7dem nie było produkowane z zamiarem „bycia tanim”

    SILNIKI

    „ do Dużej limuzyny najlepiej pasuje benzynowa jednostka V8 , tyle , że w przypadku BMW e38 należy dobrze ja wybrać . W produkcji występowały , aż cztery wersje . 3.0 , 3.5, 4.0, 4.4 . Okazuje się , że różnica w spalaniu jest i to bardzo wyraźna . Model trzylitrowy (730i) w mieście spala 15l/100 km , na trasie schodzi do 11. natomiast 4.0 z paliwem obchodzi się znacznie mniej delikatnie . W ruchu miejskim uzyskanie spalania 20/100km nie wiąże się wcale z agresywną jazdą . W tej sytuacji wiele osób decyduje się na instalacje gazową –polecamy STAGA za ok. . 4.500zl . Z góry należy skreślić jednostkę 2.5tds ( za słaba , męczy się i przegrzewa) , a z dużą ostrożnością podchodzić do silników 4.0d i 5.4 V12. Oba są bardzo skomplikowane w budowie i potrafią zużyć dowolną ilość paliwa . Ponadto diesel niszczy łatwo skrzynie automatyczną .
    Dla przeciętnego klienta model 730 /735 i będzie optymalny a jego moc ( 218 -235 ) pozwala bez problemu pokonywać długie trasy” –(??????) ” Polecamy egzemplarze z manualna skrzynią biegów która jest BEZAWARYJNA a sprzęgło kupimy do niej już za 1200zł .”

    PODWODZIE
    „ zawieszenie e38 nastawiono na komfort . W porównaniu z seria 5 samochód nie co bardziej pochyla się na zakrętach , ale i tak na swoją masę prowadzi się świetnie .
    Za komplet solidnych amortyzatorów SACHS zapłacimy 2700zł plus koszt montażu . Biada jednak osobą które skusiły się na wersję IL , wyposażoną w samopoziomujące się zawieszenie .Nowy tylny amortyzator w tym przypadku to koszt 2600zl za sztukę .
    Drobny remont zawieszenia konieczny zwykle po zakupie oznacza wydatek ok. 1000zl , ale polecamy wyłącznie części LEMFORDER , ewentualnie TEKOROT –najtańsze zamienniki mają ekstremalnie niską wytrzymałośc . Jednak jeśli przebieg auta nie przekracza 200tys (to rzadkość) prawie na 100% cale zawieszenie będzie jeszcze fabryczne i wymiana nie będzie konieczna .
    Wyposażenie seryjne było dosyć ubogie „ automatyczna klimatyzacja wymagała dopłaty w wersji V12 , na szczęście np. wielofunkcyjna kierownica już nie . ekran w konsoli Srodkjowej to rzadkość .

    UŻYTECZNOŚĆ KOSZTY

    Jeśli wybieramy model z silnikiem V8 3.0 lub 3.5 to koszty jego utrzymania nie będą znacząco wyższe od tych jakie ponieślibyśmy użytkując mniejsze BMW serii 5 – co nei znaczy , ze bmw serii 7 można polecić osoba o przeciętnych zarobkach . Tu każda oszczędność prędzej czy później się mści , więc doborowi części należy poświęcić szczególnie dużo uwagi . Ich ceny nie sa przerażające ale potrzeba wiele wiedzy , żeby nie doprowadzić do poważnej awarii. A wyspecjalizowanych w BMW warsztatów wcale nie ma tak wiele . Przykładem jest choćby skrzynia automatyczna która w zależności od swojego oznaczenia ( np.4HP,5HP) i koloru tabliczki znamionowej wymaga różnych olejów.

    TABELKA CZEGO WARTO SZUKAC


    - samochodów silnikami 3.0 V8 i 3.5 V8 ich osiągi są wystarczające a spalanie rozsądne
    -egzemplarzy z manualną skrzynią biegów która jest bezawaryjna
    - aut od sprzedających którzy szczerze podają przebiegi i nie opowiadają bajek o przebiegach rzędu 160 tys km

    CZEGO SIĘ WYSTRZEGAĆ


    Wersji L –dodatkowe miejsce na tylnej kanapie jest zbyteczne a tylne zawieszenie kosztowne:
    -odmiany 725 tds –powolna i awaryjna (pękają głowice)
    - wersji 4.0 i 4.4 z tanimi instalacjami gazowymi
    -i egzemplarzy po tuningu – zwykle mają powypadkową przeszłość .

  10. #10
    Co za artykuł....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •