Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Choroby dziecięce F01/F02

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...

    Choroby dziecięce F01/F02

    Postanowiłam założyć ten temat, gdyż bardzo mi się widzi F02, zakładam że nie tylko mi :] Do tej pory nie wiele było wiadomo o awariach czy innych mankamentach nowej serii 7. Postanowiłam więc zajrzeć do sąsiadów na forum 7er.com i poczytać opinie użytkowników posiadających już swoje wymarzone F-ki. I o to co tam znalazłam:


    „W naszym 7er zostało ostatnio wymienionych kilka rzeczy, mianowicie:
    1. Kierunek boczny na drzwiach pasażera musiał zostać wymieniony już 2-krotnie, gdyż przy jeździe powyżej 200km/h zaczął się luzować i wisiał potem uderzając o karoserię.
    2. Zarówno uchwyt na napoje z tyłu jak i z przodu haczył przy otwieraniu i musiał zostać wymieniony na nowy.
    3. Tylny fotel z masażem miał luźny styk, dlatego moduł sterujący musiał zostać wymieniony.
    4. Jeden z ekranów z tyłu miał błąd pixeli i został również wymieniony.
    Teraz pytanie do was, czy ktoś z was również miał takie problemy w swoim aucie?
    P.S. Mimo to auto jest perfekcyjne, ma wiele dodatków i wszystko działa bez zarzutu. Byłem jednak trochę zdziwiony, że 2 miesiące po zakupie samochodu, nagle pojawiły się takie usterki” – 7er.com


    Czytając wypowiedzi użytkowników na forum 7er.com, którzy posiadają już swoje F01/F02 można spotkać się z częstym narzekaniem na przednią jak i również na tylną oś, a w szczególności na hałasy z niej dochodzące. Najczęściej spotykane przy nierównościach na jezdni. (skoro Niemcy mają nierówności na drogach, to nie chcę wiedzieć w jakim czasie taka F-ka zaczęła by się sypać na polskich „pięknych” drogach :what: )
    Największą porażka są samochody które przez pierwszy rok służyły jako samochody służbowe, wśród pracowników niemieckich salonów BMW, bądź też Instytucji Państwowych. (no ale tutaj to chyba nie ma się co dziwić, że skoro nie moje to co będę o to dbał)


    Jest tego o wiele więcej (65stron), ale na razie brak czasu na tłumaczenie. Wymienię tylko najczęściej wymieniane usterki przez użytkowników:
    • Trzeszczenie w osi tylnej i przedniej,
    • Problemy z Dynamic Drive,
    • Bardzo złe wygłuszenie wnętrza, przy prędkości 80km/h słychać hałas z zewnątrz- powód lusterka zewnętrzne. Powyżej 140km/h trzeba krzyczeć do pasażera siedzącego obok, bo prawie nic nie słychać przez hałas dochodzący z zewnątrz,
    • Hałas i trzaski dochodzące z pod maski, z silnika,
    • W czasie deszczu otwierając klapę bagażnika, woda dostaje się do środka,
    • Co mnie najbardziej rozśmieszyło w tych wypowiedziach to, to że pilot do otwierania bram garażowych nie będzie funkcjonować, jeżeli mamy szybę Klima-komfort. Propozycja rozwiązania przez serwis: wymienić szybę na zwykłą ;)
    • Chlupotanie w baku.


    Oczywiście nie wszystkie egzemplarze F01/F02 są felerne. Ale 70% przypadków narzeka na swoją wymarzoną F-kę. Najczęstsze egzemplarze z usterkami wymienionymi powyżej to 750i/LI :shock: Większość serwisów nie potrafi sobie poradzić z tymi usterkami, gdyż nie ma zielonego pojęcia za co się zabrać. (skąd my to znamy :hah:) Ale tak to już jest z modelami przedliftowymi i to z samego początku produkcji. W przypadku e65 też było wiele negatywnych opinii, więc teraz przyszłą kolej na młodszą siostrę.






    Źródło informacji: 7er.com

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    "Bardzo złe wygłuszenie wnętrza, przy prędkości 80km/h słychać hałas z zewnątrz- powód lusterka zewnętrzne. Powyżej 140km/h trzeba krzyczeć do pasażera siedzącego obok, bo prawie nic nie słychać przez hałas dochodzący z zewnątrz"


    Nie jestem w stanie tego pojac ...

    P.s Ja mam stare 7 z 97 roku i przy 180 na godzine nie musze nawet podnosic glosu jak z kims rozmawiam .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Cytat Zamieszczone przez technics
    "Bardzo złe wygłuszenie wnętrza, przy prędkości 80km/h słychać hałas z zewnątrz- powód lusterka zewnętrzne. Powyżej 140km/h trzeba krzyczeć do pasażera siedzącego obok, bo prawie nic nie słychać przez hałas dochodzący z zewnątrz"


    Nie jestem w stanie tego pojac ...

    P.s Ja mam stare 7 z 97 roku i przy 180 na godzine nie musze nawet podnosic glosu jak z kims rozmawiam .
    tez mam 97, z podwojnymi szybami, przy 200... czuje sie jakbym jechal 40....

  4. #4
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Te przetoczone usterki nie świadczą za dobrze o nowym modelu, ale być może zostaną w miarę szybko wyeliminowane.
    Zaczynam rozumieć utrzymujące się wysokie ceny poprzednich modeli z małym przebiegiem...
    Rozbawiło mnie chlupotanie w baku, przypomniałem sobie moją WSK-e z przed lat :D
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."
    technics napisał/a:
    "Bardzo złe wygłuszenie wnętrza, przy prędkości 80km/h słychać hałas z zewnątrz- powód lusterka zewnętrzne. Powyżej 140km/h trzeba krzyczeć do pasażera siedzącego obok, bo prawie nic nie słychać przez hałas dochodzący z zewnątrz"


    Nie jestem w stanie tego pojac ...

    P.s Ja mam stare 7 z 97 roku i przy 180 na godzine nie musze nawet podnosic glosu jak z kims rozmawiam .



    tez mam 97, z podwojnymi szybami, przy 200... czuje sie jakbym jechal 40....

    Bardzo dziwne, posiadam e38 z początków produkcji (`94r) zwykłe pojedyncze szyby i tak samo, zamykam licznik i nie muszę krzyczeć do pasażera.
    Potwierdza się mój tok myślenia, że teraz żaden obecnie opuszczający fabrykę samochód nie będzie jeździł kilkanaście, lub kilkadziesiąt lat. Dlatego trzeba pieczołowicie dbać o Nasze nie najmłodsze, ale poczciwe siódemki :)
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Bo teraz samochody projektują księgowi niestety:(

  7. #7
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Dobrze chyba wszyscy wiecie, że każdy nowy samochód sprzedawany obecnie bezawaryjnie ma przetrzymać okres gwarancji, a później niech się martwi następny nabywca ...............

  8. #8
    Z całym szacunkiem, ale z tymi hałasami to chyba lekka przesada. Jeździłem trochę F01 i nie było ani szumów z lusterek, ani problemów z rozmową przy 140km/h, a nawet przy wyższych prędkościach bez problemów rozmawiałem zarówno z pasażerem obok, jak i tymi z tyłu.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    To może miałeś jakiś "lepszy" egzemplarz albo nie zwróciłeś na to uwagi będąc podjaranym jazdą F01. O tych szumach mówi znaczna część użytkowników F01, więc to nie jest wyssane z palca. Jeżeli w 70% wszystkich wypowiedzi jest o tym mowa to raczej to nie może być fake :/

  10. #10
    To chyba miałem jakiś udany egzemplarz, bo jeździłem nim trochę dłużej niż 10 minut na jeździe próbnej, więc zdążyłem sobie na spokojnie całe auto poznać i delektować się jazdą. W moim egzemplarzu nie było się do czego przyczepić.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •