Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika]Coś piszczy !!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg

    [mechanika]Coś piszczy !!!!!!!!!!!!!

    Witam ostatnio coś zaczeło mi piszczeć bodajże miedzy silnikiem a skrzynia .Ale zawsze może sie to niesc .Pisk wydaje sie tylko na rozgrzanym silniku i to nie zawsze .Tylko na jakims biegu na park odrazu zanika odrazu .Jak dodam gazu lekko odrazu zanika .I zanika powyzej predkosci gdzies 10 km.h .Nie wiem co to może byc .Silnik 4.4 bez vanosów skrzynia steptronic automat 97 rok .

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Trzeba będzie szklaną kulę z kurzu wytrzeć i uważnie w nią spojrzeć. :)
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ale Samo to że jak daje na park i odrazu cisza . Na R Na D NA S czasami piszczy i to nie jest ciagle tylko takie piii .... pii . pi ....piiiiii cos w tym stylu .jak dodaje gazu to samo odrazu cisza spadaja obroty i znowu cos tam mruczy

  4. #4
    Może masz mysz w aucie i piszczy. Zainstaluj kota :D albo ją naoliw :D.
    Albo inaczej, spróbuj ustalić dokładnie z której strony to piszczenie słychać. U mnie ostatnio się też takie piszczenie pojawiło po odpaleniu auta i przy wolnej jeździe bez dodawania gazu. Po dodaniu gazu przestawał piszczeć. Powodem był zużyty zaworek/membrana czy jakieś tam cholerstwo w baku paliwa (jakie to ci dokładnie nie powiem bo nie wiem jak go tam nazwać). W każdym bądź razie wymienili mi to i przestało piszczeć. Możesz spróbować tędy poszukać. Przy czym u mnie piszczenie dochodziło gdzieś z okolic tyłu/środka auta.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    Dzis bede szukał tego tajemniczego dźwięku :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Kąpiel w WD40 pomoże :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kurde ale samo to ze jak na D R S piszczy czasem a jak dam na P odrazu ustaje to musi cos znaczyc .Tak samo dodanie gazu lekko lub ruszenie powyzej 10 km moze mniej .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    A sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni biegów?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    No w poniedziałek jade ale sprawdzanie z tego co wiem polega na dolaniu oleju i jak zacznie wyrzucac to jest ok full a tak to nie wiadomo ile jest .A druga sprawa czy problemem nie jest przegrzany olej ?? bo np teraz jezdze i jest ok .Może olej w skrzyni sie przegrzewa zaczyna sie pienic i dlatego sie tak dzieje

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    Okazało sie po dzisiejszej wieczornej przejazdzce ze to jakies wibracje lub dziurka nie wiem co w poniedziałek sie dowiem na tlumiku srodkowym .Jak poprostu daje na d to wibracje sie wieksze przenosza bo na parku tez mi zaczelo gwizdac ale od czasu do czasu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •